Seriale

The Strain miał być... komedią

Dodał: , · Komentarzy: 3

The Strain to serial Guillermo del Toro stworzony na podstawie książek autorstwa jego oraz Chucka Hogana. Del Toro sprawuje nad nim pełną pieczę, będąc twórcą projektu, reżyserem większości epizodów oraz jednym z trzech scenarzystów. Materiał ma starczyć na trzy-pięć sezonów, a obecnie wyemitowano pierwsze dwa odcinki. Notowania są dobre – po trzech dniach emisji oglądalność pilota wyniosła 4,73 mln.

the strain

Nie każdy jednak wiedział, że przynoszący satysfakcjonujące wyniki serial mógł być... Komedią. O sytuacji opowiedział w rozmowie z dziennikarzami Guillermo del Toro.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

15 listopada 2013 r. swoją premierę miała druga część odświeżonej wersji opowieści o dziecku Bhaala – "Baldur's Gate 2: Enhanced Edition" wydanej przez studio BeamDog. Opowiedzieliśmy Wam wtedy, co znajdziecie w rozszerzonej edycji i zapewniliśmy, że spolszczeniem gry zajęła się ta sama ekipa, która przygotowała polską wersję "Baldur's Gate: Enhanced Edition". Prace miały zakończyć się około 3 miesiące po premierze gry, jednak okazało się, że zadanie jest dużo trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

baldur's gate ii: enhanced edition

Udało mi się porozmawiać z koordynatorem spolszczenia, cherrycoke2l, dzięki czemu poznałem dokładniejsze dane na temat aktualnego stanu wersji polskiej.

Dark Souls II: Crown of the Sunken King

Już dziś, za pośrednictwem Steam, możecie zaopatrzyć się w dodatek DLC do gry "Dark Solus II" pt. "Crown of the Sunken King". Jest to pierwsze z trzech rozszerzeń, które będą w dużym stopniu powiązane ze sobą fabularnie. W "Crown of the Sunken King" wyruszymy po pierwszą z tytułowych koron, kolejne zaś odnajdywać będziemy w dwóch następnych dodatkach.

crown of the sunken king
Seriale

Xena w Agentach T.A.R.C.Z.Y.

Dodał: , · Komentarzy: 0

Internet obiegła zaskakująca informacja o drugim sezonie Agentów T.A.R.C.Z.Y. Serial nie miał łatwiej drogi – zanim zdobył uznanie widzów przez połowę odcinków był mieszany z błotem. Według mnie słusznie, bo jednak sztampowi bohaterowie oraz przewidywalne i bez żadnej ikry historie były kompletnie nie tym, czego się spodziewałem. Niemniej – potem się polepszyło.

agenci tarczy

Przechodząc do sedna wiadomości – ujawniono, że w kolejnym sezonie w jednej z ról zobaczymy Lucy Lawless znaną głównie z serialu "Xena: wojownicza księżniczka", w której wcielała się w tytułową bohaterkę. Jeszcze nie wiemy, w ilu odcinkach zobaczymy aktorkę w "Agentach T.A.R.C.Z.Y.". Osobiście liczę na to, że dołączy do stałej obsady produkcji opowiadającej o pracy agentów, gdy ratowanie świata spada na ich barki, a nie superherosów.

Star Wars

Zastopujcie trochę z wyczekiwaniem siódmego epizodu słynnych Gwiezdnych wojen. Wcześniej w październiku premierę ma dobrze zapowiadający się serial animowany rozgrywający się w uniwersum George'a Lucasa. Pierwszy odcinek pojawi się już w październiku tego roku. Na zachętę zwiastun!

star wars

Rebelianci opowiadają o wydarzeniach pomiędzy III a IV częścią filmowej sagi. Między epizodami istnieje aż 20 lat, które serial będzie chciał zapełnić nową historią o początkach rodzącej się Rebelii. Imperium wprowadza w Galaktyce własny porządek oraz urządza polowania na rycerzy Jedi. Serial rozpoczyna się na jednej z planet Zewnętrznych Rubieży, której mieszkańcy spotykają się z twardą ręką okupantów. Pojawia się jednak grupa sprzeciwiającą się rządom Imperium – załoga tworząca statek Ghost. Razem będą walczyć z kolejnymi wrogami oraz przeżywać ekscytujące przygody.

Książki fantastyczne
star carrier: ciemna materia

Już 23 lipca odbędzie się premiera patronowanej przez Game Exe książki pt. "Star Carrier: Ciemna materia". Jest to już piąta odsłona serii Star Carrier.

Jeżeli zastanawiacie się, czy zaopatrzyć się w wyżej wymienioną pozycję, zachęcam was do przeczytania jej fragmentu.

Prolog

Sami siebie nazywali Świadomością.

Podążając za słabymi, lecz wyczuwalnymi przeciekami grawitacji z jednego wszechświata do drugiego, wyczuli okrąg wirującej masy i otworzyli przejście pomiędzy branami, pojawiając się w czterowymiarowej przestrzeni nieznacznie różniącej się od innych znanych im rzeczywistości. Obecnie pracowali nad utworzeniem stałego połączenia pomiędzy wszechświatami, budując dźwigary i łącza mające długość lat świetlnych, tworząc stałe światło bezpośrednio z energii próżni, kotwicząc słońca, wydobywając jądra gwiazd i zmieniając strukturę samej materii czasoprzestrzeni.

W tym miejscu Świadomość łączyła kilka wszechświatów. Metaumysł, zbiorowa jaźń była fenomenem wywodzącym się z setek biliardów pojedynczych umysłów, funkcjonujących w różnych rzeczywistościach i czasach. Najstarsze osobowości istniały dłużej niż wszechświaty, z których się wywodziły, funkcjonując jako formy nomadycznej jaźni, przenoszące się z jednej rzeczywistości do innej, równoległej.

Czytaj dalej...

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Shadows of Amn Reloaded

Dodał: , · Komentarzy: 6
baldur's gate ii

W czerwcu bieżącego roku światło dzienne ujrzał remake pierwszej części serii o dziecku Bhaala – "Baldur's Gate: Reloaded". Pełna zawartość "Baldur's Gate" oraz dodatku "Opowieści z Wybrzeża Mieczy" została odtworzona na silniku gry "Neverwinter Nights 2".

Mamy dobrą nowinę dla wszystkich, którym remake się spodobał i chcieliby więcej. BGR Team, zajmujący się wspomnianym remakiem, postanowił ukończyć swoje dzieło i przenieść do trójwymiarowego świata również "Baldur's Gate II" wraz z dodatkiem "Tron Bhaala".

After Reset

Zaledwie wczoraj informowałem was o jakże pasjonującym opisie ludzi we wznowionym projekcie "After Reset", a dziś mam dla was kolejne dwie części. Tym razem na celowniku znalazły się zwierzęta oraz insekty. Jestem święcie przekonany, że już nie możecie się doczekać, jakież to nowości o nich mogli ujawnić twórcy gry!

after reset

Szczerze powiedziawszy, zaoszczędzę wam większości tej żenady i podam najważniejsze informacje istotne w grze – jeżeli chcecie poczytać o tych organizmach, zapraszam na Wikipedię, jak słusznie wskazał jeden z naszych czytelników.

Wczytywanie...