Książki fantastyczne

Nagroda Locus 2014 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0

W miniony weekend przyznano nagrodę magazynu Locus, w której nominację przyznawali sami czytelnicy gazety, co tym bardziej powinno być docenione przez wyróżnionych, gdyż vox populi, vox Dei. To także dobra wskazówka dla innych czytelników, czym warto się zainteresować. Przecież coś musi być w danym tytule, skoro spodobał się tak pokaźnej liczbie osób.

nagroda, locus

Liczba kategorii do nagrody jest dość pokaźna. Plebiscyt wyróżnia nie tylko oddzielnie literaturę sci-fi i fantasy, ale także całą otoczkę tego półświatka – magazyny, wydawców, redaktorów, artystów czy literaturę faktu.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.

Fantastyka w kadrze

Jak się rzekło w zeszłym tygodniu, trzeba dotrzymać słowa. W taki oto sposób cykl Fantastyka w Kadrze w lipcu będzie gościł na łamach GameExe co tydzień. W poprzedniej odsłonie Riżko zajął się ekranizacją dzieła Neila Gaimana – "Koraliną i tajemniczymi drzwiami".

fantastyka w kadrze, cykl, filmy, seriale

Natomiast w tym tygodniu zaprezentowany zostanie całkiem nowy tytuł ze srebrnego ekranu. Mowa o "Penny Dreadful", którego pierwszy sezon zakończył się zupełnie niedawno. Twórcy produkcji postarali się o odmłodzenie klasycznej literatury grozy za sprawą skrzyżowania ich dróg w Londynie XIX wieku.

Risen 3: Władcy tytanów

Edycje kolekcjonerskie Risen 3

Dodał: , · Komentarzy: 0
risen 3, wydanie kolekcjonerskie

Firma Cenega, polski dystrybutor gry "Risen 3: Władcy tytanów", poinformowała, że w naszym kraju, poza zwykłym wydaniem tytułu, będzie również sprzedawana Edycja Kolekcjonerska oraz Edycja Władcy Cienia. Oba wydania udostępnione zostaną wyłącznie użytkownikom PC. Dodatkowo wydanie Władcy Cienia można będzie nabyć tylko za pośrednictwem sklepu muve.pl. Tytuł pojawi się w Polsce 15 sierpnia.

W rozszerzeniu znajdziecie opisy obu edycji.

Zamojskie spotkania z fantastyką 2014

Jak każdy solidny zamek, tak i Zamczysko ma swoje archiwa. Pewnie sobie myślicie – co pantera robi w TAKIM miejscu, skoro mieszka w komnatach, które na dobrą sprawą można określić mianem biblioteki. No ale niestety, czasem trzeba i w takich papierach pogrzebać, chociażby po to, by znaleźć różne informacje, "przypadkiem" trafiające do tego miejsca, a będące jeszcze całkiem świeże...

zamojskie spotkania z fantatsyką

W każdym razie – słowo daję, niemalże osiwiałam, tracąc tym samym nieskazitelnie czarne futro, pozwalające na doskonały kamuflaż w mroku nocy. Niepozorny karteluszek, całkiem świeży, atrament jeszcze nie wysechł. Nie powinien być w Archiwum – a jednak, był tam, skazany na zapomnienie. Zupełnie, jakby ktoś chciał zapobiec ujawnieniu jego treści. I po co to...? Widać rzeczony ktoś zapomniał, że przed pewnym kotem nic się nie ukryje...

Książki fantastyczne

Śląkfa 2014 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0
śląkfa, nagroda

Śląski Klub Fantastyki to prawdopodobnie najstarszy polski klub skupiający się na tej dziedzinie. Rok w rok organizuje on kilkudniowe Seminarium Literackie, któremu przewodzi konkretna tematyka. Tym razem był to industrializm i urbanizm w literaturze fantastycznej.

W trakcie tego wydarzenia ma miejsce także wręczenie Śląkfy w kilku istotnych kategoriach – twórca, wydawca oraz fan. W tym roku po raz pierwszy nominowano również do honorowej kategorii za wyjątkowe poświęcenie dla organizacji i polskiego fandomu. W historii klubu zdarzyło się także kilkakrotnie wręczyć Złoty Meteor, czyli antynagrodę za działalność szkodzącą fantastyce i fandomowi. Na szczęście od kilku dobrych lat nie została ona przyznana.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.

Książki fantastyczne
dreszcz 2: facet w czerni

Dreszcz potrzebuje muzyki, by ogarnąć wszystko, co dzieje się wokół niego. Potrzebuje naprawdę ostrego grania.

Oprócz codziennej walki z kacem i urwanym filmem musi ścierać się z najbardziej przerażającymi tworami śląskiego półświatka: węglowymi zombie, mikołowską mafią, a nawet... z rzeźnikiem z Sosnowca. W niebanalnym zadaniu pomagają mu: kumpel emeryt, młodociany kamerdyner, i paru herosów. W tym... super-żule z katowickiego dworca i jedyny prawdziwy Polak. W dodatku czarny.

Niesamowicie podoba mi się różnorodność dzisiejszej fantastyki. Od brutalnego i krwawego fantasy, po powieści sławiące heroiczne czyny młodych bohaterów. Od science fiction, której najchętniej by się nie czytało, ale jak się przeczyta, to jest się zadowolonym, po trochę lżejszą space operę z rozbudowanym światem. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać – przecież są jeszcze moje ulubione fantastyczne kryminały oraz wiele, wiele więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie. W tym wszystkim jednak wyróżnia się jeden człowiek, jeden pisarz, którego poczynania twórcze śledzę ze szczególnym zainteresowaniem. Jakub Ćwiek.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...