Dungeons&Dragons

D&D Next – umiejętności

Dodał: , · Komentarzy: 6

Sierpniowy playtest edycji Next należał do zdecydowanie najbardziej kontrowersyjnych ze względu na decyzję twórców związaną z wyrzuceniem z gry umiejętności. Dokładnie, "skille" w znanej nam formie wyparowały z gry! Miało to na celu wyeksponowanie jako najważniejszego elementu gry atrybutów postaci (czyli cech: siła, zręczność etc.), których testy decydować miały o pozytywnym bądź negatywnym wyniku działań postaci. Skille, wedle tej myśli, to raczej bonus wspierający pozytywne rozstrzygnięcie trudnego testu niż odwrotnie, jak to miało miejsce w edycji trzeciej i w pewnym sensie w czwartej, gdzie odgrywały rolę zdecydowanie pierwszorzędną (szczególnie na wyższych poziomach doświadczenia).

dungeons and dragons, gencon bilboard

Pomysł zdecydowanie nie przypadł do gustu graczom, dlatego też Wizardzi postanowili rozwiązać kwestię skilli w inny sposób.

Konwenty

Znamy pełen program "Kapitularza"!

Dodał: , · Komentarzy: 0
kapitularz

Nadeszła wreszcie chwila, na którą sam czekałem z niecierpliwością. Organizatorzy łódzkiego konwentu przedstawili pełną listę atrakcji, przewidzianą na trzy dni festiwalowej grozy. Program podzielono na tematyczne bloki, których poszczególne punkty realizowane będą w salach, o charakterystycznych nazwach, jak "Nostromo" (Science-Fiction) czy "Area 51" (blok naukowy). Także i my jesteśmy punkcikiem na obszernej mapie Kapitularzowych atrakcji. Zobaczcie więc i zdecydujcie, jak ułożyć sobie grafik na najbliższy weekend.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Ben Affleck o byciu Batmanem

Dodał: , · Komentarzy: 19
ben affleck, affleck, batman, batfleck

Internet zawrzał, gdy ogłoszono, że Ben Affleck zagra rolę Batmana w kontynuacji "Człowieka ze stali". Pojawiło się mnóstwo filmików na YouTubie z argumentami, dlaczego to człowiek ten nie powinien podejmować się tej roli. Ba, powstawały nawet petycje skierowane do Warner Bros., aby firma zdjęła znanego chociażby z "Daredevila" aktora.

Affleck pojawił się wczoraj w amerykańskim talkshow "Late Night with Jimmy Fallon", gdzie między innymi wypowiedział się o całej sprawie, a szczególnie o reakcjach fanów. Poniżej znajdziecie krótki wycinek programu (rozmowa o Batmanie zaczyna się od 1:45) – znajomość angielskiego wymagana. Generalnie nie jest to nic odkrywczego, wiadomo było, że właśnie tak zareaguje, niemniej jednak zobaczcie sami występ Batflecka.

Konwenty

"Kapitularz" – wejściówki do wygrania!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do rozpoczęcia łódzkiego święta fantastyki i horroru pozostały już tylko 3 dni, dzielące nas od zaplanowanych tam atrakcji, takich jak choćby prelekcja GameExe. Wszyscy, którzy pragną uczestniczyć w tym wydarzeniu, mają teraz niezwykłą szansę uzyskać bilety na wszystkie trzy dni "Kapitularzu". Jak to zrobić? Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na jedno, proste pytanie – Gdzie jest Igor?.

kapitularz
Might & Magic: Heroes VI

"Tydzień Herosów" za dwa tygodnie

Dodał: , · Komentarzy: 19

Sprowadzenie tak wielu wybitnych postaci świata heroizmu i epickich bitew to niełatwa sprawa. Jeden życzy sobie klimatyzowaną trumnę, drugi – portal w kominku i klatkę dla cerbera, jeszcze inny wykłóca się o apartament w piwnicy, gdzie w spokoju będzie mógł ciskać w szachownicę deszczem meteorów. Dogódź tu takim...

heroes,sandro

Słynni bohaterowie zaczęli już zjeżdżać do naszego królestwa, wciąż jednak czekamy na wszystkich, by przygotować Wam komplet atrakcji. Panegiryki na ich cześć dopracowują nasi nadworni grafomani, ubijają się pola, na których potykać będą się nasi znamienici goście. 30 września – do tego czasu możecie opracowywać strategie, polerować zbroje i nadmuchiwać miecze, bo wówczas zasypiemy Was gradem artykułów i artefaktów o jednej z najlepszych serii gier w historii.

Konwenty

Falkon promuje Lublin – informacja prasowa

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W tym roku Festiwal Fantastyki Falkon odbywa się pod hasłem Fantastyczny Atak Lublina, z jednej strony otwierając się na mieszkańców, z drugiej – zachęcając do odwiedzenia naszego miasta ludzi z całej Polski. Jednym ze sposobów ma być kręcony w ubiegłym tygodniu spot promujący Lublin jako miasto fantastyki.

falkon, lublin

Film jest realizowany przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy przyjechali na zaproszenie organizatorów, żeby pokazać drzemiącą w mieście fantastykę.

Książki fantastyczne

Świat Jonesa – recenzja na GameExe

Dodała: , · Komentarzy: 0

"Każdy z kilku autorskich pomysłów, które Dick wykorzystał w "Świecie Jonesa", mógłby dziś posłużyć zwykłemu pismakowi za kanwę całej powieści" – z przedmowy Wojtka Sedeńki

Wydawnictwo Rebis zdecydowało się sięgnąć po jedną z pierwszych powieści Philipa K. Dicka jako kolejną część znakomitej serii najwybitniejszych dzieł pisarza. Był to okres przejściowy w jego życiu, kiedy to przestawiał się z pisania opowiadań na dłuższe formy przekazu. Czuć, że dopiero uczy się łączyć ze sobą wątki czy po prostu pisać długo, ale spójnie i logicznie. Co ciekawe, znany przecież z nadużywania środków odurzających, wtedy jeszcze nie brał narkotyków, nie licząc przepisywanych mu od dawna z powodu męczących go bólów głowy leków psychotropowych na bazie pochodnych amfetaminy. Dick był zawsze odważnym pisarzem i nie bał się wprowadzać śmiałych wątków nawet w "świętoszkowatej" Ameryce roku 1956, gdzie, według Wojciecha Sedeńki, całowanie w miejscach publicznych było karane z urzędu. Na jakie więc wpadł pomysły?

Czytaj dalej...

Pathfinder

PAP: Wrath of Righteous: Sword of Valor

Dodał: , · Komentarzy: 0

Sytuacja na granicach Rany Świata staje się coraz bardziej napięta, a liczebność wojska miasta-twierdzy, Kenabres, znacznie zmalała. Jednak krzyżowcy widzą promyk nadziei w dywersyjnej akcji przedarcia się do Drezen, cytadeli opanowanej przez demony, i odzyskania artefaktu Pani Waleczności, Iomedae.

pathfinder, kenabres
Kenabres przed zniszczeniem

Sprawa nie będzie jednak łatwa, gdyż tylko mała grupka śmiałków jest w stanie niezauważona przedrzeć się w głąb Rany Świata, by tam odzyskać świętą chorągiew zwaną Mieczem Waleczności [ang. Sword of Valor]. Samo Drezen opanowane jest przez demoniczne istoty dowodzone przez rządną krwi marilith, od kiedy wieki temu przez miasto przewinęła się plaga dziwnej gorączki, która spowodowała przemianę jego mieszkańców w kanibalistyczne bestie, wypełniając twierdzę zapachem krwi i rozkładu.

Konwenty

Cosplay na Kapitularzu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ruszyły zgłoszenia na kapitularzowy konkurs strojów! Wystarczy podać swoje imię, nick, nazwisko, nazwę postaci, kategorię (postacie istniejące/własne) a jeśli nie jest OC (wymyślona przez autora cosplayu), to serię z jakiej pochodzi. Miłym dodatkiem będzie zapisanie prawidłowej wymowy nazwy postaci – by móc poprawnie zaanonsować ją podczas konkursu.

kapitularz

Nawet jeśli postać nie zostanie zgłoszona przed festiwalem, można to zrobić w trakcie jego trwania. Wymagane jest (tak jak w przypadku wcześniejszych zgłoszeń) zdjęcie wykonanego stroju oraz zgrany na przenośny dysk podkład muzyczny, w pliku o rozszerzeniu *mp3. Jedyną różnicą przy zgłoszeniach grupowych jest wypisanie wszystkich osób biorących udział w prezentacji oraz wszystkich prezentowanych postaci.

Filmy fantastyczne

Ośmioczęściowa ekranizacja Harry'ego Pottera była, co tu dużo mówić, bardzo dochodowa. Przygody nastoletniego maga przyciągały widzów do kin przez dziesięć lat i wygląda na to, że na tym się nie skończy. Podzielenie ostatniego tomu serii J. K. Rowling nie wystarczyło wytwórni Warner Bros., która zdecydowała się jeszcze nie porzucać świata czarodziejów i mugoli oraz powrócić do niego w nowym filmie.

harry potter
Wczytywanie...