Książki fantastyczne

Informacja prasowa

jakub ćwiek

Jakub Ćwiek, autor popularnych cyklów dla młodzieży i nie tylko („Kłamca”, „Chłopcy”, „Dreszcz”) w najbliższym czasie spotka się z fanami w trzech miastach Polski: Warszawie, Krakowie i Katowicach. To będzie doskonała okazja, żeby podpisać swój egzemplarz „Kłamcy 2,5. Machinomachii” – zbiorku uzupełniającego uniwersum Lokiego o nowe, nigdy wcześniej niepublikowane opowiadania, który niedawno miał swoją premierę.

Lista spotkań:

  • 17 czerwca (wtorek), godz. 18 – Księgarnia Matras, Al. Solidarności 113, Warszawa
  • 21 czerwca (sobota), godz. 16 – EMPiK Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
  • 26 czerwca (czwartek), godz. 18 – Księgarnia Matras, Rynek Główny 23, Kraków
Inne

Transfo-ptaki przylecą we wrześniu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dopiero co światło dzienne ujrzała gra "Angry Birds: Epic", a już Studio Rovio ujawniło tak zwany teaser kolejnej produkcji. Tym razem wściekłe ptaki zajrzą do świata robotów w tytule "Angry Birds: Transformers". Oto grafika, którą prezentują twórcy.

angry birds: transformers

Z oficjalnych informacji to by było na tyle. Co do ciekawostek, zapraszam do rozwinięcia.

Dumka na dwa głosy

Pije Kuba do Jakuba, Jakub do Michała,
pijesz ty, piję ja, kompanija cała,
a kto nie wypije, tego we dwa kije...
Łupu cupu, łupu cupu, tego we dwa kije.

Vitanee: Noooooire, dlaczego musimy już wyjeżdżać? Słońce, plaża, drinki z palemką... Prooooszę, zostańmy kolejny tydzień.

Noire Panthere: Też bym chciała zostać, ale zauważ, ze nie mamy już co czytać! No i z Zamczyska przychodzą wieści na czarnym pergaminie, a wiesz, że to taka... "ostateczna ostateczność". Więc musimy wrócić do obowiązków... Choć na chwilę.

dumka na dwa głosy

V: Ale jeszcze nie wysłałyśmy pocztóweeeeek! Czego oni znowu od nas chcą? Jakby nikogo innego nie było. Każdemu czasem należą się jakieś wakacje, a co z tego, że nam to akurat wypada co dwa tygodnie?

N: Pocztówki? Chyba żartujesz. Niby z jakiej racji mamy wydawać ciężko zarobione złoto na pocztówki dla nich?! A czego chcą… W sumie nie wiem, podejrzewam, że raportów tudzież innych dyrdymałek. Przecież mnie znasz, atrament z pergaminu usuwam bez czytania. W końcu jakoś wypada uzupełnić zapas czarnych zwojów!

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #20

Dodał: , · Komentarzy: 0
felietony, filozofia dnia siódmego

Wcześniej przyjrzeliśmy się pochodzeniu naszych łuskowatych przyjaciół oraz ich rasom, więc oczywistym wyborem na kolejny krok jest zejście z ubitej ścieżki i wejście głębiej w las, żeby zbadać całkowicie inny smoczy wątek. Wielkie gady pojawiają się w większości znanych nam mitologii. Chociaż smoki mają podobne cechy oraz wygląd, różnice między nimi są godne uwagi i intrygujące.

Nie wiem, jak u Was, ale u mnie dzisiejsza niedziela jest tak szara, że nie pomagają litry kawy ani obłędnie czekoladowe ciasto. Lektura też nie nadaje światu barw, że nie wspomnę już o włóczce, którą namiętnie molestuję szydełkiem. Ale... cóż to za błysk? O, kolejny! Jakie urocze łuski! Mimo że słońca nie ma, to pojawiła się tęcza! Tak, o smokach mowa. Nie potrzebują światła dnia, by czarować swym pięknem. Piastun sięgnął po azjatyckie okazy. Zapraszam na jaszczurzą rewię mody!

Książki fantastyczne
campbell award, poster, plakat

Coroczny bankiet na uniwersytecie stanowym w Kansas, to poważne wydarzenie w świecie literatury SF. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji był "science fiction a rzeczywistość", rozpatrując wpływ obu materii na siebie, czerpanie inspiracji, problemy społeczne w dziedzinie robotyki czy największe naukowe osiągnięcia ludzkości. Ponadto uhonorowano zmarłego w zeszłym roku Frederika Pohla, amerykańskiego pisarza fantasy. Do jego najpopularniejszych prac zalicza się "Człowiek Plus", "Handlarze Kosmosem" czy "Gateway: Brama do gwiazd".

Poza tym była to także okazja do przyznania nagrody im. Johna W. Campbella dla opowiadania SF oraz im. Theodore'a Sturgeona dla miniatur literackich.

Poniżej znajduje się lista laureatów i nominowanych.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 3

Najwyższy czas podsumować naszą dotychczasową ankietę i zaprosić was do udziału w kolejnej. Kogo najchętniej zobaczylibyście na tronie Westeros? Patrząc na ilość głosów i wyniki można powiedzieć, że w tej materii walka była dość zażarta, zaś do zwycięstwa pretendowało kilku kandydatów.

game of thrones, gra o tron, ankieta

W naszej ankiecie pytaliśmy o najlepszego pretendenta do władania Siedmioma Królestwami. Bez oglądania się na Martina postanowiliśmy oddać w wasze ręce prawo przekazania korony swojemu ulubieńcowi z kart sagi. W szranki stanęło aż dziesięć osób, jednak zwycięzca może być tylko jeden.

Filmy fantastyczne

"Czarownica" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
czarownica

Czy czarny charakter zawsze musi być zły do szpiku kości, nieść śmierć, zniszczenie i pożogę? Tak sobie myślę, że przecież ci biedni antybohaterowie też mają serce, niech nawet będzie z kamienia, ale krew pompuje, więc gdzieś te uczucia muszą się tam tlić. Dajmy na to taką Diabolinę ze Śpiącej królewny. Ach, zapomniałbym – przecież to nie felieton. Zapraszam na recenzję "Czarownicy"!

Nowe produkcje studia Walt Disney Pictures są dla mnie zawsze wielkim wydarzeniem. Dopiero co miałem okazję obejrzeć dosyć głośną "Krainę Lodu", po której natychmiast pojawił się żal w sercu, że zrobiłem to tak późno, a tu nagle pojawia się kolejny tytuł: "Czarownica". Tym razem postanowiłem nie zwlekać aż tak długo i przy pierwszej możliwej okazji wybrałem się do kina, by przyjrzeć się Diabolinie, złej wróżce znanej z baśni o Śpiącej królewnie. Widzimy ją jednak oczami reżysera filmu, Roberta Stomerga, a obraz jest nadzwyczaj piękny...

Czytaj dalej...

Game Exe

E3 2014: Przegląd newsów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Targi E3 to świetny czas, aby twórcy pokazali światu swoje dzieła. W tym roku również zobaczyliśmy w akcji bardzo oczekiwane przez wielu graczy tytuły – Wiedźmin 3: Dziki Gon, Dragon Age: Inkwizycja czy Assassin's Creed: Unity. Wydarzenie, które trwało 10-12 czerwca, dobiegło jednak końca. Jeśli zastanawiacie się czy czegoś nie przeoczyliście, zapraszam Was do przeglądu nowinek prosto z targów E3!

e3, newsy, raport
Filmy fantastyczne

Spider-Man z kłopotami

Dodał: , · Komentarzy: 2

Jestem lekko zaskoczony tą wiadomością. Okazuje się, że Niesamowity Spider-Man 2 (czytaj recenzję Audrey) nie spełnił podkładanych w nim oczekiwań. Mimo świetnego otwarcia, o połowę lepszego niż pierwszej części, film osiąga wyniki finansowe nie do końca zadowalające Sony. Czyżby w przyszłości marka miała wrócić do Marvela? A może skończy się tylko na zwolnieniu tempa Pajęczaka, którego są już planowane spin-offy?

niesamowity spider-man 2
The Incredible Adventures of Van Helsing II

Ink Hunt już dostępne

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do sprzedaży trafiło pierwsze DLC do gry The Incredible Adventures of Van Helsing II zatytułowane Ink Hunt.

van helsing 2, ink hunt dlc

Zabawę rozpoczniemy dopiero po ukończeniu wątku głównego podstawowej wersji gry w trybie Weterana. Główny bohater ma już za sobą zamieszki w Borgovii, jednak czeka go kolejne wyzwanie. W podziemnym labiryncie pojawiają się eteryczne wrota, prowadzące do wrogiej krainy. Tym sposobem otrzymujemy kilka nowych elementów ekwipunku oraz dostęp do czterech nieznanych dotąd krain.

Wczytywanie...