Blackguards

Data wydania i nowe postacie w "Blackguards"

Dodał: , · Komentarzy: 1

Już niedługo, bowiem 19 listopada 2013, ukaże się nowa produkcja studia Daedalic Entertainment – "Blackguards". Pomysł na fabułę tego klasycznego, turowego cRPG jest naprawdę ciekawy. Wiadomo, że jesteśmy ostatnią nadzieją chylącego się ku upadkowi świata, jednakże nie wcielamy się w rolę odważnego śmiałka bez skazy w błyszczącej zbroi, lecz w mordercę, przestępcę, który z pomocą innych szemranych typów spod ciemnej gwiazdy, znanych jako Blackguards, zabawi się w bohatera.

blackguards

Cała rzecz dzieje się w południowej Aventurii – znamy ten świat z papierowego systemu RPG "Das Schwarze Auge" oraz z produkcji komputerowych jak "Drakensang" czy "The Dark Eye: Klątwa Wron" (za tę ostatnią odpowiedzialne jest nota bene studio Daedalic). I oto twórcy gry pokazali nam kolejne trzy postacie z gry. Zapraszam do zapoznania się z nimi w rozwinięciu newsa.

Heroes of Might & Magic III

Kolejny dzień rżnięcia smoków, zabijania księżniczek, uwłaszczania chłopów za niemoralne ilości expa oraz czyszczenia piwnic z całego troglodyckiego śmiecia. Królestwo szykuje się na Tydzień Herosów, a pod zamkową areną wciąż trwają zapisy na Królewski Turniej Herosów Potęgi i Magii!

homm3 turniej

Niejeden mieszkaniec Królestwa uważnie przyjrzał się rozmowie z cierpiącym barbarzyńcą – Ty Cruelsuferrerem. Dziś, oczekującym na tajfuny krwi i serpentyny flaków, które pokryją wzdłuż i wszerz lasy i równiny całej Erathii, oddajemy do wglądu kolejnego turniejowicza – walczącego pod herbem kota Zurikatę!

SpellForce 2: Demons Of The Past

Nowy dodatek do SpellForce 2

Dodał: , · Komentarzy: 4

Na oficjalnej stronie Nordic Games Publishing pojawiło się ogłoszenie o dacie wydania najnowszego, trzeciego już rozszerzenia do znanej gry z 2006 roku – "SpellForce 2". Dodatek ten nazywać się będzie "Demons of the Past" (ang. Demony Przeszłości) i pojawi się na rynku już 24 października 2013.

spellforce 2, spellforce 2: demons of the past, demons of the past

W nowej odsłonie serii gracz kontynuuje przygodę znaną z poprzedniego rozszerzenia – "Faith in Destiny". Cień Zazhuta ciągle wisi nad Eo i wszyscy porzucili już nadzieję na uratowanie świata. Jego los leży oczywiście w naszych rękach. Po drodze spotkamy starych znajomych, którzy mogą okazać się pomocni bądź wręcz przeciwnie. W ręce dostaniemy 5 nowych map, 50 zadań głównych i wiele pobocznych oraz łącznie 25 godzin rozgrywki. Oczywiście nie może również zabraknąć nowych czarów czy broni.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 4

Wakacje już w sumie za nami, bowiem nawet studenci powoli przygotowują się do powrotu w uczelniane progi. Czas już najwyższy podsumować naszą luźną ankietę, w której zadaliśmy dość nietypowe pytanie. Jak się okazuje, tym razem mamy jedną dominującą odpowiedź.

ankieta, podsumowanie ankiety

To chyba pierwszy taki eksperyment, w którym puściliśmy oko do naszych użytkowników. Stąd też ankieta zakładała, iż znajdujemy się w sidłach głodnego pająka. Waszym zadaniem było wskazać tę część ciała, którą pożre na początek. Jak głosowaliście? Noga czy ręka? A może wpierw chętnie oddacie głowę?

Assassin's Creed IV: Black Flag

Już za miesiąc, 31 października, na sklepowych półkach pojawi się czwarta (licząc "Brotherhood" i "Revelations", szósta) odsłona serii Assassin's Creed. Każda kolejna część ma utrudnione zadanie, ponieważ oczekuje się od niej nie tylko wyższego poziomu od poprzedniczek, ale przede wszystkim pewnego urozmaicenia. Tym właśnie ma być piracki klimat i bardziej rozbudowana zabawa na morzu. Nie zabraknie jednak także gry wieloosobowej, którą, mimo że nie jest znakiem rozpoznawalnym cyklu Ubisoftu, z pewnością warto się zainteresować.

assassin's creed iv, black flag
Dungeons&Dragons

Zgodnie z obietnicą daną na Gen Conie wrzesień przyniósł ze sobą ostatni, dostępny dla szerszej publiczności, playtest piątej edycji "Dungeons & Dragons". Kolejne, wewnętrzne testy nad grą ograniczą się w zasadzie do dopracowywania gotowych już mechanizmów. Innymi słowy – już w tym momencie możemy bliżej przyjrzeć się obrazowi, jaki będzie nam towarzyszył przez liczne lata gry w piątą edycję. Kto ciekawy, tego zapraszam do pobrania gry z tej strony. Wystarczy tylko się zarejestrować, playtest jest darmowy.

dnd next
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Już w najbliższy wtorek, 24 września, do księgarń trafi "Doktor Sen" – kontynuacja kultowego "Lśnienia". W zwiastunie wystąpił aktor, Marcin Perchuć, który przeczytał fragment nowej powieści Mistrza Grozy.

doktor sen, okładka

Powieść "Doktor Sen" to kontynuacja jednej z najbardziej znanych powieści Kinga – "Lśnienia" przeniesionej na ekran przez Stanleya Kubricka (z rewelacyjną rolą Jacka Nicholsona). W krótkim zwiastunie prezentującym fragment książki wystąpił aktor, Marcin Perchuć:

Sacrilegium

Zapowiedź Sacrilegium na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dawno nic nie zapowiadaliśmy, czas więc to nadrobić! Dzięki Courunowi nasz dział zapowiedzi wzbogacił się o artykuł dotyczący "Sacrilegium", produkcję rodzimego Reality Pump. Oto opis, jaki widnieje na ich stronie.

"Rozbudowana fabuła gry przedstawia perypetie Alex – młodej kobiety, którą przeznaczenie powiedzie przez cały świat, od wietrznych wybrzeży San Francisco aż po najdalsze zakątki Starego Kontynentu, okryte mgłą zapomnienia i zasłoną strachu. To właśnie tam Alex odkryje, iż pochopne założenia mogą okazać się śmiertelnie groźne, a nasz pozornie bezpieczny świat to jedynie połowa rozległej komnaty przedzielonej mroczną kurtyną, zza której nieprzejrzystą barierą czają się makabry rodem z sennych koszmarów."

sacrilegium

Survival-horror to gatunek, który niekoniecznie trafia w moje gusta. Można powiedzieć, że właściwie w każdym RPG mamy jego namiastkę, gdyż cel ostateczny, czyli zwycięstwo, znajduje się na samym końcu podróży, podczas gdy jej początek naznaczony jest zwykłą walką o przetrwanie. Nie ma sensu się nad tym głębiej roztkliwiać i na pewno nie zrobi tego Alex – główna bohaterka gry. Ta dwudziestoletnia studentka z Kalifornii ma nie tylko ładną buzię, ale także jakże użyteczne na potrzeby gry zamiłowanie do sztuk walki. Kopniaki i dźwignie wykorzysta do skopania tyłka wampirom.

Czytaj dalej...

The Incredible Adventures of Van Helsing

Trailer nowego DLC do Van Helsinga

Dodał: , · Komentarzy: 0

Neocore Games zaprezentowało nam nowy DLC do "The Incredible Adventures of Van Helsing", zawierający klasę Taumaturga (Thaumaturge). Jak wygląda ta postać w grze? Jest to rzadki typ łowcy, specjalizujący się w sztukach magicznych. Może dźgać wrogów lodowymi odłamkami czy zamknąć ich w pierścieniu ognia, a gdy już się tam znajdą, oślepić ich, ugotować i rzucać w nich błyskawicami. Wszystko to możecie zobaczyć w akcji na przygotowanym trailerze, który obejrzycie w rozwinięciu newsa.

the incredible adventures of van helsing, van helsing

Za przyjemność zagrania nową klasą przyjdzie zapłacić nam 3,99 dolarów. DLC będzie możliwy do pobrania za pomocą platformy Steam już 26 września 2013. Oprócz postaci dojdą w nim oczywiście nowe zaklęcia oraz unikalny dla niej ekwipunek. Taumaturga będzie można importować w drugiej części gry.

Konwenty

Koniec oczekiwania, koniec odliczania dni i godzin. Ponure zegary w mrocznych korytarzach biją na alarm. "Kapitularz 2013" lada moment ruszy, porażając i przerażając dziesiątkami prelekcji, znamienitymi gośćmi i masą bajerów, o których nie ma co opowiadać – trzeba je zobaczyć. Horror, s-f, DeDeki, postapo, anime i pochodne, coś dla geeków Star Wars, coś dla entuzjastów naukowych debat, znani pisarze, doświadczeni MG – to naprawdę nie wszystko. No i OCZYWIŚCIE najjaśniejszy punkt programu: niedziela, godzina 11, prelekcja "Jak dobrze grać złem w RPG" prowadzona z ramienia GameExe.

kapitularz
Wczytywanie...