Książki fantastyczne

Trudi Canavan w Polsce!

Dodała: , · Komentarzy: 1
trudi canavan

Jedna z najpoczytniejszych autorek fantasy w Wielkiej Brytanii, Australii i USA – Trudi Canavan – przyjedzie do Krakowa!

Australijska pisarka, polskim czytelnikom znana z bestsellerowych serii: „Trylogia Czarnego Maga“, „Trylogia Zdrajcy“ oraz „Era Pięciorga“, 11 października o godzinie 18 spotka się z fanami w krakowskim Empiku w Galerii Bonarka, gdzie będzie podpisywać swoje książki.

Na łamach GameExe recenzowaliśmy wiele z jej powieści m.in. "Gildię Magów", "Ostatnią z dzikich", czy "Królową Zdrajców". Wiemy też, że wielu z was jest jej fanami – jakie pytania chcielibyście zadać pisarce, gdybyście mogli z nią porozmawiać? Wypatrujcie także konkursu z okazji wizyty autorki w Polsce!

Inne

Na Kickstarterze zawitał nowy cRPG-owy projekt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że odpowiadają za niego moderzy gier Bethesdy – "Morrowinda", "Obliviona" i "Skyrima". Szczególnie znani są oni z dodatku do tego drugiego, noszącego nazwę "Reclaiming Sancre Tor" oraz oferującego blisko 40 godzin zabawy. Teraz wierni fani amerykańskiego studia zebrali się pod sztandarem Druid Gameworks i zamierzają spróbować własnych sił, tworząc swoją pierwszą produkcję – Unwritten: Echoes of Twilight.

unwritten: echoes of twilight
Konwenty

Poznań Game Arena 2013 – wielkie odliczanie!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia dorocznego święta twórców oraz miłośników gier komputerowych, którzy przez trzy pełne dni, od 18 do 20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogli wymienić się doświadczeniami, zapoznać z nowościami, a także wziąć udział w imprezach towarzyszących.

pga

Już dziś warto zaplanować sobie czas spędzony na Poznań Game Arena, uwzględniając program targów, w którym tradycyjnie nie zabraknie propozycji zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Heroes of Might & Magic: A Strategic Quest

Tydzień Herosów czas zacząć! Dzień #1

Dodał: , · Komentarzy: 5

Astrologowie przepowiadają, że GE w najbliższym czasie obrodzi wykwitem tekstów o Bohaterach Mocy i Magii! O dzielnych rycerzach, odważnych barbarzyńcach, przerażających czarnoksiężnikach i ich czarnych smokach oraz wielu innych, godnych pieśni herosach (no, może poza mieszkańcami Cytadeli). Tym oto sposobem my, redaktorzy Game Exe, składamy hołd legendarnej marce nad markami – Dungeons and Dragons ! "Herosy" to kawał naszego dzieciństwa. Można powiedzieć, że odpalając obojętnie którą część cyklu, znów jesteśmy tymi beztroskimi smarkaczami.

heroes 1, logo

Zaczynamy od samego początku, od pierwszej części tej legendarnej serii. Z wielkim przytupem, bo piórem samego naczelnego, rozpoczynamy niniejszym Tydzień Herosów! To jednak nie wszystko, bowiem niżej przeczytacie o konkursach, połykaczach ognia, kobietach z brodami i naszym Wielkim Turnieju Herosów!

Dark Souls II

Dark Souls to japoński cRPG akcji, mający na celu sponiewieranie gracza wysokim poziomem trudności. Zadanie zostało wykonane, a gra sprzedała się bardzo dobrze i zyskała grono wiernych fanów. Twórcy więc rozpoczęli pracę nad drugą częścią, która ma być bardziej rozbudowana i doszlifowana wizualnie w porównaniu do "jedynki". Rezultaty ich wysiłków możemy podziwiać na dwóch nowych gameplayach, prawdopodobnie pochodzących z zamkniętej wersji beta oraz umieszczonych na YouTubie przez jednego z jej uczestników.

dark souls ii
Mount & Blade II: Bannerlord

"Mount & Blade II: Bannerlord" – pierwsze obrazki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Uff... w końcu! Fani serii "Mount & Blade" mogą przestać się trwożyć i niecierpliwie obgryzać paznokcie w oczekiwaniu na konkretną wieść o pełnoprawnej kontynuacji. Choć chłopcy z TaleWorlds nadal nabierają wody w usta, gdy padają szczegółowe pytania o mechanizmy i nowości, jakimi będzie rządzić się "Bannerlord", to przynajmniej przystopowali z zazdrosnym ukrywaniem materiałów, jakby były one rangi sławetnej Arki Przymierza schowanej w zrujnowanej etiopskiej katedrze w Aksum. Co prawda garść obrazków i szkiców koncepcyjnych z gry, to nie są rzeczy, które średniowieczna szlachta lubi najbardziej, ale na bezrybiu...

mount and blade ii: bannerlord mount and blade ii: bannerlord

Intryga "Mount & Blade II: Bannerlord" rozgrywa się na terenach niegdyś potężnego, obecnie chylącego się ku upadkowi i anarchii, Imperium Calradic.

Risen 2: Mroczne wody

Słów kilka o Risen oraz Gothic

Dodał: , · Komentarzy: 3
sascha senrichs

Jakiś czas temu, na GameExe pojawił się dział dotyczący Risen 2: Mroczne Wody. Jest to świetna informacja i gracze na pewno doceniają wysiłek włożony w przygotowanie tego działu. Internet jest jednak tak długi i szeroki jak kula ziemska, więc ciekawostki można znaleźć na zagramanicznych zagranicznych stronach. Na myśli mam konkretnie World of Games Romania, który to przygotował wywiad z Saschą Henrichsem (Level Leadartist w Piranha Bytes).

Filmy fantastyczne

Nowe filmy na podstawie prozy J.K. Rowling

Dodał: , · Komentarzy: 6

Świat małego czarodzieja z blizną na czole cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Dowodem na to są informacje, jakie Warner Bros. wypuszcza w świat – wytwórnia ma w planach dwa następne filmy na podstawie prozy J.K. Rowling. Są to "Quidditch przez wieki" i "Baśnie barda Beedle'a".

warner bros.
Książki fantastyczne

Październikowa Fabryka Słów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fabryka Słów, choć bez książek Warhammera, w październiku wyda naprawdę interesujące tytuły (nie licząc tych, które są kolejnymi wydaniami i część z nich swobodnie można dostać np. w bibliotekach). Poczynając od wychodzącego w daleką przyszłość "2312", a kończąc na strasznym "Zgonie". Zainteresowani? Zapraszam więc do dalszej części newsa, przygotowanego z myślą o polepszeniu Waszych nastrojów po wczorajszej smutnej informacji o końcu współpracy Fabryki z Black Library.

fabryka słów
Dying Light

Wielu zarzuca Techlandowi wtórność materiału. W "Dead Island" walczyliśmy z zombie, w "Riptide" walczyliśmy z zombie i w Dying Light... też walczymy z zombie! Polskie studio wciąż uważa, że chodzący nieumarli są doskonałym przepisem na sukces, mimo że ostatnia ich produkcja z nimi nie zadowoliła graczy. "Dying Light" ma być więc swego rodzaju odkupieniem win albo... gwoździem do trumny.

dying light
Wczytywanie...