Assassin's Creed: Unity - Martwi królowie
assassin's creed: unity, dead kings, martwi królowie

Nadchodzi pierwsze DLC do gry "Assassin's Creed: Unity". Już 13 stycznia na rynku pojawi się dodatek zatytułowany "Dead Kings" ("Martwi Królowie"), który, w ramach przeprosin za niezbyt udane pod względem technicznym przygotowanie "AC: Unity", będziemy mogli otrzymać zupełnie za darmo.

Fabularnie ponownie wcielimy się w postać Arno Doriana, który zostanie wmieszany w intrygę związaną z mrocznymi katakumbami Saint-Denis.

Książki fantastyczne
okładka, mary poppins od a do z, mary poppins w kuchni

Prezent pod choinkę dostarczony przez Trzech Królów? Zdarza się w najlepszej rodzinie. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo nam coś takiego się przytrafiło. Już druga przesyłka nadana przez Audrey nie dotarła na czas do spragnionych fantastyki dzieci. Była, a nie było. Elfy źle zaadresowały, Mikołajowi wypadły z sań przy ostrym wirażu? Nie będziemy dociekać. Otrzyjcie zatem łzy zawodu i usiądźcie do lektury. Prezent malutki i spóźniony, ale atrakcyjny.

Święta to okres, w którym zwykle staramy się odłożyć na bok codzienne problemy i spędzić trochę czasu w gronie rodzinnym. Jest to także doskonała okazja, aby poświęcić więcej uwagi dzieciom, a to może zdecydowanie ułatwić nam powieść Pameli L. Travers. Książka składa się z dwóch historii poświęconych znanej na całym świecie Mary Poppins. Jedna z nich dotyczy wspólnego gotowania, zaś druga pomoże nawet najbardziej opornym szkrabom przyswoić sobie alfabet.

Czytaj dalej...

Guild Wars 2

Punkt bez odwrotu w Guild Wars 2

Dodała: , · Komentarzy: 0

Już w następny wtorek ArenaNet odsłoni kolejny rozdział rozwijanej w "Guild Wars 2" historii. "Point of No Return" rozpocznie się już 13 stycznia.

"Czas się kończy, flota Paktu szykuje się do lotu i jajo Glint nadal jest zagubione. Masz jedno ostatnie ziarno pamięci do zasadzenia, a przeszukiwanie przeszłości Caithe doprowadziło cię do jaskini głucho zamkniętej przez dziwną magię. Czas prawdy nadszedł. Znajdź sposób na jej otwarcie, wejdź do jaskini i dowiedz się, co się stało tyle lat temu."

Filmy fantastyczne

Pierwszy teaser Ant-Mana

Dodał: , · Komentarzy: 0

Widzieliście już? Człowiek Mrówka pokazał się widzom na taserze! Po raz pierwszy możemy lepiej przyjrzeć się filmowi, choć trwa to krótko, bo ledwie kilkanaście sekund. Niemniej kolejna produkcja Marvela prezentuje się bardzo zachęcająco, nie uważacie?

ant-man

Głównym bohaterem jest Scott Lang, w którego wciela się Paul Rudd. Posiądzie on moc zmniejszania swojego rozmiaru przy jednoczesnym wzroście siły. Jego mentorem zostanie dr Hank Pym – w tej roli prawdziwa gwiazda filmowa, czyli Michael Douglas. W "Ant-Manie" zobaczymy również między innymi Evangeline Lilly, Michaela Peñe oraz Coreya Stolla. Film zakończy Drugą Fazę Kinowego Uniwersum Marvela. Jego teaser znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

Gra o tron

Właśnie poznaliśmy nową aktorkę, która wcieli się w jedną z najważniejszych postaci w "Grze o tron". Jest to Brytyjka, Nell Williams, dołączająca do obsady jako Cersei Lannister. Jak to? – spytacie. Co z Leną Headey? Nie musicie się o nią martwić, ponieważ Williams zagra tylko młodszą wersję obecnej królowej.

gra o tron
Książki fantastyczne
ciotka sass i inne opowieści świąteczne, okładka

Ciotka Sass to pierwowzór słynnej Mary Poppins. Jak klasyka dziecięcej literatury fantastycznej sprzed lat sprawdza się dziś? Audrey podjęła się zadania i rzuciła na nią współczesnym, krytycznym okiem. Wygląda na to, że wcale nie jest to nobliwa, muzealna staroć.

Niekiedy literatura pisana jest nie z myślą o dużym gronie odbiorców, lecz jako prezent dla najbliższych. Tak właśnie było w wypadku trzech opowiadań, które Pamela L. Travers napisała i wydała w latach czterdziestych ubiegłego stulecia. Historyjki nigdy nie trafiły do księgarń, ponieważ autorka od razu założyła, że książeczki będzie rozsyłała bliskim i przyjaciołom w formie świątecznego prezentu. Na szczęście dla czytelników, opowieści w końcu doczekały się wydania, a nawet polskiego przekładu, i wszyscy fani Pameli Travers mogą się z nimi zapoznać.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Wygraj cały cykl "Kronik Żelaznego Druida"!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć większość konkursów zostało już zakończonych, to jednak część nadal trwa i czeka na zwycięzców. Chciałbym przypomnieć szczególnie o jednym wielce atrakcyjnym, w którym do wygrania jest naprawdę zacna nagroda. Mianowicie pakiet 6 książek tworzących cykl "Kronik Żelaznego Druida". Chyba nie przejdziecie koło takiej nagrody obojętnie, co?

kroniki żelaznego druida

Konkurs znajdziecie pod tym linkiem. Zadaniem uczestnika jest wymyślić Atticusowi nowego arcywroga i krótko go przedstawić przekonując, że byłby idealnym przeciwnikiem dla bohatera. Może to być postać z mitologii, kultury etc., ale jej opis trzeba przygotować już samodzielnie. Zgłoszenia należy wysyłać na maila: konkurs@gameexe.pl. Czas tylko do końca dzisiejszego dnia!

Nagrody ufundowane zostały przez wydawnictwo Rebis.

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #35

Dodał: , · Komentarzy: 0
felietony, filozofia dnia siódmego

Sapkowski potrzebował dla profesji swego bohatera odpowiedniej nazwy, podkreślającej dwuznaczność jego sytuacji i konstrukcji. Wszak obowiązkiem artysty jest odpowiednie dać rzeczy słowo. Skoro słowa brakło, to trzeba było je stworzyć. Stąd i wiedźmin, od wiedźmy ukuty, z całym bagażem towarzyszących jej skojarzeń w wianie.

Po dłuższej, świątecznej i jubileuszowej przerwie, wraca cykl filozoficznych – przynajmniej w nazwie – rozważań. Nie próżnowaliśmy w tym czasie. Do działu felietonów trafiło osiem nowych artykułów. Dzisiejszy tekst się nie zmieścił, no bo kto chciałby czytać przy wigilijnym karpiu, ewentualnie przy noworocznych fajerwerkach o etymologii neologizmu? Podyktowana marketingowymi względami zmiana tytułu na; – "Sapkowski najpierwszym Dżenderem RP?" – nie okazała się dostatecznie przekonująca. W ten prosty sposób wyżej podpisanemu przypadł nieoczekiwany honor. Witam zatem filozoficznie w Nowym Roku! Z nadzieją, że okaże się…

Wczytywanie...