Dumka na dwa głosy

Dumka na dwa głosy #21 – Jak ryba w wodzie

Dodał: , · Komentarzy: 3

Istnieli albo nie istnieli.
Na wyspie albo nie na wyspie.
Ocean albo nie ocean
połknął ich albo nie.

Vitanee: Bul bul bul, Noire gdzie jesteś, bul bul? Gdzie my się znalazłyśmy? Tam, przy rafie koralowej się coś świeci, popłyńmy w tamtą stronę!

Noire Panthere: Chyba muszę wziąć z tobą rozwód! Znaczy, eee, wyprowadzić się i zabrać lwią część księgozbioru. Dopiero co ratowałam ci skórę wyciągając ją z wody, to znów w niej jestem. I kto mi teraz to futro będzie suszył i czesał?!

dumka na dwa głosy

V: Oj no, nie moja wina, że w czasie twojego nurkowania podmieniono jeża. Na świstoklik! I teraz proszę, jesteśmy pod wodą, a to miasto przed nami to chyba Atlantyda. Trza było jeża pilnować!

N: Komu to mówisz?! Sama sobie jeża pilnuj, ja tam jeżowego towarzystwa mam dość, bo ileż można na te kolce uważać?! Jeszcze mi się w łapy powbijają! I zaraz, hej, moment. Atlantyda? TO miasto...? Hm, może jednak nie będzie tak źle...

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #30

Dodał: , · Komentarzy: 0
felietony, filozofia dnia siódmego

Jeśli jednak nasz przebywający w głowie "twór doskonały" nie miał okazji zderzyć się z szarością codzienności, to może być nieciekawie, a mianowicie możemy się niechcący zakochać w superbohaterze.

Jak by to było, gdyby życiowy partner był lepszy? Co tam lepszy; najlepszy! Specjalnie dla czytelników GE Audrey taki eksperyment myślowy przeprowadziła – "Randka z herosem? Vol.1" – studiując wnikliwie kultowe komiksy. Wnioski ciekawe są nad wyraz. Sądząc po tytule należy się spodziewać dalszego ciągu. Mitologia, film, czy może dola faceta u boku żeńskiego ideału? Trudno powiedzieć. Czekam z niecierpliwością. I przypominam o konkursie.

WarKon 2014

Game Exe patronuje WarKon 2014

Dodał: , · Komentarzy: 0

Game Exe objęło patronatem nadchodzący konwent fantastyki w konwencji postapokaliptycznej WarKon 2014, który odbędzie się w dniach 18-19 października 2014 roku. Zapraszam do przeczytania informacji na temat WarKonu 2014 oraz do odwiedzenia konwentu.

warkon 2014

"Prace nad tomaszowskim konwentem WarKon 2014 nie tylko ruszyły pełną parą, ale z całą mocą idą już od dłuższego czasu! Startujemy za nieco ponad miesiąc – 18-19 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Zeszłoroczna edycja była udana, lecz dosyć kameralna. W 2014 chcemy to zmienić.

Lords of the Fallen

Kolekcjonerska edycja Lords of the Fallen

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wielkimi krokami zbliża się premiera polskiego slashera "Lords of the Fallen". Gra zadebiutuje w Europie już 31 października 2014 roku. Kiedy o tym pomyślałem, nasunęła mi się myśl, że chyba czas już zaprezentować edycję kolekcjonerską. Okazuje się, że ta sama myśl nasunęła się City Interactive i oto możemy przyjrzeć się temu wydaniu.

lords of the fallen

Koszt zwykłego wydania "Lords of the Fallen" na PC to 109 zł. A jak jest w wypadku edycji kolekcjonerskiej? Zobaczcie w rozwinięciu newsa.

Konwenty

Game Exe patronuje Mantikora 9 i 3/4

Dodał: , · Komentarzy: 0

Game Exe objęło patronatem nadchodzący konwent fantastyki Mantikora 9 i 3/4, który odbędzie się w dniach 25-26 października 2014 roku. Zapraszam do przeczytania informacji na temat Mantikory 9 i 3/4 oraz oczywiście do odwiedzenia konwentu.

mantikora 9 i 3/4

"Konwent Manitkora jest nietypowym spotkaniem młodzieży i dorosłych, których pasją jest ogólno rozumiana fantastyka. Miłośnicy fantastyki zjeżdżają do Lubartowa (25 km na północ od Lublina) z całej Polski, aby wspólnie pograć w planszówki, porozmawiać w tematycznie udekorowanej sali oraz wziąć udział w ciekawych konkursach. Dla kogo kierowana jest Mantikora? Jakie atrakcje czekają na konwentowiczów w tym roku? Jakie warunki panują na terenie konwentu? Zapraszamy do lektury.

Endless Legend

Poznaj świat Endless Legend

Dodał: , · Komentarzy: 4

Firma Techland postanowiła przedstawić graczom fabułę swojej najnowszej produkcji "Endless Legend". W związku z tym kilka dni temu otrzymaliśmy wideo pt. "Auriga początek", którego drugą część już dziś również możemy oglądać.

endless legend

W rozwinięciu newsa znajdziecie oba filmiki.

Książki fantastyczne

"Wilcze przesilenie" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
wilcze przesilenie, okładka

Dziwne rzeczy ostatnio dzieją się w Zamczysku. Pogodowe konkretniej. Już pół biedy, gdyby z sufitów lał się po prostu deszcz, bo i za oknem jest, ale... nie. Zaczęło się niewinnie, już kilka dni temu, od niepozornego szronu, co płatał figla, nie pozwalając otwierać drzwi (ach te lodowate klamki...!). Ale nic to, może akurat któryś z magów po prostu się bawi. Tylko że... nikt się nie przechwalał ani nie wyśmiewał ofiar psikusa. Gorzej – zaczęło robić się zimniej, a do tego w pomieszczeniach radośnie zaczął sypać śnieg! No tego to już było zdecydowanie zbyt wiele; tym bardziej że MOIM książkom na dobre wyjść nie mogło. Wiadomo – trzeba było znaleźć źródło całego zamieszania. A było nim "Wilcze przesilenie", znalezione pod łóżkiem Couruna. Zapraszam do zapoznania się z recenzją!

Nigdy nie lubiłem recenzować drugich tomów w serii i zdecydowanie omijałem szerokim łukiem te, za które odpowiadał autor należący do mojej osobistej czołówki pisarzy. Niestety, służba nie drużba, więc najwyższa pora nakreślić kilka zdań o kontynuacji „Wilczego daru”, autorstwa popularnej wśród miłośników wampirów Anne Rice.

Czytaj dalej...

Assassin's Creed: Unity

Tryb Heist w Assassin's Creed: Unity

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Ubisoft opublikowało zapis rozgrywki z gry "Assassin's Creed: Unity". Gameplay trwa prawie 5 minut i traktuje o trybie multiplayer - a dokładniej ujmując: o misjach typu Heist.

assassin’s creed: unity, arno

Celem tego typu rozgrywki jest przedostanie się do strzeżonych obiektów, wykradnięcie z nich pożądanych przedmiotów oraz ostateczna ucieczka bez wszczynania alarmu. Akcja filmiku zaprezentowanego przez twórców dzieje się w podziemiach szpitala Hôtel-Dieu w Paryżu. Wideo zawiera komentarz dewelopera oraz napisy w języku polskim.

Resident Evil: Revelations 2

Resident Evil: Revelations 2 w odcinkach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wraz z początkiem września studio Capcom zapowiedziało grę pt. "Resident Evil: Revelations 2". Dziś znamy już pierwsze szczegóły dotyczące tej produkcji.

resident evil: revelations 2

Podczas zabawy pokierujemy losami, znanych z serii "Resident Evil", Clairy Redfield i Moiry Burton. Kobiety zostaną porwanie i znajdą się w porzuconym zakładzie karnym, w którym praktycznie co krok na drodze stawać będą im Afflictedy (nowi przeciwnicy). Tytuł zostanie udostępniony w dystrybucji cyfrowej i będzie podzielony na cztery, ukazujące się w tygodniowych odstępach odcinki. Ostatecznie gra zostanie wydana również w pudełku – po premierze wszystkich odcinków.

Fantastyka w kadrze

Przed dwoma tygodniami w Fantastyce w Kadrze udaliśmy się w podróż po czasie i przestrzeni z Szaleńcem w Niebieskiej Budce Shaverasem, który podsumował nam brytyjski fenomen "Doctor Who". Nie odstawiajcie jednak swoich wehikułów czasu do garażu, gdyż w tym tygodniu...

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

...przenosimy się całe dziewięć lat w przeszłość, by zajrzeć w mroczne uliczki "Sin City – Miasta Grzechu". Postawcie kołnierze w swoich długich, bogartowskich płaszczach i/lub pomalujcie usta na krwistą czerwień – dziś przyjrzymy się laurce dla czarnego kina i, być może, najwierniejszej adaptacji komiksu w Hollywood.

Wczytywanie...