Gry planszowe i karciane

Został już tylko tydzień do zakończenia patronowanego przez Game Exe projektu, "Labyrinth: The Paths of Destiny II edycja", w serwisie PolakPotrafi.pl.

labyrinth: the paths of destiny ii edycja, nagroda

Do sukcesu brakuje jeszcze 12 000 złotych. Dla przypomnienia dodamy, że nagrody dla tych, którzy udzielą wsparcia są naprawdę hojne. Co i za jaką kwotę otrzymacie wspierając projekt możecie sprawdzić tutaj.

Książki fantastyczne

"Mentaci Diuny" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
mentaci diuny, okładka

Cykl o Diunie albo się kocha, albo nienawidzi. Podobno. Osobiście stoję na w miarę neutralnym gruncie, ale to nie o mnie mowa, tym bardziej, że już dawno stwierdziłam, że kolejnych tomów nie tknę nawet kijem. Ale, ale, ktoś inny je tknął. I to nie wspomnianym kijem. Najwyraźniej zrobił sobie przerwę od cięcia wrogów na cienkie plasterki i zanurzył się w piaszczysty (a może już nie...?) świat wykreowany przez Herberta, zgłębiając tajniki Mentatów.

Literacka szarża duetu Herbert – J. Anderson nie ustaje. Po godnej ojca konkluzji oryginalnego cyklu "Kronik Diuny", uzupełnionego o naprawdę dobrą trylogię o dżihadzie butleriańskim i genezie głęboko zakorzenionej w bohaterach książki niechęci do myślących maszyn, obaj panowie poszli za ciosem, zabierając się za kolejny cykl, tym razem przybliżający kulisy powstania wielkich zgromadzeń tego uniwersum.

Czytaj dalej...

Assassin's Creed: Unity

Za sprawą firmy Ubisoft w sieci pojawił się kolejny zwiastun gry "Assassin's Creed: Unity". Tym razem przyjrzymy się templariuszce Elise. Postać ma odegrać kluczową rolę w historii głównego bohatera produkcji, Arno.

assassin's creed: unity, elise

Pojawiły się także dwie nowe zapowiedzi związane z tym tytułem, jednak informacje o nich i nowy zwiastun znajdziecie już w rozwinięciu newsa.

Wasteland 2

Zapowiedź "Wasteland 2"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeśli ktoś ceni sobie klimaty zgoła odmienne od klasycznego fantasy, to najpewniej natknął się między innymi i na "Fallouta". I "Wasteland". Właściwie to głównie mam na myśli tę drugą produkcję, z powodów łatwych zresztą do odgadnięcia. Ot, jak sam Holden zauważył, finalna wersja "Wasteland 2" pokaże się już w sierpniu, a do niego wiele nie brakuje. Co się za tym kryje? Przekonajcie się sami!

wasteland 2

Od ostatniej nowiny na temat "Wasteland 2" na Game Exe minęło już kilka miesięcy, prace nad grą od tamtego czasu poszły mocno do przodu, o czym świadczy fakt, iż finalny produkt zobaczymy już w sierpniu. Jak postapokaliptyczna produkcja przedstawia się na obecnym etapie? Czego możemy się spodziewać? Wbrew pozorom, nie jest to łatwe pytanie. Obecna wersja bety "Wasteland" nie była aktualizowana od maja, przez co nie ma możliwości przetestowania wielu istotnych usprawnień, które trafiły do gry w ostatnich tygodniach.

Czytaj dalej...

Dragon Age: Inkwizycja

Mike Laidlaw i jego ekipa dobrze odrobiła pracę domową, wyciągając właściwe wnioski z tsunami żalów, jakie wylali gracze. Mając w pamięci toporne napierdzielanie w jeden przycisk myszki oraz chaotyczność na polu bitwy znaną z "Dragon Age II", a widząc całkiem zmyślny i złożony system walki, jaki proponuje "Inkwizycja", czuję się jak w pączek w maśle, nie mogąc się wprost doczekać aż dorwę tytuł w swoje chciwe łapska.

dragon age: inkwizycja

W ogóle porównywanie nie ma tutaj żadnego sensu, bo to prawie tak, jakbyśmy zestawili soczysty nowojorski stek ze spalonym kotletem, który podają w rozpadającej wietnamskiej budzie. Sprawdźcie sami – BioWare przygotowało krótką, aczkolwiek konkretną prezentacje ukazującą dobrodziejstwa tego elementu gry.

Opowiadania

Powrót Pottera w opowiadaniu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie tak dawno świat obiegła wieść, że Rowling napisała historię z życia Harry'ego Pottera. Wybraniec – jak pewnie pamiętacie z ostatniego tomu sagi – nie jest już nastolatkiem, lecz mężczyzną ustatkowanym. Toteż nie otrzymujemy anegdotki z lat spędzonych w Hogwarcie, ale fragment jego dorosłego życia, przedstawiony dość nietypowej perspektywy, bo nie mamy tu do czynienia z bezimiennym narratorem, ale Ritą Skeeter. TĄ Ritą Skeeter. Piastun był na tyle uprzejmy, że raczył uczynić jej słowa zrozumiałymi także dla tych, co nie władają mową Szekspira.

qquidditch

Widzimy tutaj ważne osobistości, tam, w oddali, też widzimy znane persony. Znajdujemy się właśnie na Wyżynie Patagońskiej, gdzie zauważyliśmy wiele sław ze świata magii, które zasiadają wśród publiczności: są ministrowie, przewodniczący, jest piosenkarka Celestina Warbeck oraz kontrowersyjny amerykański zespół "The Bent-Winged Snitches". Wywołali oni porywy radości – ludzie przepychali się w tłumie po autografy ulubieńców, a wielu z nich rzucało zaklęcie mostu, by dostać się sektora VIP-ów ponad głowami widzów.

Czytaj dalej...

Inne gry via www

Rozpoczęły się otwarte beta testy gry przeglądarkowej "Might & Magic: Heroes Online". Ubisoft dało właśnie możliwość wejścia do tego świata zainteresowanym z Polski i Czech.

might

Aby rozpocząć zabawę wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej. Od razu po tym zabiegu możemy delektować się rozgrywką, ponieważ wszystko toczy się z poziomu przeglądarki i nie wymaga pobierania dodatkowych danych na dysk twardy.

Filmy fantastyczne

Od dawna wyczekiwany przez fanów sagi Śródziemia, dopieszczony przez niesamowitego Petera Jacksona, oczywiście z muzyką genialnego Howarda Shore'a i niebieskimi oczami Orlando Blooma – JUŻ JEST! O czym mowa? Ano, o najnowszym zwiastunie "Hobbita: Bitwy pięciu armii"! Oczywiście z polskimi napisami specjalnie dla społeczności GE.

Dark Souls II

Nie, żeby sprzątające w Zamczysku potrafiły wiecznie utrzymać język za zębami. Znaczy, wiadomo, osobom z pewnego kręgu nic nie pisną, nawet gdyby chciały. Uroki wielce przydatnych zaklęć. Ale nie od parady ma się ten koci słuch, znacznie lepszy od tego posiadanego przez znakomitą większość śmiertelników. W każdym razie, zaczęły narzekać.

Na plamy krwi przekraczające wszelkie normy. Na stosy połamanych mieczy, pogiętych zbrój, poucinanych kończyn. Na niespodziewanie wysoką liczbę trupów (nie martwcie się, zwykłych interesantów nie przerabiamy na materiał do eksperymentów Tamc.a). Wystarczyło dodać dwa do dwóch i już wszystko było wiadomo – Hassan' wciąż i wciąż harcuje w świecie "Dark Souls". Chyba nie myślicie, że obeszło się bez przyciśnięcia go do ściany i "paru" pogróżek...?

dark douls ii
Wczytywanie...