Shadow Realms

BioWare kontynuuje enigmatyczną kampanię reklamową swojej tajemniczej gry. O "Shadow Realms", bo taką roboczą nazwę nosi wspomniany projekt, na chwilę obecną nie wiemy nic za wyjątkiem tego, że rąbek tajemnicy zostanie uchylony na niemieckich targach Gamescom, czyli dokładnie 13 sierpnia.

shadow realms, bioware

Co ciekawe, Aaryn Flynn (dyrektor generalny kanadyjskich oddziałów studia) zdementował pogłoski, jakoby tytuł miał jakikolwiek związek z Caseyem Hudsonem oraz nową marką zapowiedzianą na targach E3. Wychodzi więc na to, że pieczę nad produkcją sprawuje filia w Austin. Fascynujące.

Filmy fantastyczne

Oscarowy sukces "Nędzników" sprawił, że po latach suszy i nieurodzaju, Hollywood zaczął łaskawszym okiem patrzeć na musicale. Wyciągnięcie z szafy oraz odkurzenie gatunku, który lata świetności zdawał się mieć już dawno za sobą, musiało doprowadzić do tego, że wkroczy on na dziewicze pola fantastyczne.

into the woods, tajemnice lasu, meryl streep

"Tajemnice lasu" zdają się posiadać wszystkie karty gwarantujące kasowy, a także oscarowy sukces.

Risen 3: Władcy tytanów

Premiera trzeciej części "Risena" zbliża się wielkimi krokami. Jeśli mój kalendarz nie pogubił kartek, to pozostało jedynie 12 dni oczekiwania. Niejeden raz na łamach GameExe pojawiały się informacje o tej produkcji. Krzyslewy był tak uprzejmy, że je uporządkował i zebrał w jednym tekście. Zapraszam do lektury!

risen 3

Pierwszą oficjalną zapowiedź nadchodzącej produkcji Piranha Bytes, „Risen 3: Władcy tytanów”, opublikowano w lutym. Zaledwie niecałe pół roku później mamy możliwość sami wyruszyć w podróż po zakątkach fantastycznego świata stworzonego przez niemieckich kreatorów. Dobrze się składa. Raz, że nie musieliśmy długo znosić frustrującego wyczekiwania premiery, a dwa... ta została zaplanowana na dogodny moment, bo w trakcie wakacji.

Czytaj dalej...

Środziemie: Cień Mordoru

Cień Mordoru – upiorne zdolności

Dodał: , · Komentarzy: 1

Talion, bohater zbliżającego się wielkimi krokami "Cienia Mordoru", nie wziął na swoje barki łatwego zadania. Mierzenie się z elitarnymi oddziałami samego Saurona, na dodatek w pojedynkę, to misja ponad siły dla zwykłego śmiertelnika. Szczęśliwie, nasz protagonista nie jest takim pierwszy lepszym chłystkiem, który zamierza utrzeć nosa mrocznej armii i dzięki swojemu upiornemu pochodzeniu, posiada szereg wyjątkowych talentów, umożliwiających mu oszukanie śmierci, jak i wprowadzanie popłochu wśród obmierzłych wrogów.

śródziemie: cień mordoru

Dywersyjne sztuczki, skrytobójcze fortele, mieszanie w umysłach nieprzyjaciół i odkrywanie ich najgłębszych sekretów, mordercze akrobacje oraz czary. Do wyboru, do koloru. Każda z nich zawsze doprowadza do krwawego finału, bo podobnie jak legendarny "Aldo Apacz", Talion nie działa w branży jeńcobiorczej. Najlepszy jest w zabijaniu orków i trzeba powiedzieć, że każdy kolejny materiał utwierdza w przekonaniu, że ten interes zakwitnie już 3 października.

Książki fantastyczne

"Na drugą stronę" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
na drugą stronę

Rozmawianie z nieboszczykami w krainie zmarłych nie należy chyba do normalnych zdolności, jakie powinien posiadać młody chłopak. Ale Roger, główny bohater książki "Na drugą stronę", nimi dysponuje. Co więcej dostaje się na dwór, gdzie zakochuje się w pewnej pięknej lady oraz angażuje w śmiercionośne intrygi. Brzmi ciekawie? Audrey odpowie Wam, czy naprawdę tak jest.

To zadziwiające, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w kulturze. Częścią owej kultury jest magia oparta na dawnych wierzeniach ludowych i przekonaniach społecznych. Ludzie na początku wyjaśniali w ten sposób zjawiska przyrodnicze, chcąc zracjonalizować to, czego nie pojmowali. Oczywiście nie można mówić o racjonalizmie magii, lecz był to powszechny sposób na przyjęcie istniejących odgórnie praw oraz znalezienia dla nich wyjaśnienia. Później zagadki tego typu zostały rozwiązane przez naukę, lecz, wbrew pozorom wiara w pewne zjawiska czy jej realny wpływ na ludzkie działania nie zniknęła, ale na stałe wpisała się w ludzką codzienność. Boimy się nieznanego, przeraża nas coś, czego nie możemy dotknąć, sprawdzić czy zbadać. Nic zatem dziwnego, że śmierć jest jednym z popularniejszych motywów ludowych opowieści i obiegowych wierzeń. Pragniemy wytłumaczyć sobie niewytłumaczalne, zrozumieć coś, czego zrozumienie nie jest nam pisane, a nawet więcej – może tylko zaszkodzić.

Czytaj dalej...

Path of Exile

Studio Grinding Gear Games zapowiedziało drugi dodatek do hack&slasha "Path of Exile" pt. "Forsaken Masters". Rozszerzenie ma wprowadzić do gry kilka misji powiązanych z tytułowymi Mistrzami. Każdy z nich ma z czasem nauczyć gracza nowych umiejętności z różnych dziedzin rzemiosła i walki.

forsaken masters, path of exile

Na dzień dzisiejszy wiemy nieco więcej o dwóch spośród siedmiu Mistrzów, którzy pojawią się w produkcji...

Interstellar

Christopher Nolan nie zawodzi, a jego autorskie projekty wpisały się złotymi zgłoskami w annałach kinematografii i przyciągnęły, nawet w czasach kryzysu, miliony widzów na całym świecie, rozbudzając ich wyobraźnie, jak również poszerzając horyzonty. Czy podobnie będzie z "Interstellarem"? Status reżysera oraz gwiazdorska obsada pozwalają sądzić, że o satysfakcjonującą frekwencję nie trzeba się martwić. Natomiast w przypadku poziomu dzieła trudno prorokować przed premierą...

interstellar

Tym bardziej, że Brytyjczyk nie gra w otwarte karty i w przeciwieństwie do szeroko pojętej konkurencji, zdradza bardzo niewiele w materiałach promocyjnych, czego potwierdzeniem jest najświeższy zwiastun – tajemniczy, spokojny, rozbudzający wyobraźnie, pełny niedomówień oraz znaków zapytania.

GameExe View

Połowa wakacji już za nami. Jak zapewne pamiętacie, lipcowe Fantastyczne Premiery traktowały o targach E3, ponieważ miesiąc ten był bardzo ubogi, jeśli chodzi o świat gier komputerowych.

fantastyczne premiery, sierpień, sacred 3

W sierpniu jest już dużo lepiej – niebawem ukażą się takie tytuły jak "Sacred 3", "Risen 3: Titan Lords", "Wasteland 2", "Lichdom" oraz "Dark Souls II: The Crown of the Old Iron King". Oczywiście o wszystkich powiemy kilka słów, więc jeżeli jesteście zainteresowani którymś z nich – zapraszamy do obejrzenia odcinka.

Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #13: Snowpiercer

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oto nadszedł kres lipcowych cotygodniowych recenzji ze świata kinematografii. Jestem rad, że udało się przeprowadzić w tym miesiącu cykl Fantastyka w Kadrze bez przestojów. Wraz z nadejściem sierpnia projekt powróci do korzeni i ponownie będzie prowadzony w dwutygodniowym trybie.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

W zeszłym odcinku prezentowano starszą produkcję – "Oni żyją". Dla zachowania balansu w programie, tym razem przyszła okazja do bliższego przyjrzenia się nowszej produkcji. Chodzi mianowicie o "Snowpiercer: Arka przyszłości", koreański film utrzymany w mroźnej konwencji postapo, a dziejący się wewnątrz pewnego pędzącego pociągu.

Wczytywanie...