"Mount & Blade II: Bannerlord" – pierwsze obrazki

1 minuta czytania

Uff... w końcu! Fani serii "Mount & Blade" mogą przestać się trwożyć i niecierpliwie obgryzać paznokcie w oczekiwaniu na konkretną wieść o pełnoprawnej kontynuacji. Choć chłopcy z TaleWorlds nadal nabierają wody w usta, gdy padają szczegółowe pytania o mechanizmy i nowości, jakimi będzie rządzić się "Bannerlord", to przynajmniej przystopowali z zazdrosnym ukrywaniem materiałów, jakby były one rangi sławetnej Arki Przymierza schowanej w zrujnowanej etiopskiej katedrze w Aksum. Co prawda garść obrazków i szkiców koncepcyjnych z gry, to nie są rzeczy, które średniowieczna szlachta lubi najbardziej, ale na bezrybiu...

mount and blade ii: bannerlord mount and blade ii: bannerlord

Intryga "Mount & Blade II: Bannerlord" rozgrywa się na terenach niegdyś potężnego, obecnie chylącego się ku upadkowi i anarchii, Imperium Calradic.

Wojownicze plemiona przejęły spore połacie terytorium, marionetkowe królestwa ogłosiły swoją niepodległość, natomiast imperator zmarł nie pozostawiając po sobie żadnego następcy tronu, co podzieliło państwo na trzy zazdrosne frakcje dążące do przejęcia władzy – najlepiej w krwawy sposób. Dodajmy do tego nienasycone sępy i typowych padlinożerców w osobie kompanii najemniczych, hersztów oraz nomadów, a maluje nam się dosyć nieprzyjemny obraz.

mount and blade ii: bannerlord mount and blade ii: bannerlord

To od gracza będzie zależeć, czy imperium zostanie ponownie zjednoczone pod jednym sztandarem, czy ostatecznie upadnie w mroki chaosu. W tym celu będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje talenty strategiczne i dyplomatyczne.

Wszystkie screeny i szkice koncepcyjne znajdziecie w naszej galerii.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...