Pepé Le Swąd nie zagra w kolejnym Kosmicznym Meczu

2 minuty czytania

pepe le swąd

Wygląda na to, że to nie koniec afer związanych z filmem “Kosmiczny Mecz: Nowe Dziedzictwo”. Okazuje się, że zmiana wizerunkowa króliczki Loli, która została skrytykowana przez część fanów poprzedniej części a nawet przedstawicieli polskiej sceny politycznej, nie była ostatnią, na którą zdecydował się Malcolm D. Lee. W najnowszej części prawdopodobnie zabraknie beznadziejnie romantycznego i natarczywego skunksa – Pepé Le Swąda.

Choć twórcy zaprzeczają, że jakoby wycięcie jakichkolwiek wzmianek o postaci miało z tym związek, to wszystko wskazuje na to, że jest to pokłosiem komentarza dziennikarza “New York Times”, Charlesa M. Blow, który stwierdził, że animowany skunks jest przedstawicielem kultury gwałtu. Jego praktyki miały utrwalać toksyczne zachowania i promować obmacywanie kobiet bez ich zgody czy zamykanie drzwi tak, aby nie mogły uciec od agresora.

Ta kreskówka utrwalała w chłopcach, że gdy kobieta mówi NIE, ma tak naprawdę na myśli TAK, a całość jest częścią gry wstępnej.

grzmiał dziennikarz
pepe le swąd

Po konsultacjach Lee zdecydował się wykasować jedyną nakręconą scenkę z udziałem skunksa i nie umieszczać jego postaci dalej w filmie, nawet w tle. Fragment z Le Swądem nakręcono w 2019 roku – był on czarno-biały i stylizowany na “Casablancę”. Futrzak miał być barmanem, który podrywa Greice Santo i całuje ją w rękę bez jej wyraźnej zgody. Ta miała mu dać soczystego liścia w twarz (tak, że obrócił się kilkukrotnie na obrotowym krzesełku) i oblać drinkiem. Sam skunks miał zdradzić Królikowi Bugsowi i LeBronowi Jamesowi miejsce pobytu Loli, przy okazji narzekając na swoją obecną niedolę – kotka Penelope, którą aktywnie podrywał, nałożyła na niego nakaz zbliżania a sąd przy okazji zakazał mu dotykania animków bez ich zgody.

Co ciekawe, negatywnie na sam zabieg wycięcia scenki zareagowała Santo, która była ofiarą molestowania seksualnego i aktywnie walczy z przemocą wymierzoną w kobiety.

kosmiczny mecz,pepe le swąd

Dla Greice udział w tym filmie był istotną sprawą. Mimo że Pepe to animowana postać, niesamowicie cieszyła ją możliwość spoliczkowania skunksa. Teraz, gdy scena została wycięta, Greice nie będzie miała okazji pokazać pokoleniu młodych widzów, chłopcom i dziewczynkom, że takie zachowanie w obecnych czasach jest nieakceptowalne, więc należy na nie reagować.

skomentowali całą sprawę przedstawiciele aktorki

Co prawda, to prawda. Nadgorliwość jest często gorsza od faszyzmu.

Komentarze

0
·
Po co oni w ogóle kręcą ten film? W taki sposób można podejść do każdej postaci. Mnie obraża Tweety - nieustannie dworuje sobie z kota Sylwestra, niejednokrotnie ciężko raniąc "kotecka". To antropomorfizacja najgorszych ludzki cech w ptaszym wydaniu, zachęcanie do śmiania się z głupszych i niedorozwiniętych.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Medivh dnia poniedziałek, 8 marca 2021, 16:19 napisał

Po co oni w ogóle kręcą ten film? W taki sposób można podejść do każdej postaci. Mnie obraża Tweety - nieustannie dworuje sobie z kota Sylwestra, niejednokrotnie ciężko raniąc "kotecka". To antropomorfizacja najgorszych ludzki cech w ptaszym wydaniu, zachęcanie do śmiania się z głupszych i niedorozwiniętych.


Ciiiii.... Nie podpowiadaj im
-1
·
Niedługo strach się spojrzeć będzie, by się nie narazić na cancelling... A nie, czekajcie, odwracanie wzroku to zachowania pasywno-agresywne. Jak jednak pouczał Chrystus w kazaniu na górze: A jeźliż cię prawa ręka twoja gorszy, odetnij ją, i zarzuć od siebie; albowiem pożyteczniej jest tobie, aby zginął jeden z członków twoich, a wszystko ciało twoje nie było wrzucone do ognia piekielnego. Zawsze to jakaś szansa.

Doprecyzowując, nie bronię skunksa, a pokpiwam z zelotyzmu i nadgorliwości niektórych środowisk.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...