Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Chociaż pod względem pogody nowy rok raczej nie rozpieszcza, to na pewno mieliście dość czasu, by zagłosować w naszej ankiecie. Pytaliśmy o wasze zdanie na temat powstającego serialu Amazona w Śródziemiu. Czy Władca Pierścieni poradziłby sobie także na srebrnym ekranie?

ankieta

Trzeba przyznać, że świat Tolkiena nie jest zbyt mocno eksploatowany w formie filmowej, stąd nie powinny dziwić zakusy Amazona do tego, by stworzyć serial oparty na "Władcy Pierścieni". Odpowiedzieć na to pytanie nigdy nie jest łatwo, stąd też aż pięć różnych opcji w naszej ankiecie, które oddaliśmy w wasze ręce. Czy Amazon może zacierać ręce z radości?

Stygian: Reign of the Old Ones

Półtora roku temu pisaliśmy o początkach produkcji "Stygian: Reign of the Old Ones". Po 15 ciężkich i długich miesiącach z radością informujemy, że gra ma się dobrze, ba, nawet bardzo dobrze! Na tyle dobrze, że właśnie na platformę Steam trafiło jej demo, które pozwala nam na wcielenie się w nieszczęśników zmuszonych do walki z Wielkimi Przedwiecznymi. W rozszerzeniu znajdziecie film, który przybliży wam zawartość dema.

stygian: reign of the old ones
World of Warcraft: Fale ciemności

Informacja prasowa

warcraft: fale ciemności

Już od środy 17 stycznia w księgarniach czytelnicy znajdą „Fale Ciemności” Aarona Rosenberga – kolejną już pozycję w ramach Blizzard Legends, czyli serii wznowień najlepszych książek z uniwersum World of Warcraft.

Z okazji premiery książki „Fale Ciemności” Wydawnictwo Insignis przygotowało specjalną ofertę cenową na wcześniej wydane pozycje z tego uniwersum. Uzupełnij swoją kolekcję – książki w cenie 19,99 zł tylko w outlecie Wydawnictwa Insignis. Ilość egzemplarzy w tej cenie ograniczona!

Znakomita wiadomość dla wszystkich, którzy pragną przeżyć prawdziwą przygodę z fantastycznymi światami wykreowanymi przez firmę Blizzard Entertainment! Oto powieść „Fale Ciemności”, która przenosi czytelników w czasy Drugiej Wojny z orkami, jednego z największych i najkrwawszych konfliktów.

Komiksy

Styczniowe premiery Kultury Gniewu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Styczeń u wydawnictwa Kultura Gniewu to trzy nowe premiery. Wśród nich jedna fantastyczna – surrealistyczna, wyjątkowa i szalona – "Bośniacki płaski pies".

kultura gniewu

Komiks do sprzedaży trafia z końcem bieżącego tygodnia. Towarzyszą mu dwie pozostałe premiery – "Binio Bill: Rio Klawo" oraz "Obiecanki". Poza tym wznowiony został pierwszy tom "Tymka i Mistrza".

Overlord II

Overlord II – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
overlord II

Moralność to jeden z najciekawszych aspektów fabularnych gier. Można być szlachetnym paladynem albo chamskim i wrednym najemnikiem, który robi to co musi i nie baczy na nic. Świetnymi przykładami są tu choćby "Mass Effect" albo "Baldur’s Gate". W "Fable: Zapomniane opowieści” dostajemy możliwość grania postacią złą do szpiku kości i jest to równie opłacalne co bycie dobrym bohaterem. Jednak stanie się kimś, przed kim wszyscy uciekają z wrzaskiem, to niebywale trudne zadanie. Jest też inna opcja: stworzenie czarnego charakteru ukazanego w krzywym zwierciadle, dzięki czemu zyskujemy bogate źródło czarnego humoru. Tą właśnie ścieżką poszło Codemasters Software podczas tworzenia gry "Overlord II" i trzeba przyznać, że zrobili to naprawdę świetnie.

Komiksy
cyann: korytarze międzyczasu. łagodne świty aldaranna

Istnieją autorzy na tyle rozpoznawalni, że ich dziełom nie potrzeba właściwie już żadnych rekomendacji. Jednym z nich z pewnością jest Francois Bourgeon.

Cyann wciąż podróżuje na statku z wesołym kucharzem oraz jego zwierzątkiem. Bohaterka postanawia odwiedzić rodzinną planetę, aby odnaleźć siostrę o imieniu Azurea. To jednak tylko jedna z niezwykłych podróży, jakie odbędzie protagonistka w albumie kończącym ten świetny cykl.

Początek opowieści zawartej w trzecim wydaniu zbiorczym z powodzeniem można określić jako leniwy. Pokaźna ilość dialogów z rozbudowanymi kwestiami w dużym stopniu spowalniają powrót do świata "Cyann", lecz jest to jedynie bolączka kilkunastu stron otwierających album. Po ich przebrnięciu natężenie rozmów co prawda spada tylko minimalnie, ale są one dużo istotniejsze dla rozwoju fabuły i – co szczególnie ważne – angażują także na poziomie emocjonalnym.

Komiksy

Zapowiedź komiksu Empress

Dodał: , · Komentarzy: 0

Drugą ze styczniowych premier Muchy Comics będzie Empress. Tak samo jak "Descender: Błaszane Gwiazdy", komiks ukaże się 24 stycznia. Poniżej znajdziecie jego opis, a w rozszerzeniu newsa więcej informacji oraz przykładowe plansze.

Empress

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Empress #1-7.

Oto trzymająca w napięciu opera kosmiczna o przygodzie rozgrywającej się w międzygalaktycznej przestrzeni. Królowa Emporia i jej dzieci walczą o życie, uciekając przed bezwzględnym dyktatorem, połączonym z nimi więzami krwi.

Komiksy
gdy zapłaczą cykady – księga uświadomienia cz. 1

Cztery pierwsze odsłony "Gdy zapłaczą cykady" były tomami pytań. "Księga uświadomienia cz. 1" jest zaś pierwszą z tomów odpowiedzi – mimo to jasnych odpowiedzi jeszcze nie dostajemy.

Scenarzysta nakreśla sytuację z perspektywy postaci, która do tej pory była w cieniu innych, odgrywających ważniejsze role bohaterów. Mowa o Shion, siostrze bliźniaczce Mion. Żeby przedstawić jej punkt widzenia na wydarzenia w Hinamizawie, akcja rozpoczyna się w 57. roku ery Shouwa, gdy nie doszło jeszcze do zaginięcia Satoshiego.

Podczas lektury zyskujemy nowe informacje odnośnie tego, co się zdarzyło w "Księdze dryfującej bawełny" oraz przed nią. Przede wszystkim dowiadujemy się, kim jest Shion – jaki ma charakter i jak wyglądała jej przeszłość, skoro pochodzi z rodu Sonozakich, rządzących tutejszą społecznością. Historia nie jest wcale przewidywalna, choćby z tego względu, że bohaterka zaskakuje osobowością i zachowaniem. Wydawałoby się, że mniej więcej ją już znamy – tymczasem tkwiliśmy w błędzie. Dziewczyna ma wiele do odkrycia, a do tego nie pozostaje obojętna na makabryczne śmierci i tajemnicze zniknięcia, które przypisuje się klątwie Czcigodnego Oyashiro.

Modyfikowany węgiel
Modyfikowany węgiel

Richard Morgan jest brytyjskim pisarzem, który ma na swoim koncie kilka udanych książek, komiksów, a także scenariuszy do gier (choćby "Crysis 2"). Jego debiutancka powieść, "Modyfikowany węgiel", zyskała dobre oceny, do tego wkrótce ukaże się serial na jej podstawie (premiera na platformie Netflix już 2 lutego).

XXVI wiek. Ludzkość rozprzestrzenia się po galaktyce, ale dawne wierzenia i uprzedzenia nie wygasły. Kolonie często są gniazdami syndykatów, a atmosferę podgrzewają wybuchające z najróżniejszych powodów wojny. Protektorat Narodów Zjednoczonych nie daje sobie jednak w kaszę dmuchać i rządzi żelazną ręką. Korzysta ze wszystkich dostępnych metod, ale jego szczególnym atutem jest legendarny Korpus Emisariuszy.

Dzięki postępowi technologicznemu ludzie spełnili swoje marzenie – oszukali śmierć. W stosach korowych każdy może zapisać swoją osobowość, którą następnie można wysłać w dowolne miejsce i przenieść do nowego ciała. Istnieje tylko jeden warunek: trzeba mieć na to pieniądze. Główny bohater, Takeshi Kovacs, to były Emisariusz. Służba zapewniła mu ogromne umiejętności i bolesne wspomnienia. Kiedy po kolejnej śmierci zostaje przeniesiony na Ziemię w celu zbadania zagadkowego morderstwa, nie zdaje sobie sprawy, w co został wrobiony. Wkrótce przyjdzie mu zagrać w grze o ogromną stawkę, w której śmierć będzie bardzo prawdopodobną i wcale nie najgorszą możliwością.

Wczytywanie...