Wiedźmin 3: Krew i wino

Podobnie jak w podstawowej kampanii i pierwszym dodatku, także na terenie Toussaint możemy natknąć się na miejsca mocy. Zaczerpnięcie z każdego nie tylko da nam dodatkowy punkt umiejętności, ale także obdaruje wzmocnieniem dla konkretnego Znaku. Poniżej znajdziecie opis i lokalizację wszystkich pięciu nowych punktów, które rozmieszczono na terenie Księstwa Toussaint.

miejsca mocy

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Tytany – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Sukces kilku młodzieżowych książek fantastycznych sprawił, że kolejne ich serie wyrastają jak grzyby po deszczu. Wiadomo – jedne są lepsze, inne gorsze, niemniej jednak część staje się szybko bestsellerami i trudno nadążyć z przeczytaniem ich wszystkich. Ja miałem tak na przykład z cyklem "Ogień i Woda" Victorii Scott, dosyć świeżą dylogią, chwaloną na wielu internetowych portalach. Pozytywne opinie zachęciły mnie jednakże do sięgnięcia po najnowszą powieść pisarki pt. "Tytany". W końcu łatwiej zapoznać się z pojedynczą lekturą niż sagą, a przecież jeżeli mi się spodoba, bardzo prawdopodobne, że sięgnę po wcześniejsze dzieła autorki.

Czytaj dalej...

Divinity: Grzech Pierworodny

Nie zagrałem w "Divinity: Original Sin" od studia Larian w dniu premiery. Nie zagrałem też w tę produkcję gdy ukazała się rozszerzona edycja "Divinity: Original Sin – Enhanced Edition". Powód był jeden. Od zawsze walka turowa wydawała mi się nudna i sztuczna do cna. W międzyczasie zajmowałem się różnymi tytułami z gatunku cRPG i trzeba przyznać, że właściwie żaden z nich mnie nie zachwycił. Nie będzie chyba nawet nadużyciem stwierdzenie, że od czasu ukończenia po raz pierwszy "Baldur's Gate II: Cienie Amn" nigdy nie powiedziałem po raz kolejny "łał". Nigdy aż do teraz.

grzech pierworodny, divinity, original sin

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Mechaniczny – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
mechaniczny

Europa, XVII wiek. Holenderski wynalazca – Christiaan Huygens – wykorzystując alchemiczną wiedzę, opracowuje projekt mechanicznego człowieka, poddanej woli władców maszyny. Armia złożona z tysięcy nie znających bólu i strachu żołnierzy w szybkim czasie opanowuje całą Europę, a po pewnym czasie także część Ameryki. Klakierzy, bo tak nazywają się mechaniczni ludzie, poza obowiązkami wojskowymi, usługują także swoim "żywym" panom jako niewolnicy.

Czytaj dalej...

Toril

Na Torilu zabawa trwa w najlepsze

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dla każdego, kto przedkłada rozgrywkę w czasie rzeczywistym ponad forumowe sesje, niekiedy ciągnące się tygodniami, lato na Torilu to wymarzony czas. Dwa tygodnie temu Potwórcy ogłosili konkurs na najciekawszy event w Miejscu Spotkań.

toril

[Nie wiecie czym są Miejsca Spotkań na Torilu? To pokoje do sesji w czasie rzeczywistym, nie tylko karczmy, ale każda lokacja w świecie Zapomnianych Krain, jakiej akurat potrzebują grający.]

Wczytywanie...