Poznań Game Arena 2013 – wielkie odliczanie!

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia dorocznego święta twórców oraz miłośników gier komputerowych, którzy przez trzy pełne dni, od 18 do 20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogli wymienić się doświadczeniami, zapoznać z nowościami, a także wziąć udział w imprezach towarzyszących.

pga

Już dziś warto zaplanować sobie czas spędzony na Poznań Game Arena, uwzględniając program targów, w którym tradycyjnie nie zabraknie propozycji zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

PGA – profesjonalnie, globalnie, ambitnie!

- Branżowy charakter targów z całą pewnością podkreśla PGA VIP DAY, podczas którego spotkać będzie można przedstawicieli sektora biznesowego – producentów, wydawców, dystrybutorów, a takŜe samych twórców gier komputerowych – wyjaśnia Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Targów PGA. – Swoją obecność zaznaczą równieŜ dziennikarze oraz blogerzy, a także goście specjalni, którzy wezmą udział w debatach branżowych – dodał.

Po raz pierwszy w tym roku organizatorzy postanowili w sposób szczególny wyróżnić polskich przedstawicieli branży, którzy szczelnie wypełnią Strefę Polskich Studiów Developerskich. – Rolą targów branżowych jest nie tylko promocja poszczególnych segmentów polskiej gospodarki, ale przede wszystkim wspieranie biznesu, dążenie do jego integracji oraz umożliwianie nawiązywania profesjonalnych kontaktów między dostawcami, a odbiorcami konkretnych rozwiązań. Dlatego też nie mamy najmniejszych obaw, że strefa Polskich Studiów Developerskich spotka się z wyjątkowym zainteresowaniem – podkreśla Dariusz Wawrzyniak z-ca dyrektora PGA. Liczne grono profesjonalistów podczas PGA VIP DAY skupią również debaty branżowe z polskimi twórcami gier, ale przede wszystkim Zjazd Twórców Gier PGA 2013.

PGA – dla każdego!

Poznań Game Arena to również rozrywka, której w ubiegłym roku doświadczyło ponad 35 000 zwiedzających. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji, których preludium mogą być m.in. liczne konkursy internetowe, facebookowe oraz… Cosplay! Po raz drugi cosplayerzy będą mogli wcielić się w postaci bohaterów z filmów, książek, a przede wszystkim gier komputerowych i wziąć udział w finałowej rozgrywce, która odbędzie się 20 października 2013 r. o godzinie 11:00 na Scenie Głównej w pawilonie nr 7.

Liczne grono zwiedzających z całą pewnością zainteresują rozgrywki zawodowych graczy w ramach finałów Ligi Cybersport. Dostępna będzie również strefa otwarta z rozgrywkami w FIFA 2014, DOT2, Pro Evolution Soccer oraz wiele innych. Komputerowi śmiałkowie będą mogli zmierzyć się również z gwiazdami polskiego e-sportu, a także wcielić się w rolę kierowcy rajdowego, zasiadając w jednym z przygotowanych na bazie samochodu Porsche symulatorze.

Strefa RetroGames, to nie lada gratka dla entuzjastów starszego sprzętu oraz klasycznych gier, w której będzie można cofnąć się w czasie i zagrać m.in. w Donkey Kong czy River Raid.

Łącznie organizatorzy oddadzą w ręce graczy kilkaset komputerów, gwarantując wspaniałą rozrywkę. Bilety na PGA są już dostępne. Warto śledzić profil Poznań Game Arena na Facebooku, gdyŜ wejściówki można zdobyć w licznych konkursach.

Poznań Game Arena – wejdź do gry!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...