Star Wars

Fantasy Flight Games na swojej stronie opublikowało kolejną zapowiedź zawartości podręcznika źródłowego do gry RPG Star Wars: Age of Rebellion.

star wars age of rebellion

Age of Rebellion to druga odsłona systemu gier fabularnych opartego na sadze Lucasa. Poprzednia zapowiedź podręcznika źródłowego skupiała się na samych Rebeliantach oraz kierujących nimi motywacjach. W najnowszej FFG postanowiło przybliżyć nam obraz galaktyki widzianej ich oczami. Specjalny rozdział poświęcony będzie najciekawszym planetom.

Czasopisma

Zakończyła się już akcja crowdfundingu pisma Magia Miecz, które powróci do zbiorowej świadomości fanów gier RPG już w sierpniu. Z tej okazji wydawca pokusił się o krótkie podsumowanie całej akcji zbierania funduszy.

magia i miecz

Michał "Puszon" Stachyra, czyli wydawca nadchodzącej odrodzonej wersji czasopisma Magia i Miecz. postanowił podsumować całą akcję crowdfundingu tej niegdyś kultowej marki. Z zamieszczonego podsumowania można wyczytać, że pierwszy numer pojawi się w sprzedaży tak jak planowano, czyli w sierpniu.

Seriale

Marvel pochwalił się powiększeniem obsady serialu Daredevil. Na srebrnym ekranie u boku Coxa ujrzymy Rosario Dawson.

rosario dawson

Znana z Grindhouse: Death Proof oraz 25. godziny Dawson wcieli się w rolę młodej kobiety, który pragnie wyplenić z miasta zło. Na jej drodze stanie Murdock. To spotkanie ma odmienić życie niewidomego nowojorskiego prawnika, który po zmroku walczy z przestępczością.

Na pierwszy z trzynastu planowanych odcinków Daredevil będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Piątek z eRPeGiem

No cóż, ze względu na brak internetu i całonocną sesję w Pathfindera, piątek został, delikatnie rzecz ujmując, przesunięty na sobotę. O czym dzisiaj? O tym, o czym trąbi internet. Zbliża się nowe D&D. Premiera "Dungeons & Dragons Starter Set" zaplanowana została na 15 lipca, a właściwy podręcznik gracza wydany zostanie miesiąc później – 19 sierpnia.

belka, piątek, rpg, erpegiem

Póki co, nie wiadomo co będzie się działo z grą w Polsce, znaczna cena zestawu podstawowego (50 dolarów za książkę) może dla sporej liczby graczy być tego rodzaju barierą, której nie będą mogli/chcieli przekraczać. No cóż, rodzimy erpegowiec woli raczej inwestować w siebie (pizza, piwo) niż w hobby. Takie realia, co zrobić?

Gra o tron

Już za nami finałowy odcinek czwartego sezonu Gry o tron. Na jakiś czas będziemy musieli rozstać się z ulubionymi bohaterami, jednak twórcy serialu podzielili się pewnymi informacjami odnośnie kolejnej serii. Gotowi na kilka spoilerów?

game of thrones, gra o tron

Portal Entertainment Weekly nakłonił do mówienia Davida Benioffa i Dana Weissa. Twórcy popularnej Gry o tron postanowili zdradzić kilka szczegółów dotyczących piątego sezonu serialu. Przede wszystkim pozostaje w mocy decyzja o nakręceniu łącznie siedmiu serii, by w ten sposób zamknąć cała historię. Beniof i Weiss twierdzą, że dla nich "książki są jedynie planem", zaś serial "musi cały czas iść do przodu".

Might & Magic X: Legacy

Limbic Entertainment udostępniło najnowszy patch do dziesiątej odsłony serii Might & Magic, czyli Legacy. Jak też możemy wyczytać, jest to zarazem ostatnia poprawka do tego tytułu, jakiej możemy się spodziewać.

might and magic legacy

Z opublikowanego wpisu jasno wynika, że zespół zaprzestaje wydawania poprawek i wzbogacania zawartości gry. Twórcy dziękują za wszelkie opinie i jednocześnie zapewniają, że wciąż będą śledzić forum gry oraz przesyłane bezpośrednio uwagi czy pomysły.

Fallout

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy przepadają za klasycznymi odsłonami serii Fallout i długo ubolewali nad tym, że ich ulubione tytuły nie są dostępne za pośrednictwem platformy Steam. Valve poinformowało, że do sprzedaży ponownie trafi pierwsza, druga część gry oraz Fallout Tactics.

fallout

Trzy klasyczne odsłony serii trafiły ponownie do sprzedaży na Steam. Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics zostały wycenione na niespełna 10 dolarów każda, przy czym Valve proponuje także ofertę oznaczoną jako Fallout classics pack, gdzie za wszystkie wyżej wymienione tytuły zapłacimy łącznie $19.99.

Steam daje szansę tym, którzy nie posiadają w swojej kolekcji pierwszych odsłon tej legendarnej serii. Pod jej nieobecność na GOG.com, to jedyna alternatywa, by poznać gry, w które spora grupa zapaleńców gra do dziś.

Star Wars: The Old Republic

Electronic Arts przygotowało specjalną letnią ofertę dla wszystkich, którzy nie posiadają abonamentu w Star Wars: The Old Republic. Od 30 czerwca w ramach Summer Pass będą mogli skorzystać z wszystkich zalet opłacania comiesięcznego haraczu z dość dużą zniżką.

star wars the old republic

Stara Republika wciąż utrzymuje się na rynku, chociaż duża w tym zasługa przejścia gry na model F2P. Wciąż jednak posiadacze "darmowego" konta muszą się liczyć z dość znacznymi restrykcjami. EA postanowiło wyciągnąć do nich pomocną dłoń i zaoferować abonament na 4 miesiące ze znaczną zniżką. Czy warto zainteresować się Summer Pass?

Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inkwizycja na niedawno zakończonych targach E3 doczekał się nowego zwiastunu oraz dwóch fragmentów z rozgrywki. Jednakże za zamkniętymi drzwiami organizowany był inny pokaz gry, który teraz wyciekł do sieci.

dragon age: inquisition

Materiał nie jest najlepszej jakości, choć i tak trzeba go pochwalić zważywszy na to, że nagrywany był kamerą wbrew woli osób prowadzących pokaz. Co ważniejsze, jest on znacznie obszerniejszy od tych, które zostały do tej pory udostępnione – trwa niecałe dziewiętnaście minut. Wielbiciele serii "Dragon Age" czekający na "Inkwizycję" powinni być więc usatysfakcjonowani.

Gry planszowe i karciane

Już dziś o godzinie 18:00 w serwisie polakpotrafi.pl rusza kampania wspierająca drugą edycję gry planszowej Labyrinth: The Paths of Destiny. Jak informują twórcy gry, pierwsze osoby, które zdecydują się na udzielenie pomocy, będą mogły kupić planszówkę 25% taniej. Dodatkowo, został przewidziany konkurs, o którym więcej informacji pojawi się wkrótce na Facebooku twórców. Póki co wiadomo, że do wygrania będzie czytnik Kindle 5, czyli całkiem przyjemny gadżet.

labyrinth: the paths of destiny
Wczytywanie...