Baldur's Gate

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów polskich głosów z oryginalnego Baldur's Gate. Odświeżona wersja, czyli Baldur's Gate: Enhanced Edition, doczeka się polskiej wersji językowej. Raz jeszcze w ojczystej mowie usłyszymy, co musimy zrobić, aby wyruszyć w dalszą podróż.

baldurs gate, baldurs gate enhanced edition

Beamdog, po serii zaskakujących niespodzianek w negatywnym tego słowa znaczeniu, jak cena nowej wersji oraz rzekoma bogata dodatkowa zawartość, w końcu zyskuje cenne punkciki u polskich fanów gry. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na łamach polskiej sekcji forum gry, Beamdog posiada prawa do wykorzystania polskiej wersji językowej ongiś stworzonej przez CD Projekt. Oznacza to powrót starych i doskonale znanych głosów, których dziś już na żywo nigdzie nie usłyszymy.

Co z dodatkową zawartością? Prace nad ich polonizacją są rzekomo na mocno zaawansowanym poziomie, co pozwala snuć przypuszczenia, iż wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Nawet jeśli Beamdog nie wyrobi się ze wszystkim na dzień premiery, to wydawca obiecuje późniejszego darmowego patcha dla wszystkich nabywców gry.

Niewątpliwie informacja ta pozwala rozwiać wątpliwości niektórych graczy co do zasadności wysupłania 19,90$ na EE, a gdy dodać do tego fakt, że gra ma zajmować jedynie 1GB na dysku oraz wciąż trwające negocjacje co do wydania pudełkowego okazuje się, że być może odświeżanie kultowych gier wciąż się jeszcze opłaca.

Baldur's Gate

Licznik doszedł do zera, wszyscy wstrzymali oddech i nowe informacje zostały ujawnione. Każdy wpatruje się w ekran komputera, czyta i... czuje się zawiedziony bądź zażenowany.

baldur\'s gate edycja rozszerzona

Premiera "Baldur´s Gate: Enhanced Edition" na PC i iOS niestety dopiero 18 września, a większość pewnie liczyła na to, że wypadnie ona w wakacje. Jednak największe emocje wzbudza cena – 19,99 dolarów, co na naszą walutę wynosi około 60-70 złotych. Edycja rozszerzona jest droga, więc powinna zawierać ciekawe rzeczy. Oto one:

Baldur's Gate

Latem ma pojawić się edycja rozszerzona gry znanej wszystkim miłośnikom cRPG – Baldur's Gate. Dowiedzieliśmy się, że uruchomimy ją na tablecie i zobaczyliśmy obrazki, na których widać, jak na nim gra się prezentuje, następnie doszedł do nas fakt, że będą płatne dodatki. Teraz dowiemy się kolejnych informacji, gdyż ruszyło kolejne odliczanie na baldursgate.com.

baldur's gate

Gdy licznik dojdzie do końca poznamy odpowiedzi na następujące trzy pytania:

Baldur's Gate

Jakiś czas temu pisałam, że w sieci pojawiły się plotki na temat Baldur's Gate, w związku z pojawieniem się na oficjalnej stronie gry wszystkim znanego logo, wraz z cytatem. W każdym razie, dzisiaj chciałam was poinformować, że od wczoraj na baldursgate.com trwa odliczanie. W tej chwili w przybliżeniu, do końca odliczania zostało mniej niż 5 godzin, czyli o godzinie 20 czasu Polskiego możemy się spodziwać... no właśnie, czego?

baldur's gate, baldur's gate iii, bioware

Większość osób jest sceptycznie nastawiona co do odświeżenia starego tytułu w postaci nowej części i uważa, że nie będzie to kontynuacja Baldur's Gate, a raczej nowa gra w świecie DnD, lekko powiązana fabularnie z naszym cRPGowym klasykiem. Zdażają się jednak pojedyńcze głosy, które chętnie by zobaczyły Baldur's Gate III.

W tej chwili pozostaje nam tylko czekać do godziny 20, a jeżeli pojawi się coś ciekawego na oficjalanej stronie BG, na pewno pojawi się odpowiedni news.

Baldur's Gate

Ilmatar's Portrait Pack v1.0

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się nowa wersja Ilmatar's Portrait Pack, czyli zestawu portretów do sagi Baldur's Gate.

ilmatar, baldur's gate, baldur\'s gate mod

Teraz został dodany instalator WeiDU, który sam rozpoznaje posiadaną wersję BG (BG1, BG2, BGT, Tutu). Prace Ilmatar mogą się wydawać nieco kreskówkowe, ale w samej grze potrafią się prezentować zaskakująco dobrze i stanowią kolejną alternatywę dla osób, którym obrzydły standardowe wizerunki naszych towarzyszy. Podziękowania za poprawiony instalator należą się Lavie Del'Vortel.

Poniżej przydatne adresy:

Baldur's Gate

BGT-WeiDU v.1.11

Dodał: , · Komentarzy: 10

Dostępna jest już jedenasta wersja modyfikacji Baldur's Gate Trilogy, łączącej obie części znanych Wrót Baldura.

baldur\'s gate trilogy

BGT trilogy odświeża pierwszą część sagi, dzięki czemu korzysta ona z silnika graficznego "dwójki" i pozwala na płynne przechodzenie pomiędzy obiema częściami sagi. Ta wersja posiada poprawiony instalator, naprawiono także muzykę w karczmach i kilka animacji, w tym animację Miecza Baldurana.

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

Baldur's Gate

Moi mili! Czy nie uważacie, że dzisiejszy wieczór idealnie nadaje się do tego, by uroczyście zaprezentować Wam nową wersję naszego działu o grze, która bardzo wielu graczom przypomina czasy młodości, pierwszy kontakt z cRPG oraz niepowtarzalny klimat, jakiego przyszło nam dziś ze świecą szukać... Mowa oczywiście o Baldur's Gate!

logo bg

W nowym dziale znajdziecie nie tylko artykuły poświęcone rasom, klasom czy występującym w grze postaciom, ale również kompletny bestiariusz, co nieco o czarach maga czy kapłana oraz całą stertę tekstów opisujących ogólnie pojęty ekwipunek. W głębi liczę na to, że ów news obudzi w Waszych sercach wspomnienie i tłumnie wrócicie do tego tytułu, by raz jeszcze delektować się tym smakiem. Mnie nie pozostaje nic innego, jak życzyć Wam miłego czytania!

Baldur's Gate

Nythrun's Level 1 NPCs v. 1.5

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od wczoraj dostępna jest wersja 1.5 modyfikacji do sagi Baldur's Gate o nazwie Nythrun's Level 1 NPCs.

Celem autor było oddanie w ręce gracza pełnej kontroli w zakresie zarządzania NPC'ami. Modyfikacja pozwala na przywołanie każdego członka drużyny zarówno z BG1, jak i BG2, który pojawi się na pierwszym poziomie doświadczenia. Dostaniemy dodatkowe doświadczenie do zużycia, mogąc zmieniać klasy podstawowe oraz umiejętności naszych towarzyszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by Jaheirę uczynić Kenseiem a Valygara Zabójcą Magów.

Mod można pobrać z tego adresu (dostępna polska wersja językowa). Więcej o Nythrun's Level 1 NPCs przeczytacie w ReadMe, zaś w razie problemów można odwiedzić oficjalne forum modyfikacji.

Baldur's Gate

Wywiad z Lavą Del'Vortelem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na łamach działu wywiadu miłośników sagi Baldur's Gate, czyli Children of Bhaal, pojawiła się rozmowa z Lavą Del'Vortelem – jednym z moderów, który aktywnie działa na tamtejszej scenie. Warto wspomnieć, iż to właśnie on jest autorem takich modyfikacji, jak chociażby Varshoon.

lava devortel, children of bhaal

"Kiedyś siedząc w wannie, odpoczywając od Aeona pomyślałem kurczę, a może dam Skie do BG2? Ona zawsze była taką uroczą idiotką!. Czemu o tym myślałem w wannie? To zostanie zagadką nawet dla mnie!"

Cały wywiad możecie znaleźć pod tym adresem.

Baldur's Gate

"Baldur's Gate" na PSX

Dodał: , · Komentarzy: 0

Doskonale wiadomo, że wiele gier odnoszących sukcesy na domowych komputerach (jak "AvP" czy "Black&White") planowano skonwertować na PlayStation. Niektórzy z Was mogą być jednak zaskoczeni wiadomością, że jedną z tych gier było "Baldur's Gate".

baldur's gate, psx
Wczytywanie...