Komiksy
amazing spider-man: preludium do spiderversum

Po "Superior Spider-Manie" przyszedł czas na "Amazing Spider-Mana", który również jest wydawany w ramach "Marvel Now!". Po dobrym pierwszym tomie nowej serii apetyt na kontynuację znacznie wzrósł. Czy warto się z nią zapoznać?

Wystarczy spojrzeć na blurb i już wiadomo, że przygody Petera Parkera będą o wiele bardziej poplątane niż poprzednio. Otóż Otto Octavius wylądował w 2099 roku jako Superior Spider-Man. Co więcej, stara się poznać tajemnicę śmierci Pająków ze światów alternatywnych. Gdy dochodzi do starcia ze sprawcą całego zamieszania, Octavius zdaje sobie sprawę, iż nie pokona go w pojedynkę.

Drugi tom "Amazing Spider-Mana" zawiera materiały z "The Superior Spider-Man #32-33", "The Amazing Spider-Man #7-8" oraz "Free Comic Book Day 2014 (Guardians of the Galaxy) #1". Za całość odpowiada duet złożony z Dana Slotta i Christosa Gage'a. Panowie stworzyli niezwykle dynamiczną opowieść, w której pojawiają się liczni odpowiednicy i odpowiedniczki dobrze nam znanego "Spider-Mana z sąsiedztwa". Akcja ma szybkie tempo, a postacie są ranione, próbują ujść z życiem, ale też często giną.

Komiksy

Tim Sale dzięki licznym pracom z Batmanem w roli głównej i rozpoznawalnemu stylowi urósł do miana jednego z najbardziej popularnych ilustratorów przygód Gacka. Nie dziwi więc fakt, iż postanowiono opublikować album z kilkoma jego historiami o Mrocznym Rycerzu.

Legendy Mrocznego Rycerza

Skąd decyzja o publikacji prac akurat Tima Sale'a? Przez lata pracy stworzył on rysunki do wielu uznanych pozycji traktujących nie tylko o Batmanie. Na koncie poza "Batman: Długie Halloween" czy "Batman: Mroczne zwycięstwo" brał bowiem udział przy tworzeniu tzw. kolorowej serii, w skład której wchodzą dojrzałe i charakterystyczne pod względem graficznym historie o Spider-Manie, Kapitanie Ameryce, Daredevilu i Hulku. "Legendy Mrocznego Rycerza" zawierają wcześniejsze, mniej znane opowieści Tima Sale'a, opublikowane pierwotnie w "Legends of the Dark Knight #32-34", "Batman Black and White, volume 2", "Solo #1", "Shadow of the Bat #7-9" oraz "Showcase '94 #3-4".

Książki fantastyczne

Ilustrowany Hobbit w lutym

Dodał: , · Komentarzy: 2
Hobbit

12 lutego ukaże się wznowienie "Hobbita" w tłumaczeniu Pauliny Braiter i z ilustracjami Alana Lee. Książka zostanie wydana nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Pełne magii i przygód wspaniałe preludium do "Władcy Pierścieni".

Bilbo Baggins to hobbit, który lubi wygodne, pozbawione niespodzianek życie, rzadko podróżując dalej niż do swojej piwnicy. Jego błogi spokój zostaje jednak zakłócony, gdy pewnego na jego progu pojawia się czarodziej Gandalf z gromadą krasnoludów, by porwać go na prawdziwą przygodę. Wszyscy wyruszają po wielkie skarby strzeżone przez Smauga Wspaniałego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego smoka. Bilbo niechętnie dołącza do ich misji, nie zdając sobie sprawy, że w drodze do Samotnej Góry spotka zarówno magiczny pierścień, jak i przerażające stworzenie zwane Gollumem.

Wydanie ilustrowane z genialnymi ilustracjami Alana Lee, które zainspirowały twórców kinowego przeboju

"Oszałamiająca opowieść o wielkiej przygodzie, wypełniona napięciem i zaprawiona subtelnym humorem, któremu nie sposób się oprzeć. . .”.

„New York Times Book Review”

Komiksy
Chew: Babeczki nie z tej ziemi

Z poprzednich tomów "Chewa" czytelnicy mogli dowiedzieć się, jakimi zdolnościami dysponuje cybopata i w jak różnorodny sposób pomagają mu one w pracy detektywa. Teraz przyszła pora na... cybowidzącą.

Oczywiście większość postaci, które można określić przedrostkiem "cybo", pochodzi z najbliższej rodziny Tony'ego Chu. Tak też jest i w przypadku cybowidzącej Toni, bliźniaczki głównego bohatera serii. Nie uzyskuje ona mentalnych wrażeń z tego, co zjada, lecz widzi przyszłość skosztowanych obiektów. Podczas gdy Tony walczy o życie na OIOM-ie, John Layman poświęca większość albumu właśnie jego siostrze. Oraz kogutowi Poyo.

W recenzji wcześniejszego tomu pisałem o tym, jak często (i z jak dobrym skutkiem) John Layman potrafi oddalić się od najważniejszych kwestii przewijających się w całej serii, czyli tajemniczego wampira, śledztwa Savoya oraz wszystkiego, co związane jest z ptasią prohibicją. W szóstym albumie scenarzysta potwierdza tę sprawność, ale równocześnie dokłada cegiełki do historii m.in. wampira.

Główną aktorką szóstej odsłony jest jednak Toni, sympatyczna, pozytywnie nastawiona do świata siostra Tony'ego. Nie sposób jej nie polubić, nie tylko ze względu na pogodne usposobienie, lecz także spryt i grację, z jakimi korzysta z niezwykłego talentu.

Komiksy

Na styczeń wydawnictwo Non Stop Comics przyszykowało trzy premiery, które są drugimi tomami rozpoczętych serii. Mowa o nowych odsłonach "Odrodzenia" (premiera: 10 stycznia) "Paper Girls" (premiera: 17 stycznia) oraz "Głębi" (premiera: 24 stycznia). W rozszerzeniu newsa znajdziecie ich przykładowe plansze.

Non Stop Comics

Komiksy można zakupić na stronie Non Stop Comics.

Komiksy

Severed. Pożeracz marzeń – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Poza świetnymi "Wiedźmami" polscy fani komiksowych opowieści grozy otrzymali jeszcze jeden wart uwagi horror od Muchy Comics. "Severed. Pożeracz marzeń", bo o nim mowa, to kolejny dowód na to, że Scott Snyder dobrze czuje się w mrocznych historiach.

severad. pożeracz marzeń

Rok 1916. Dwunastoletni chłopiec, Jack Garron, nocą ucieka z domu, by odnaleźć ojca, którego nigdy nie poznał. Uzbrojony jedynie w skrzypce i zdjęcie rodzica wskakuje do jednego z wagonów pociągu, jednak szybko orientuje się, że życie włóczęgi nie należy do łatwych. Tym bardziej, że po Ameryce krąży drapieżnik łaknący ludzkiego mięsa.

Książki fantastyczne

Premiera Otchłani już 31 stycznia

Dodał: , · Komentarzy: 3

Informacja prasowa

otchłań,peter v. brett

Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których świat ludzi skurczył się do odosobnionych skupisk. Jedyna nadzieja na ocalenie to garść częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych. Ludzkość musi stanąć do ostatecznej bitwy, w której, jak się zdaje, nie ma żadnych szans.

Arlen, Jardir i Renna porywają się na skrajne szaleństwo, wierząc, że ich poświęcenie da ludziom jakąkolwiek, choćby minimalną szansę.

Muszą zmusić schwytanego księcia demonów, by zaprowadziła ich do Otchłani, gdzie Matka Demonów rodzi nieprzeliczoną armię. Żadne z nich nie oczekuje, iż zdoła powrócić na powierzchnię.

Rozpoczyna się bitwa o wszystko. Sharak Ka-ostatnia wojna przeciwko demonom. Nadchodzi czas roju.

Komiksy
Chew: Śniadanie z mistrzów

"Chew" intryguje już od momentu poznania wiodących elementów fabuły – nakreślenia świata, w którym istnieje coś tak abstrakcyjnego jak prohibicja na drób i cybopata jako główny bohater... I mimo iż to już piąty tom, twórcy wciąż potrafią zaskoczyć.

Zdawać by się mogło, że w "Śniadaniu z mistrzów" John Layman potraktował protagonistę łagodniej niż zwykle. Co prawda Tony Chu został sprowadzony do roli strażnika miejskiego, w której nie zrobi tak wielkiego użytku z doświadczenia i swoich zdolności, ale ku jego zaskoczeniu nowe stanowisko przypadło mu do gustu. Pomaga ludziom, niektórzy traktują go jak bohatera i przede wszystkim nie musi użerać się z poprzednim pryncypałem, darzącym go nieskrywaną nienawiścią. Jak łatwo się domyślić, idylla nie trwa długo. Otóż Tony Chu zostaje... porwany!

Wrzucenie Tony'ego Chu w nowe środowisko zrobiło swoje i pozwoliło scenarzyście na napisanie kilku zabawnych i – do czego seria zdążyła nas już przyzwyczaić – przerysowanych scen. Jednak tom piąty to nie tylko Tony. Poznajemy również kolejną ciekawą postać – Dana, który zapada w pamięć dzięki absurdowi postawionego sobie celu oraz pokręconym pomysłom, jakie przychodzą mu do głowy.

Komiksy
Fatale: Modlitwa o deszcz

Seria "Fatale" nie roztoczyła nade mną w pełni swojego uroku, ale drugi i trzeci tom okazały się na tyle dobrymi komiksami, że trudno było ich nie chwalić. I trudno, żeby się nie podobały. Niestety czwarta odsłona, poprzedzająca finał, prezentuje rozczarowujący poziom.

Ponownie więcej czasu spędzamy na śledzeniu przeszłości niż teraźniejszości. W tej pierwszej, rozgrywającej się w latach 90., zakrwawioną bohaterkę na środku drogi znajduje jeden z członków kapeli. Kobieta cierpi na amnezję, więc nie wie do czego mogą doprowadzić jej działania. Może natchnąć artystów, którzy tkwią w dołku, oraz – co bardziej prawdopodobne – sprowadzić na nich nieszczęście, podobnie jak na mężczyzn, których dotychczas spotykała. Natomiast aktualna linia czasowa to ciąg dalszy losów Nicolasa Lasha.

"Modlitwa o deszcz" realizuje schemat, który nie jest niczym nowym w stosunku do poprzednich odsłon "Fatale". Może to rozczarować czytelników, którzy oczekiwali po Edzie Brubakerze więcej niż kolejnej historii ze sprowadzającą niebezpieczeństwo kobietą. Oczywiście komiks ma mroczną atmosferę i makabryczne momenty, ale skoro rozwój fabuły jest przewidywalny, to chwilami można odczuwać nudę.

Wczytywanie...