Succubus

Succubus – zapowiedź gry

Dodał: , · Komentarzy: 1

Tabu jest pewnego rodzaju świętością, której nie można naruszyć. Jego złamaniem może być samo wypowiedzenie "niewłaściwej" myśli. Obiektem dociekań jest sens instytucji "tabu". Mądrość ludowa głosi, że zasady – a tabu jest pewnego rodzaju zasadą – istnieją po to, aby je łamać. Madmind Studio wraz ze swoim "Succubus: Prologue", zaprezentowanym światu 22 lipca tego roku, będącym wersją demo zapowiedzianego "Succubus", wziął tę mądrość ludową do serca.

succubus,succubus: prologue

Będąc odrobinę złośliwym, pierwszą naruszoną świętością jest przypomnienie światu, że istnieje coś takiego jak wersja demo produktu. Ta darmowa próbka – co jest wyraźnie zastrzeżone – nie może być utożsamiana z przyszłym produktem końcowym. O tym, czytając niniejszy tekst, należy pamiętać.

Mistover

Mistover – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Powstanie "Darkest Dungeon" było czymś, co na dobrą sprawę zapoczątkowało nową jakość wśród gier, doprowadzając do rozpoczęcia mody na dzieła z kategorii rougelike – losowo generowane poziomy, wysoki poziom trudności, permadeath. Stało się to prawdziwą gratką dla graczy lubujących się w wyzwaniach, co oczywiście musiało się wiązać z tym, że pojawią się naśladowcy tytana. Są tacy, którzy robią to w nieco subtelniejszy sposób, a inni w bardziej dosadny. Jak sądzę, rogal zatytułowany "Mistover" należy raczej do tej drugiej kategorii. Dziś sprawdzimy, czy oznacza to, iż warto po niego sięgnąć czy też nie.

mistover
TRON: Dziedzictwo

Dzięki serwisowi Deadline poznaliśmy nazwisko reżysera trzeciej części kinowej serii "Tron", jak też nazwisko znanego aktora, który dołączył do obsady. Właściciel praw do marki początkowo nie potwierdzał tych rewelacji, ale został wyręczony przez nową gwiazdę produkcji.

tron

Ostatnie pojawienie się serii na dużym ekranie to już trochę odległy 2010 rok, ale Deadline uprzejmie informuje, że doczekamy się kolejnej części. Co więcej, produkcja ma już reżysera, którym został znany z "Liona" Garth Davis. Nic nie wiemy o możliwości powrotu znanych z poprzednich odsłon postaci, ale wspomniany serwis jako pierwszy stwierdził, że na liście płac pojawiło się duże nazwisko.

Minas Warsaw

Minas Warsaw – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
minas warsaw

Literatura fantastyczna oferuje różne schematy historii, którymi przyciąga uwagę czytelników. Jedną z nich jest cieszące się ostatnio sporą popularnością na Wschodzie tzw. "Isekai". Konwencja ta zakłada, że protagonista zostaje wskrzeszony lub przywołany w innym świecie (zwykle miecza i magii) – z powierzonymi mu wskutek tego mocami ma coś tam zrobić (zwykle uratować wyżej wspomniany świat). Ten zaś gatunek ma swoje dalsze pochodne i odmiany. Jedną z nich jest "Odwrócony Isekai", kiedy to postacie z krainy czarów przybywają do nas, na Ziemię. I to taką właśnie konwencję możemy napotkać w dziele Magdaleny Kozak zatytułowanym "Minas Warsaw".

Maciek Jeżewski to dość typowy człowiek. Inżynier wsparcia IT w urzędzie miejskim i początkujący pisarz marzący o jakichś przygodach. Pewnego pochmurnego dnia, gdy spóźnia się do pracy, Warszawą wstrząsa grom.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Podobno nic dwa razy się nie zdarza, ale tego typu mądrości nie obejmują branży gier wideo. Właściwie już z samego tytułu tej wiadomości wiecie, że "Bloodlines 2" ponownie zmienia datę premiery, rzecz jasna wybierając późniejszy okres wydawniczy.

vampire the masquerade: bloodlines 2

Mógłbym w tym miejscu przytoczyć słowa prezesa odpowiedzialnego za ten tytuł studia Hardsuits Labs, ale przecież doskonale wiecie, że powodem opóźnień jest kwestia doszlifowania elementów rozgrywki oraz dalszych testów, dzięki czemu w swoje ręce dostaniemy produkt kompletny. Widać widmo klęski pierwszej części i jej twórców nadal jest groźne, ale nie zmienia to faktu, że nową datą premiery jest bliżej niesprecyzowany miesiąc 2021 roku. No to czekamy dalej...

Cyberpunk 2077

Już za nami drugi odcinek wydarzenia znanego jako Night City Wire, podczas którego mogliśmy poznać kolejne rozwiązania przygotowywane przez twórców "Cyberpunk 2077". Poza garścią nowin, pokazano także nowy fragment rozgrywki i zapowiedź, że w najbliższym czasie pojawią się dalsze tego typu zapowiedzi.

cyberpunk,cyberpunk 2077

Fani nadchodzącej gry twórców "Wiedźmina 3" byli mocno rozczarowani pierwszym odcinek "Night City Wire", podczas którego nie pokazano zbyt wiele ponad to, co znaliśmy już wcześniej z mniej lub bardziej kontrolowanych "przecieków". Tym razem jest znacznie lepiej, bowiem zaprezentowano dość istotne elementy naszej podróży po Night City, począwszy od kreacji postaci i wyboru jej ścieżki życiowej.

Robert Silverberg. W dół, do Ziemi

W dół, do Ziemi – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
robert silverberg

Adaptacje powieści nie mają łatwego życia. Dla jednych odbiorców każde odejście od pierwowzoru jest uznawane za rażące wykroczenie, a drudzy podobnie reagują na dosłowne przełożenie na inne medium. W przypadku komiksu dodatkowe problemy mogą wynikać z ograniczenia wybujałej opowieści do mniej obszernej formy.

Jednak w przypadku "W dół, do Ziemi" Roberta Silverberga trudno mówić o przesadnie rozbudowanej powieści, gdyż liczy sobie mniej niż 200 stron. Przeniesieniem na kanwę komiksu zajął się raczej anonimowy w Polsce Philippe Thirault. Podobnie jak oryginał, tak i recenzowany album opowiada o losach Eddiego Gundersena, powracającego na planetę Belzagor, którą opuścił w burzliwych okolicznościach kilka lat wcześniej. Zostaje wynajęty jako przewodnik przez małżeństwo naukowców pragnące udokumentować okryty tajemnicą rytuał nildorów i sulidorów – inteligentnych gatunków zamieszkujących planetę. Na miejscu dają o sobie znać dawne grzeszki Gundersena i niespełniona miłość.

The Elder Scrolls Online

Elder Scrolls Online przez tydzień za darmo

Dodał: , · Komentarzy: 0

Za pośrednictwem platformy Steam przez tydzień będziemy mogli zupełnie za darmo wypróbować w bojach prowincje Tamriel w ramach "The Elder Srolls Online". Co więcej, ten dość ciekawy tytuł będziemy mogli zatrzymać na zawsze dzięki sporej zniżce.

elder scrolls online

"The Elder Scrolls Online" ma już za sobą początkowe niepowodzenia, z czasem stając się ciekawą alternatywą dla tych, którzy lubią w sieciowe gry grać samotnie. Rozliczne dodatki naśladują politykę wydawniczą Blizzarda i jego "World of Warcraft", jednak dodatkowych pieniążków nigdy dość, stąd darmowy tydzień z tym tytułem dla wszystkich, którzy posiadają konto na platformie Steam.

Guild Wars 2

Kąpiel dla ochłody?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Za oknami wysokie temperatury, więc nic dziwnego, że człowiek szuka odrobiny ochłody. Twórcy "Guild Wars 2" przygotowali pewne rozwiązanie. Choć nie poczujemy go na własnej skórze, to już pod koniec tego miesiąca zwiedzanie podwodnych lokacji będzie dużo łatwiejsze.

guild wars 2

Tyria od samego początku miała oferować bogate dno morskie, zachęcające do wstrzymania oddechu i zanurzenia się w zupełnie inny świat. Wizja może i była śmiała, jednak dalekie od ideału wykonanie szybko zniechęciło graczy. Teraz ma być trochę lepiej, bowiem wśród zwierzaków pozwalających na szybkie podróżowanie wreszcie pojawi się coś odpowiedniego. Rekin? Delfin? A może własny krait?

Gdzie dawniej śpiewał ptak
gdzie dawniej śpiewał ptak

Seria "Wehikuł czasu" wydawnictwa Rebis liczy sobie już dobrych kilka tytułów, jednak co stwierdzam z wielkim żalem, jakoś do tej pory o niej nie słyszałem. Przejrzawszy autorów pojawiających się w tym cyklu, uznałem, że naprawdę dużo mnie ominęło, toteż gdy padła propozycja recenzji "Gdzie dawniej śpiewał ptak", z chęcią się zgłosiłem. Co ciekawe, na moim regale stała zakupiona dawno temu u ulicznego handlarza stara, podniszczona powieść w innym wydaniu, po którą do tej pory nie sięgnąłem, więc radość była podwójna.

Świat przedstawiony w utworze daleki jest od idealnego. Z bliżej nieznanego powodu ludzkość stanęła na krawędzi zagłady. Ziemię nawiedzają różnorakie choroby, pogoda całkowicie się rozregulowała i co chwilę funduje katastrofy klimatyczne, a w pojedynczych miejscach przywódcy wielkich krajów nie wytrzymali i nacisnęli czerwony przycisk, odpalając atomówki. Człowiek podnosił się już z nie takich tarapatów, ale problemem pozostaje jedna sprawa – wszelkie kręgowce stały się bezpłodne. Bogata rodzina Sumnerów postanawia założyć eksperymentalny ośrodek, badający możliwości klonowania. Zamysł jest taki, aby w którymś pokoleniu klonów udało się wrócić do fizjologicznego rozmnażania.

Wczytywanie...