Konwenty

Czym zaskoczy Was "Kapitularz"?

Dodał: , · Komentarzy: 0
kapitularz

Już za niespełna dwa tygodnie w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Łódzkiego Festiwalu Fantastyki „Kapitularz. Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka specjalnych atrakcji.

Uczestnicy Kapitularza 2013 będą mieć ostatnią okazję zagrania w kwalifikacjach do III Mistrzostw Polski Carcassonne. Turniej odbędzie się pierwszego dnia imprezy (20.09.2013).

A już drugiego dnia Kapitularza 2013, w sobotę 21 września, rozpoczną się finały III Mistrzostw Polski Carcassonne. Ich zwycięzca zdobędzie między innymi prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Carcassonne w Essen. Obydwa turnieje organizowane zostaną dzięki uprzejmości głównego sponsora Kapitularza: sklepu BARD.

Inne

Matthew Bromberg nowym szefem BioWare

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bezkrólewie nie może trwać wiecznie i kiedyś musi znaleźć się śmiałek, który weźmie na swoje barki odpowiedzialność za cały zespół. Choć przesiadywanie na szczycie wiąże się z blichtrem i potęgą, to nie da się ukryć, iż w głównej mierze to ustawiczne balansowanie na linie rozciągniętej nad kupą gnoju. Niby publika szczerze oklaskuje te wszystkie wysiłki, ale chwila dekoncentracji i zanim się spostrzeżesz, tkwisz w niezłym szajsie po uszy – konkurencja śmieje się do rozpuku, a pomocnych dłoni skłonnych rzucić koło ratunkowe, jakby nagle brakuje.

bioware, matthew bromberg

Stąd też, nowy kapitan BioWare, Matthew Bromberg, stoi przed naprawdę ciężkim zadaniem. Musi przywrócić temu lekko sfatygowanemu galeonowi dawny blask (wielu fanów odwróciło się od studia po kontrowersjach związanych z "Dragon Age II" oraz "Mass Effect 3"), zainspirować załogę do wypłynięcia na ambitniejsze wody oraz wytyczyć szlak, który przywróci tej kanadyjskiej marce status "nieomylnej i kultowej". Trudne, ale z pewnością wykonalne zadanie. Pozostaje więc tylko liczyć, że "era Bromberga" będzie równie sukcesywna, co "era duetu doktorów", lecz jej epilog zostanie nakreślony piękniej.

Powodzenia, Matthew! Bóg mi świadkiem, że będzie Ci ono potrzebne.

Książki fantastyczne

Każda opowieść ma swój koniec. Brzmi to rzecz jasna jak banał, ale tak po prostu jest. Tym razem przyszedł czas na literacki cykl "GONE", autorstwa Michaela Granta. Pora, aby ktoś ocenił, czy ostatecznie zasłużył on na poczesne miejsce w literaturze i spoczął na półce otoczony splendorem i chwałą, czy wręcz przeciwnie – chałą. I jak myślicie – któż spośród redakcji GE podjął się tego zadania? Oczywiście, że Tamc. Zapraszam zatem do tekstu reanimowanego jakiś czas temu kolegi redaktora. Sprawdźcie, jak na ostatnim już ETAPIE trzyma się Faza szósta: Światło.

gone faza szósta, okładka

"Jako że wszystko ma swój koniec, musiał kiedyś nadejść dzień, w którym zostanie wydana ostatnia część serii "GONE", opowiadającej historię o dzieciakach zamkniętych w ETAP-ie. Nastąpiło to w czerwcu bieżącego roku, kiedy na półkach sklepów i księgarń pojawiła się "Faza szósta: Światło", która wieńczy cykl autorstwa Michaela Granta. Czy autor wspiął się na wyżyny swych umiejętności i zakończył dzieło tak, by zadowoliło nawet najbardziej wybrednego czytelnika?"

Czytaj dalej...

Gry planszowe i karciane

Wieści z Portalu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Witajcie!

Kilka tygodni temu, na PORTALkonie zaprezentowaliśmy imponującą liczbę 6 pudeł, jakie szykujemy dla Was na drugą połowę roku. Z przyjemnością informuję, że pierwsze z tych pudeł niebawem trafią w Wasze ręce!

Mephisto
neuroshima hex, gry stołowe

Najnowsza armia do Neuroshimy Hex jest już w drukarni. Część z Was, subskrybentów newslettera jest wśród testerów Neuroshimy Hex, wie więc jak wiele było roboty z dostosowaniem tej szalonej armii do świata NS i zbalansowaniem jej względem wszystkich poprzednich armii. Gdy na PORTALkonie ogłaszałem, że armia zaraz trafi do druku, myliłem się. Kilka dni później wszystko się zawaliło, gdy testerzy znaleźli problem i trzeba było na nowo zacząć testy... W końcu jednak jest, gruntownie przebudowana, rewelacyjna armia autorstwa Michallusa. Armia jest w drukarni, jeszcze we wrześniu trafi do sklepów i Wasze ręce. Uff!

Torchlight II

Informacja prasowa

Jak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy – publikujemy spolszczenie gry Torchlight II! Plik ważący zaledwie 1,40 MB możecie pobrać za pomocą warsztatu Steam, który dokona za Was wszystkich niezbędnych czynności związanych z instalacją. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu będziecie mieli stały dostęp do aktualizacji, bez konieczności ręcznego wyszukiwania ich. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przypadną Wam do gustu – zrobiliśmy co w naszej mocy, aby polonizacja była bezbłędna i oddawała charakter gry.

steam, torchlight 2 pl
Książki fantastyczne

Star Carrier – Pierwsze uderzenie na GameExe

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka, star carrier, pierwsze uderzenie

Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh'daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu "osobliwości technologicznej", w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh'daar uważają, że jest to zagrożenie dla całego Wszechświata, dlatego gatunek ludzki musi zostać powstrzymany, nawet jeśli miałoby to oznaczać jego całkowitą eksterminację. Lecz ludzie nie byliby sobą, gdyby podporządkowali się bez szemrania naciskom obcych, choćby i najpotężniejszych...

Pierwsze wrażenie było raczej... nieprzyjemne. Głównie dlatego, że zderzyłam się z ogromem astrofizycznych terminów i teorii, które do tej pory znajdowały się raczej na obrzeżach niż w centrum mojego zainteresowania. Jednak zarówno lekki styl Douglasa, jak i świetne tłumaczenie wydawnictwa Drageus sprawiły, że dość szybko przestawiłam się na nową, bardziej naukową formę rozrywki. Przyznam nawet, że niesamowicie mnie wciągnęła – w astrofizycznych teoriach zawsze jest pewna abstrakcja, która mnie pociąga tak samo, jak majestatyczny ogrom kosmosu i statków kosmicznych.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Wyprawa w Góry Księżycowe na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wolicie przygodę czy kryminał?

wyprawa w góry księżycowe

Jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą, Mark Hodder zrezygnował z dziwnych i zdumiewających spraw na rzecz Wyprawy w Góry Księżycowe. Przygoda wiodąca przez tereny Afryki z niewielką, szczątkową ilością steampunkowego Londynu – czy udało się z tego stworzyć ciekawą historię? Moje sprawozdanie z wyprawy przeczytacie tutaj.

„Zdumiewająca sprawa nakręcanego człowieka” była bliższa zrobienia ze mnie wielbiciela twórczości Marka Hoddera, niż „Dziwna sprawa Skaczącego Jacka”. Przede wszystkim, druga część przygód Burtona i Swinburne'a posiadała lepiej wyważoną akcję, a także pełną intrygujących tajemnic fabułę, dodatkowo urozmaiconą nutką grozy. Spowodowało to, że książka angielskiego pisarza była dla mnie wyśmienitą, wciągającą oraz trzymającą w napięciu do ostatniej strony lekturą, więc niezmiernie cieszyłem się z faktu, że pod ręką miałem już jej kontynuację – „Wyprawę w Góry Księżycowe”. Czy Hodder przeskoczył wysoką poprzeczkę, jaką postawił sobie poprzednim tomem?

Czytaj dalej...

The Incredible Adventures of Van Helsing II

W drugiej części trylogii The Incredible Adventures of Van Helsing nie zostaną wprowadzone większe zmiany w rozgrywce. Gra będzie więc raczej podobna do swojego poprzednika, aczkolwiek na graczy czeka nowa zawartość w postaci nowych potworów, przedmiotów, lokacji, czarów czy klas. Kontynuacja udanego hack'n'slasha ma również posiadać bardziej głęboką i mroczniejszą historię. Aby wszystko zostało dopracowane, produkcja nie ujrzy światła dziennego do 2014 roku, ale już teraz możemy się jej przyjrzeć, dzięki niedawno opublikowanemu gameplayowi.

the incredible adventures of van helsing
Książki fantastyczne
okładka, zaginione historie

Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Zaginione historie". Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę lekturę, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Serdecznie polecam!

"O tym, że "Zaginione historie" napisane przez Johna Flanagana są wyjątkowe, wiedziałem, zanim zacząłem je czytać. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż stanowią swego rodzaju podarunek, który autor chce wręczyć wszystkim miłośnikom serii "Zwiadowcy" za to, że wiernie przy nim trwali w literackiej podróży przez wszystkie dziesięć wcześniejszych tomów. Jak twierdzi pisarz, książka nie powstała po to, by odrywać kolejne kupony od osobistego sukcesu, a po to, by spełnić prośbę czytelników, którzy przez lata zasypywali go różnymi pytaniami o niewyjaśnione dotąd wątki. "Zaginione historie" są odpowiedzią – odpowiedzią na wszystko."

Czytaj dalej...

Wczytywanie...