Kosmiczny mecz: Nowa era
pepe le swąd

Wygląda na to, że to nie koniec afer związanych z filmem “Kosmiczny Mecz: Nowe Dziedzictwo”. Okazuje się, że zmiana wizerunkowa króliczki Loli, która została skrytykowana przez część fanów poprzedniej części a nawet przedstawicieli polskiej sceny politycznej, nie była ostatnią, na którą zdecydował się Malcolm D. Lee. W najnowszej części prawdopodobnie zabraknie beznadziejnie romantycznego i natarczywego skunksa – Pepé Le Swąda.

Choć twórcy zaprzeczają, że jakoby wycięcie jakichkolwiek wzmianek o postaci miało z tym związek, to wszystko wskazuje na to, że jest to pokłosiem komentarza dziennikarza “New York Times”, Charlesa M. Blow, który stwierdził, że animowany skunks jest przedstawicielem kultury gwałtu. Jego praktyki miały utrwalać toksyczne zachowania i promować obmacywanie kobiet bez ich zgody czy zamykanie drzwi tak, aby nie mogły uciec od agresora.

Unsung Story

Drobne wieści o Unsung Story

Dodał: , · Komentarzy: 0
unsung story

"Unsung Story" to taktyczny turowy cRPG, duchowy następca "Final Fantasy Tactics". Akcja rozgrywa się w świecie, gdzie zaklęcia rzuca się niczym pieśni. Starożytni magicy stworzyli utwór "The Opus", gromadzący zasady historii, nauki i natury. Niestety 77-letnia wojna uszkodziła tę pieśń, naruszając podstawy magii i w związku z tym rzeczywistość zaczęła się rozpadać. Stwórz drużynę, która przeniesie się z decydującej bitwy w przeszłość, aby znaleźć sposób na uratowanie Lasfarii.

Twórcy gry podzielili się kilkoma wieściami o swojej produkcji, której premiera wstępnie zaplanowana jest na przyszły rok.

Star Trek: Lower Decks
star trek: lower decks

Odkrywając tajemnice kultowego kosmicznego uniwersum i poszukując nowych światów, na których poznawaliśmy obce cywilizacje, praktycznie zawsze doświadczaliśmy tego z perspektywy mostka kapitańskiego. Oddychaliśmy tym samym powietrzem co najwyżsi oficerowie i czuliśmy dreszczyk podejmowanych przez nich decyzji lub razem z nimi staraliśmy się rozgryźć trudne dylematy. Jednak statek (czy stacja kosmiczna) to nie tylko mózg i serce, lecz także rozliczne naczynia krwionośne, przez które przepływa krew. Tym dla ogromnych statków Federacji są szarzy załoganci, pracujący na niższych pokładach i odwalający mozolną robotę, która z pewnością nie przynosi chwały, ale bez której organizacja by nie istniała.

To właśnie o tego typu pracownikach niższego szczebla traktuje "Star Trek: Lower Decks", czyli nowa animacja osadzona w klasycznym uniwersum.

Talizman
talizman

Ponad 35 lat Steven Spielberg próbował przenieść cykl duetu Stephen King – Peter Straub na ekrany kin. Legendarny reżyser wykupił prawa do powieści “Talizman” jeszcze w 1984 roku, czyli na dwa lata przed jej oficjalnym wydaniem i bezskutecznie próbował zainteresować tym projektem wielkie wytwórnie filmowe czy dzianych producentów.

Aż do teraz. Artysta w końcu dopiął swego, lecz perypetie Jacka Sawyera nie trafią do multipleksów a na małe ekrany pod postacią pełnoprawnego serialu dzięki platformie Netflix.

Icewind Dale

Aktualizacja działu Icewind Dale #15

Dodał: , · Komentarzy: 0
icewind dale

W ostatniej aktualizacji mieliśmy zielonoskórych, przyszedł także czas na łuskowatych i zimnokrwistych. Nasz bestiariusz działu "Icewind Dale" zwiększył się właśnie o sprytne Salamandry, zdradzieckie Yuan-ti, a także ich potężnych popleczników – Jaszczuroludzi. Przedstawicielami drugiej grupy są enigmatyczni Rycerze Czarnego Lodu, postrachy ośnieżonych szczytów górskich czy lodowych jaskiń – Yeti, a także Olbrzymy, wśród których znajdziemy lodowych przedstawicieli. Opisy, porady i statystyki przygotował jak zwykle – niezawodny Medivh.

Focon 2021

Informacja prasowa

focon

Focon, czyli Fantasy Online Convention, podjął wyzwanie stworzenia konwentu specjalnie zaprojektowanego na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu goście, wystawcy i uczestnicy tego wydarzenia mogą pochodzić z każdego krańca świata. Organizatorzy wykorzystują ten fakt z pełną premedytacją i ogłaszają coraz to nowych gości, których na tradycyjnych konwentach ciężko byłoby spotkać, bo mają do Polski bardzo daleko.

Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że w dniach 24-25 kwietnia będzie można spotkać: Michaela Mammay'a, byłego wojskowego, autora popularnej serii “Planet Side” wydawanej nakładem Fabryki Słów i Roberta Browna, wokalistę steampunkowego zespołu Abney Park (koniecznie sprawdźcie ich jeśli jesteście fanami industrialno-wiktoriańskich klimatów!). W tym tygodniu do zagranicznych gości Foconu dołączyła Regina Kanyu Wang – chińska, nagradzana autorka science-fiction. Już dziś Focon ogłasza kolejnych gości! Kim będą? Już to wiadomo, ale wcześniej...

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Niespełniony sen Zacka Snydera

Dodał: , · Komentarzy: 2
liga sprawiedliwości zacka snydera

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... A nie, to inna opowieść. Jednak nie mniej fantastyczna niż spuszczony w klozecie plan rozwoju DC Extended Universe przez Zacka Snydera. 18 marca zadebiutuje na HBO jego czterogodzinna wersja "Ligi Sprawiedliwości", tymczasem do sieci wyciekły scenopisy jej kolejnych części – drugiej oraz trzeciej. Twitter bardzo szybko je usunął, co może faktycznie dowodzić ich autentyczności, w związku z prawami zgłoszonymi przez WarnerMedia i Warner Bros. Pictures.

Zgodnie ze scenopisami Lex Luthor tworząc swój Legion Zagłady miał zrekrutować do niego złoczyńców, których już widzieliśmy w DC Extended Universe: Dr Poison (Doktor Maru w "Wonder Woman") , Black Mantę ("Aquaman") i Ocean Mastera (Król Orm również w "Aquamenie"). Dołączyć do nich mieli Captain Cold i Człowiek-Zagadka, którzy do tej pory powinni byli zaliczyć występ odpowiednio w powstającym "Flashu" i "Batmanie". Uwaga, w dalszej części tekstu pojawiają się srogie spoilery – o ile oczywiście wizja Snydera kiedykolwiek dojdzie do skutku.

Loop Hero

Duża popularność Loop Hero

Dodał: , · Komentarzy: 0
loop hero

Wieczorem 4 marca 2021 zadebiutował na Steamie "Loop Hero". W zaledwie 24 godziny w produkcję zagrało 150 tysięcy osób. Gra zbiera pozytywne recenzje – na Steamie 96% pozytywnych z 2122, natomiast w serwisie Metacritic ocena 84 na podstawie 17 opinii.

"Loop Hero" to cRPG w stylu retro, łączący w sobie elementy roguelike, karcianki i strategii. Straszliwy Licz zamknął świat w niekończącej się pętli czasowej, przez co wszystko pogrążyło się w chaosie. Gracze zbierają talię kart, aby rozmieszczać na mapie wrogów, budynki oraz pola terenu. Ponadto wykorzystają potężne przedmioty i rozbudują obóz ocalałych. Jak w każdej grze bazującej na "Rogue", kolejne pętle czasowe generowane są losowo.

Wczytywanie...