The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

Turbina traci prędkość

Dodał: , · Komentarzy: 0

Potwierdziły się nieoficjalne do tej pory doniesienia o restrukturyzacji w Warner Bros Interactive Entertainment, które miały dotknąć twórców sieciowego Lord of the Rings Online, czyli studio Turbine.

turbine

Informacje o planach restrukturyzacji w Turbine potwierdza w mailu Remi Sklar z Warner Bros. Studio, do tej pory zatrudniające 400 osób, ma zostać uszczuplone, jednak Sklar zapewnia, iż nadal pozostanie częścią koncernu. Tym samym ucina plotki odnośnie likwidacji studia.

Turbine znane jest jako twórca gier MMO. Swoją przygodę z tego typem gier rozpoczęło od Asheron's Call, czyli pierwszej gry online w pełnym 3D. Następnym krokiem było Dungeons&Dragons Online, które pojawiło się w 2006 roku, by trzy lata później przejść na system Free-To-Play. Tytuł ten, oferujący świat oparty na popularnych Lochach i Smokach, przyniósł studiu tytuł najlepszej gry Free-To-Play zdaniem portalu MMORPG.com.

W 2007 roku Turbine zaatakowało ponownie, wydając na świat Lord of the Rings Online, które w 2010 także zostało uwolnione od miesięcznego abonamentu na rzecz mikropłatności. Tytuł ten, który niedawno, bo 15 października, doczekał się kolejnego rozszerzenia, wciąż jest rozwijany i zyskał sobie oddaną społeczność, która każdego dnia przemierza świat stworzony przez mistrza Tolkiena.

Dalsza przyszłość firmy pozostaje nieznane, podobnie jak liczba zwalnianych pracowników. Pozostaje mieć nadzieję, że uszczuplony zespół nadal będzie sprawował piecze nad swoimi grami. Decyzja ta zbiegła się z niedawnymi zwolnieniami w Zyndze, więc wygląda na to, że gier MMO na rynku jest już zbyt wiele, przez co każdemu kolejnemu tytułowi jest coraz ciężej wyrobić sobie dobrą opinię... oraz zyski.

Mass Effect

FUNimation i Production I.G przygotowali dziewięć minut materiału ze swojego Mass Effect: Paragon Lost. Czy dziewięć minut wystarczy, by przekonać nas do animowanych przygód Vegi?

Mass Effect: Paragon Lost korzysta z dobrodziejstw uniwersum Mass Effect. Poznamy świat znany lepiej z drugiej odsłony gry, kiedy to Zbieracze porywają ludzi z nieznanej przyczyny. Oddział specjalny, w skład którego wchodzi James Vega, rusza na odległą kolonię, by walczyć z zagrożeniem.

Udostępniony materiał budzi mieszane uczucia. Z jednej strony dane nam będzie poznać historię Vegi zanim ten trafił do oddziału Sheparda, lecz z drugiej prezentowany materiał to seria dziwnych przypadków, jak strzelające niemal non stop krogańskie strzelby i akrobacje marines w ciężkich pancerzach.

Mass Effect: Paragon Lost pojawi się na DVD i Blu-ray 28 grudnia. Czy po tych dziewięciu minutach bylibyście skłonni poznać całą historię od początku do końca?

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

"Wiedźmin 2" – twórcy szykują niespodziankę

Dodał: , · Komentarzy: 4

O drugiej części przygód Geralta z Rivii nie mówi się za wiele od pewnego czasu. Ostatni raz było o niej głośniej na targach gamescom, kiedy to pracownicy warszawskiego studia prezentowali za zamkniętymi drzwiami REDkit, czyli narzędzia modderskie. Nie tak dawno jednak na oficjalnej stronie gry pojawiło się odliczanie, które dobiegnie końca 23 listopada.

witcher 2, wiedźmin 2, cd projekt red

W sieci pojawiło się już wiele spekulacji na temat tego, co takiego zaprezentują REDzi 23 listopada. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że w końcu dane nam będzie zobaczyć potęgę REDkita. Inni twierdzą, że CD Projekt RED tego dnia ujawni nowe dodatki DLC. Pewna grupa graczy wierzy zaś, że zapowiedziana zostanie nowa gra. Cóż, pozostało jeszcze niecałe 29 dni do zakończenia odliczania. Miejmy nadzieję, że warto czekać.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #121 – Niezręczne sytuacje!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Każdy z nas został kiedyś przyłapany na czymś niezręcznym, prawda? Na czymś, co sprawiło, że zapaliliśmy się na twarzy jak czerwona latarnia. Zaraz przed Halloween postanowiliśmy podzielić się z Wami niektórymi z naszych najstraszniej zawstydzających momentów życiowych.

Tłusty czwartek
Game Exe

Przygotowania do Halloween

Dodała: , · Komentarzy: 2

Koniec października już za mniej niż tydzień, a wraz z nim zbliża się... Halloween! Kiedy strachy i demony przechodzą do naszego świata, aby straszyć i psocić. No chyba, że przyznamy świętu PEGI +18, wtedy będą mordować i niszczyć psychikę. My na GameExe postanowiliśmy też dla was przygotować trochę straaasznych obchodów!

Ale najpierw cukierek: recenzja antologii opowiadań "Halloween" wydanej przez Oficynkę.

Antologia poświęcona święcie duchów została wydana w Oficynkowej serii “Ja gorę”, z tej samej serii pochodzi chociażby powieść “Punkt wyjścia” Dawida Kaina, którego opowiadanie notabene znalazło się również w tej książce. Swego pióra użyczył również Łukasz Śmigiel, Izabela Szolc i Łukasz Orbitowski. Ale także pojawili mniej znani polscy pisarze – Krzysztof Maciejewski czy Bartosz Czartoryski. Słowem przekrój stylów i pomysłów ...więcej cukierków!

Assassin's Creed: Objawienia

Fragment książki "Assassin's Creed Objawienia"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

assasin's creed

Kolejny tom serii Assassin’s Creed już wkrótce w księgarniach.

Już 7 listopada na półkach księgarń pojawi się kolejny tom bestsellerowej serii Assassin’s Creed. Nowa powieść Olivera Bowdena – Objawienia – to ostatnia już książką traktująca o losach Ezia Auditore – florenckiego asasyna. Tym razem Ezio wyruszy w podróż śladami mistrza Altaïra Ibn-La’Ahada: dotrze do twierdzy asasynów w Masjafie, skąd uda się do Konstantynopola w poszukiwaniu artefaktów, które umożliwią mu dostęp do tajemniczego księgozbioru, zgromadzonego w krypcie siedziby Bractwa. Pobyt Ezia w Konstantynopolu to nowi ludzie, nowe bronie, nowi wrogowie, wielka tajemnica, objawienia z przeszłości, ale także… wielka miłość. Czy Ezio pozna sekret Altaïra? Czy pojmie sens walki asasynów? Czy znajdzie wreszcie odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania? O tym wszystkim przeczytacie w powieści Olivera Bowdena – Assassin’s Creed: Objawienia.

Tymczasem prezentujemy fragment ją otwierający. To wyjątkowo sugestywny i dynamiczny opis walki, którą utrudzony długą drogą wędrowiec toczy u bram górującej nad okolicą fortecy. Kim jest pojawiająca się między szeregami nieprzyjaciela jasna postać w bieli? Postać, której obecność sprawia, że wszystko zastyga, uspokaja się i wycisza? Zapraszamy do lektury fragmentu.

Dishonored

Dishonored na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś mamy dla was coś specjalnego – recenzję "Dishonored", w którym to gracze pokładali duże nadzieje. Asasyn w świecie steampunku? Z tajemniczymi mocami? Jeśli ktoś nadal nie jest pewny wydania swoich oszczędności na tę produkcję, to polecam wam przeczytanie recenzji Strażnika, którego "Dishonored"... Nie, nie zdradzę wam tego! Sami sprawdźcie, co o grze Arkane Studios myśli Strażnik, klikając na ten link.

dishonored

“Dishonored” miał wszelkie predyspozycje do bycia hitem. Połączenie skradanki z grą akcji i perspektywą pierwszej osoby. Nad produkcją pieczę trzymali Harvey Smith, Raf Colantonio i Viktor Antonov, czyli osoby o legendarnym wręcz statusie w branży. Gra imponowała klimatem i steampunkową stylistyką. Każde kolejne demo gry na różnych targach zdobywało uznanie i zachwyt, zarówno dziennikarze jak i gracze piali z zachwytu niczym koguty o świcie. Produkcja zgarnęła tonę nagród jeszcze przed wydaniem. Innymi słowy oczekiwania były ogromne. Jak jest w praktyce?

Czytaj dalej...

Star Wars

Informacja prasowa

Firma "Razer", światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii dla graczy, ogłosiła dzisiaj konkurs, którego zwycięzca stanie się posiadaczem unikalnego laptopa dla graczy "Razer Blade Star Wars: The Old Republic".

star wars

Nagrodą jest jedyny na świecie egzemplarz wyjątkowego laptopa zainspirowanego uniwersum "Star Wars" – jego wartość przekracza 15 000 dolarów!

„We współczesnym świecie, sukces przedsięwzięć rozrywkowych mierzy się porównując je do sukcesu Gwiezdnych Wojen. Nasz Razer Blade, to prawdziwie przenośny i potężny laptop, który również jest punktem odniesienia dla wielu producentów, jak również graczy”. – mówi Robert ‘RazerGuy’ Krakoff, prezes Razer USA. „Współpraca z LucasArts i BioWare to wyraz naszego uwielbienia dla rozrywki na najwyższym światowym poziomie. To również dowód na to, że nie ustajemy w wysiłkach, aby zapewnić graczom najlepsze możliwe doświadczenia.”

Książki fantastyczne

Wywiad z Tedem Chiangiem na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, siedemdziesiąt dwie litery

Pewne nazwiska z dziedziny literatury fantastycznej powinno się znać, mimo nieczytania konkretnych pozycji ich autorstwa. Do tego grona na pewno należy Ted Chiang. To jeden z tych pisarzy, którzy publikują swoje dzieła nieregularnie i w małej ilości, jednak gdy już to zrobią, wiadomo, że są to arcydzieła.

Tak właśnie jest w jego przypadku, zyskując najważniejsze nagrody w tym półświatku, m.in Nebula, Focus, Hugo, im. Johna W. Campbella. Każde jego opowiadanie, które miałem okazję przeczytać, wywarło na mnie wrażenie i dało do myślenia. Szczególnie polecam "Wieża Babilonu" oraz "Piekło to Nieobecność Boga", znajdujące się w zbiorze opowiadań "Historia twojego życia" za sprawą wydawnictwa Solaris.

A tym czasem, zapraszam do przeczytania translacji przeprowadzonego z nim wywiadu przez Vandanę Singh, równie interesującą indyjską autorkę, dla Asian American Writers' Workshop.

Czytaj dalej...

Filmy fantastyczne

Iron Man 3 – oficjalny zwiastun!

Dodała: , · Komentarzy: 5

Internet dzisiaj już huczy od tej informacji, u nas pojawia się z pewnym poślizgiem, ponieważ chcieliśmy zrobić coś więcej dla naszych czytelników. GameExeView ma zaszczyt zaprezentować *werble* Zwiastun do Iron Mana 3... z napisami! Autorstwa naszej uroczej opiekunki tłumaczy Vitanee!

Plik wideo nie jest już dostępny.

Wczytywanie...