szczury_wroclawia_szpital

Audiobooki » Newsy

Informacja prasowa

pokój światów

Wydawnictwo Genius Creations wraz z Audioteką rozpoczęło prace nad audiobookiem "Pokoju światów" Pawła Majki. Twórcy oddają w ręce czytelników możliwość wyboru lektora, który wcieli się w rolę Kutrzeby, Szulera, Sary, i wielu innych postaci występujących na łamach powieści. Swój głos można tutaj.

Wszyscy głosujący otrzymają kod rabatowy w wysokości 5% na ofertę księgarni MadBooks, ważny do końca czerwca.

ryjówka przeznaczenia

Co przychodzi wam na myśl, gdy słyszycie tytuł "Ryjówka Przeznaczenia"? Z jednej strony ta "ryjówka" – jakiś mały ssak, ni to specjalnie ładne, ni jakieś bardzo ciekawe. Gdyby jednak spojrzeć na drugi człon, czyli "przeznaczenie" – ewidentnie zalatuje czymś epickim, klimatem rodem z najlepszych gier cRPG, czy arcydzieł literatury fantastycznej. Kiedy otrzymujemy więc produkt o tytule złożonym z tych dwóch elementów, tak naprawdę kompletnie nie wiemy, czego powinniśmy się spodziewać. Jeżeli więc słyszeliście już o "Ryjówce Przeznaczenia", ale wasze pierwsze odczucia są mieszane – przeczytajcie dalszą część tego tekstu, jeżeli zaś nigdy się wam wiadomość o tym słuchowisku nie obiła o uszy – przeczytajcie tym bardziej.

Czytaj dalej...

funky koval, bez oddechu

„Funky Koval: Bez oddechu” to adaptacja dźwiękowa komiksu wydawanego w czasach PRL-u. Tytułowy bohater zostaje wplątany w intrygę zakrojoną na szeroką skalę i tradycyjnie ma skopać tyłki paru osiłkom. Słuchowisko jest pierwszym spotkaniem studia Sound Tropez z gatunkiem science fiction, co zapowiadało całkiem odmienne doznania niż te oferowane przez „Conana Barbarzyńcę i Królową Czarnego Wybrzeża” czy „Thorgala”.

Rozpoczyna się od sceny przesłuchiwania Funky'ego Kovala. Celem jest wydobycie z niego prawdziwego przebiegu wydarzeń związanego z planetą DB4. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana (znowu...), a jej głównymi odbiorcami ewidentnie są faceci...

Czytaj dalej...

mononoke

Walka o słuchowisko o jakże wdzięcznym tytule – "Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża" zakończona. Zatem czas najwyższy oznajmić światu, kto jest szczęśliwcem, który otrzyma nagrodę.

Gotowi? Wyniki już za 3... 2... 1...

Zwyciężczynią jest Iwona Ł. z Czeladzi; dla ciekawskich – w rozszerzeniu newsa możecie zapoznać się z jej pracą. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wydawnictwu Sound Tropez za ufundowanie nagrody.

Zapraszam do czytania recenzji słuchowiska pt. "Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża"! Czy to tytuł godny słynnej postaci stworzonej przez Howarda oraz, czy warto na niego wydać swoje oszczędności, dowiecie się z tekstu. Sound Tropez z pewnością zyskało wielu fanów i powszechne uznanie swoimi produkcjami, lecz wiadomo... zawsze jakaś czarna owca może się pojawić. Czy historia Conana jest właśnie nią?

conan barbarzyńca i królowa czarnego wybrzeża

Jak sam tytuł wskazuje, najważniejszą personą obok Conana jest kobieta. Przewodząca piratom, chciwa i zła do cna Belit. Historia opowiadana w tawernie przez tajemniczego gawędziarza dotyczy okoliczności zapoznania wojownika z Królową Czarnego Wybrzeża. Zaczęło się bardzo niewinnie, od ucieczki Conana przed strażą miejską, co skończyło się wypłynięciem na morze, gdzie następnie spotkał słynną Belit. Więcej szczegółów nie zdradzę, ponieważ nie ma sensu – całą historię można łatwo streścić w paru zdaniach...

Czytaj dalej...

the walking dead

Studio Sound Tropez zapowiedziało kolejne dwa tomy słuchowiska "The Walking Dead", w których przedstawione zostanie ostateczne starcie z Gubernatorem. Jak wynika z fanpage'a firmy, właśnie dobiegają końca prace nad scenariuszem i już lada moment rozpoczną się nagrania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt ma być ukończony pod koniec kwietnia 2015 roku.

Jeżeli nie wiecie, czy warto czekać, zapraszamy was do przeczytania recenzji wcześniejszych tomów słuchowiska. Słuchał i pisał dla was nie kto inny jak nasz niezbyt żywy Tamc.

kajko i kokosz. szkoła latania

W ostatnim czasie na łamach Game Exe mamy istny wysyp recenzji słuchowisk. Jeśli coś wam umknęło, warto wspomnieć, że pojawił się już pełnoprawny dział dotyczący tej tematyki, gdzie serdecznie zapraszamy! A skoro już o tym mowa, mamy dla was coś nowego – wrażenia po odsłuchaniu "Kajko i Kokosz. Szkoła Latania". Sprawdźcie, czy warto zainteresować się tym produketem.

Zawsze ciągnie mnie do wszelkich produkcji, które – wydawałoby się – są skierowane głównie dla dzieci, a przynajmniej tak twierdzi zdecydowana większość ankietowanych. Tym razem było podobnie. Miałem możliwość przesłuchania i zrecenzowania wydanego przez studio Sound Tropez słuchowiska "Kajko i Kokosz. Szkoła Latania" autorstwa Janusza Christy, więc bez dłuższego zastanowienia przystąpiłem do słuchania. Nagle do pokoju, w którym zanurzałem się w napływający ze słuchawek dźwięk, wpadł mój ojciec, i uzyskawszy odpowiedź na pytanie "co słuchasz?", zasugerował mi, że "czas wreszcie dorosnąć", i wyszedł. Nie zwracając na opisaną powyżej sytuację większej uwagi, powróciłem za góry, za lasy, gdzieś tak na oko pośrodku świata, który, jak wiadomo, jest płaski...

Czytaj dalej...

the walking dead

Drodzy czytelnicy! Mam wielką przyjemność ogłosić, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się kolejny artykuł. Wszystko za sprawą studia Sound Tropez, które umożliwiło mi przesłuchanie i zrecenzowanie słuchowiska pt. "The Walking Dead. Tom 5 i 6". Jeśli zastanawiacie się, czy warto zapoznać się z dalszymi losami bohaterów prowadzonych przez Ricka Grimesa, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Serdecznie zachęcam!

"The Walking Dead. Tom 5 i 6" to już trzecia część pierwszej na świecie dźwiękowej adaptacji kultowego komiksu autorstwa Roberta Kirkmana, wydana przez studio Sound Tropez. Oba poprzednie krążki wyjątkowo dobrze zapisały się w mej pamięci, toteż zastanawiałem się, czy mogę spodziewać się równie pozytywnych wrażeń po tej, trwającej około 2 godziny i 40 minut, produkcji.

Czytaj dalej...

Jak wynika z audycji Inspektor Afisz emitowanej na antenie warszawskiego Radia Praga, na przełomie marca i kwietnia możemy spodziewać się, kolejnego po słuchowisku "Chłopcy. W Skrócie", efektu współpracy studia Sound Tropez i Jakuba Ćwieka. Tytuł tej produkcji to "Chyba śnisz" i jak mówi Michał Szolc, założyciel Sound Tropez, będzie to tym razem "duże, pełnowartościowe słuchowisko". Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących fabuły nadchodzącego tytułu.

jakub ćwiek

Zapis całej rozmowy znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Audiobooki

"The Walking Dead. Tom 3 i 4" na Game Exe!

Dodał: Tamc., poniedziałek, 9 lutego 2015 · Komentarzy: 0
the walking dead, okładka

Drodzy czytelnicy! Mam wielką przyjemność ogłosić, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się kolejny artykuł. Wszystko za sprawą studia Sound Tropez, które umożliwiło mi przesłuchanie i zrecenzowanie słuchowiska pt. "The Walking Dead. Tom 3 i 4". Jeśli zastanawiacie się, czy warto zapoznać się z dalszymi losami bohaterów prowadzonych przez Ricka Grimesa, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Serdecznie zachęcam!

"The Walking Dead. Tom 3 i 4" stanowi kontynuację pierwszej na świecie dźwiękowej adaptacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana, wydaną przez studio Sound Tropez. Pierwsze dwa tomy "Żywych Trupów" zrobiły na mnie dobre wrażenie i mile wspominam czas spędzony ze słuchawkami na głowie. Czego możemy się spodziewać tym razem? Do obecnej obsady słuchowiska dołączyła m.in. Sonia Bohosiewicz, by wcielić się w rolę Michonne, więc wyraźnie widać starania producenta o doskonałość dzieła. Nie pozostało mi nic innego, jak zająć wygodną pozycję i wcisnąć Play.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...