Borderlands 3: Director's Cut
borderlands 3: director's cut,borderlands 3

18 marca miał zaplanowaną premierę szósty już dodatek do "Borderlands 3", zatytułowany "Director's Cut". Twórcy gry poinformowali o niewielkiej obsuwie związanej z fatalną pogodą, jaka dotknęła Teksas w zeszłym miesiącu. Wszyscy członkowie ekipy oraz ich rodziny są bezpieczne, jednak praca nad DLC została na pewien okres przerwana. Aktualny termin to 8 kwietnia.

Dodatek przyniesie ze sobą nowe wyzwania. Zmierzysz się z bossem, Hemovorous the Invincible, która ma swoje leże w Pandorze. Podążysz głównym wątkiem razem z Avą, przekonaną, że złapała trop potencjalnie nadnaturalnych zabójstw i chce udokumentować swoje znaleziska w formie podcastów. Oprócz Pandory, przemierzysz także Prometheę, Eden-6 i Nekrotafeyo. Otrzymasz też trzy Vault Cards.

Gothic 1 Remake
gothic remake,gothic

O powstawaniu remake'u "Gothica" wiemy już od końcówki 2019 roku. Wtedy też wypuszczono prototypową wersję demonstracyjną, mającą zbadać zainteresowanie graczy ewentualnym odświeżeniem serii. Mimo wielu negatywnych komentarzy na temat samego dema, ogólny pomysł powrotu do Khorinis spotkał się z ciepłym przyjęciem. W zeszłym roku informowaliśmy was, że 94,8% osób, które zdecydowały się wypełnić ankietę dołączoną do próbnej wersji produkcji, jednoznacznie opowiedziało się za powstaniem remake'u.

Do tej pory studiem odpowiedzialnym za tworzenie gry był pododdział THQ Nordic, znany pod nazwą THQ Nordic Barcelona Studio, umiejscowiony (zaskakująco) w sercu Barcelony. Od tej pory sprawa nieco ucichła, jednak studio utrzymuje, że produkcja przez cały ten okres była w toku. Dziś ogłoszono, że na bazie hiszpańskiej firmy powstała nowa – Alkimia Interactive.

Tell Me Why

Tell Me Why za darmo

Dodał: , · Komentarzy: 0
tell me why

Graliście w "Tell Me Why"? Jeśli nie, macie teraz okazję, bowiem pierwszy epizod jest obecnie całkowicie darmowy! W produkcji tej wcielasz się w połączone po latach rozłąki bliźniaki – Tylera i Alyson Ronanów. Używając ich nadnaturalnej więzi spróbujesz rozwikłać tajemnice ich kochanego, lecz pełnego problemów dzieciństwa. Każdy twój wybór odbija się na relacji rodzeństwa.

Grasz naprzemiennie Alyson lub Tylerem, poruszając się po poziomach i wchodząc w interakcje z przedmiotami, by posłuchać przemyśleń danej postaci. Do tego dochodzą dialogi z postaciami pobocznymi oraz zagadki. Te ostatnie są w większości ściśle powiązane z Księgą Goblinów – zbiorem opowiadań napisanych wspólnie przez bliźniaki oraz ich matkę. Zaciekawieni? Zerknijcie także na recenzję Strażnika.

Filmy fantastyczne

Reboot Resident Evil

Dodał: , · Komentarzy: 0
resident evil

"Resident Evil" to marka znana każdemu szanującemu się fanowi fantastyki. Jeżeli nie udało ci się przemierzyć z pełnymi gaciami wirtualnego Raccoon City, to może chociaż obejrzałeś serię filmów? Paul W.S. Anderson, który ostatnio macza palce w ekranizacji opowiadania George'a R.R. Martina, nakręcił kultowy akcyjniak w 2002 roku, aby zaprzepaścić cały dorobek ostatnimi trzema filmami serii. Z niekłamanym podziwem brałem na warsztat kolejne części, nie mogąc pozbierać żuchwy z ziemi widząc niekończące się absurdy. "Resident Evil: Ostatni rozdział" przekroczył wszelkie granice dobrego smaku, stając się parodią parodii.

Seria otrzyma następną szansę za sprawą Johannesa Robertsa ("Po tamtej stronie drzwi"). Reboot ogłoszony był już w 2019 roku, jednak dzisiaj aktor Chad Rook ("Dawno, dawno temu", "Flash") zaprezentował datę premiery – 3 września 2021.

Path of Exile
path of exile

Ciekawostka dla fanów "Path of Exile". Twórcy zdecydowali się wypuścić komiksy, pokazujące genezę Wraeclast w formie cyfrowej. Same zeszyty dostępne były na rynku od dawna w wydaniach papierowych. W tej chwili zakupić można cztery tomy – każdy w cenie czterech dolarów. Inwestując jednak w jeden komiks dwadzieścia dolarów otrzymacie w pakiecie ekskluzywne przedmioty do wykorzystania w grze. "The Karui Way" – maski Lioneye i Kaom, "Sons of Virtue" – zwierzątko Baby Black Death, "Death to Sin" – zestaw zbroi zasilany klejnotami oraz "The Black Heart" – maski rebeliantów.

Zeszyty dostępne będą w formatach .pdf, .cbz, .epub i .mobi. Więcej informacji tutaj. Jako że "Path of Exile" pozostaje grą darmową, nic dziwnego, że twórcy próbują zarobić w inny sposób. Co ciekawe mikropłatności w tej produkcji zmieniają tylko wygląd różnych elementów gry – modyfikują skórki przedmiotów, efekty wizualne czarów czy wprowadzają dodatkowe animacje – żadnych zmian w mechanice rozgrywki.

Icewind Dale

Aktualizacja działu Icewind Dale #17

Dodał: , · Komentarzy: 3
icewind dale

W kolejnej aktualizacji działu "Icewind Dale" niestrudzony Medivh zabiera nas do skutych lodem krypt i głębokich katakumb. W Dolinie Lodowego Wichru to nie tylko miejsce pamięci i zadumy, ale też zazwyczaj domena niespokojnych dusz, którym nie udało się do końca pożegnać ze światem doczesnym lub stworów żerujących na ich szczątkach. Stąd też obok wszelakiej maści Szkieletów i Cieni, znajdziemy tutaj także żywiące się szpikiem kostnym Ghule czy Pełzacze ścierwojady, które ukochały sobie padlinę. No, a że każde szanujące się sanktuarium nieumarłych nie może obejść się bez pajęczyn, to nasz utalentowany redaktor nie omieszkał wspomnieć o Pająkach i skrzętnie je opisać.

The Elder Scrolls Online: Flames of Ambition

Premiera Flames of Ambition

Dodał: , · Komentarzy: 0
the elder scrolls online: flames of ambition

Dwa dni temu miała miejsce premiera najnowszego rozszerzenia do "The Elder Scrolls Online", zatytułowanego "Flames of Ambition". Jest to pierwsza część rocznej przygody pt. "Wrota Oblivionu". Dodatek poza nowymi nagrodami, przedmiotami czy osiągnięciami wprowadza dwa nowe lochy Tamriel – Black Drake Villa i Cauldron.

Seriale

Nowy horror na Amazon Prime

Dodał: , · Komentarzy: 1

9 kwietnia tego roku na Amazon Prime pojawi się nowy horror, "Them". Serial ma być antologią opisującą terror w różnych okresach dziejów Stanów Zjednoczonych. W pierwszym sezonie, zatytułowanym "Covenant", śledzimy losy czarnoskórej rodziny, która w latach 50' XX wieku przeprowadza się z Karoliny Północnej do bardzo "białej" dzielnicy Los Angeles w okresie znanym jako "Wielka migracja Afroamerykanów". Jak można by się tego było spodziewać, ich przybycie nie spotyka się z wielkim entuzjazmem. Nienawiść sąsiadów może być bardzo groźną sprawą, ale jakby tego było mało, domostwo znajduje się w centrum złowrogich sił nie z tego świata.

Trzeba przyznać, że trailer produkcji zrealizowany jest bardzo sprawnie, z klimatyczną piosenką i zdecydowanie mnie zaciekawił. Twórcą serialu jest Little Marvin, natomiast producentką Lena Waithe. W głównych rolach zagrają Deborah Ayorinde ("Django"), Ashley Thomas, Alison Pill ("Star Trek: Picard", "Devs"), Shahadi Wright Joseph ("To my"), Melody Hurd, Christopher Heyerdahl ("Czysta krew", "Kroniki Riddicka") i Ryan Kwanten ("Czysta krew", "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole").

Atomówki
atomówki

Szykują się kolejne przygody kultowych bohaterek naszego dzieciństwa – Atomówek. Tym razem nie chodzi jednak o kolejną kreskówkową kontynuację, ale pełnoprawny serial aktorski. Ten już powstaje na zamówienie stacji The CW, a całością dyrygować ma znany ze stworzenia Arrowverse – Greg Berlanti. Diablo Cody i Heather V. Regnier mają być showrunnerkami całego widowiska, a także stworzyć scenariusz dla pierwszego sezonu serialu.

Zdradzono także nazwiska trzech aktorek, które wcielą się w dorosłe wersje naszych dziarskich superherosek.

Wczytywanie...