Książki fantastyczne

O Sapkowskim i wiedźminie na dziesięciolecie

Dodała: , · Komentarzy: 0

W sierpniowym numerze "Czasu Fantastyki" opublikowano fragment rozmowy w której udział wzięli Michał Cetnarowski, Paweł Majka i Piotr Górski. Toczyła się w okół Sagi Wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego dziesięć lat po jej wydaniu.

logo, witcher

To chyba dobry czas, żeby zastanowić się, jak Sapkowski wpłynął na polską fantastykę, co zmienił w czytelnikach, dla których lektura Sagi była doświadczeniem pokoleniowym, wreszcie – jak te teksty czyta się po latach? Przyznać się, kto zakochał się w Geralcie od pierwszego wejrzenia, a na kim „profesjonał z mieczem” nie zrobił onegdaj żadnego wrażenia... Czy to było w ogóle wtedy możliwe – przejść obok książek Sapkowskiego obojętnie?

Dzięki Drugiemu Obiegowi Fantastyki możecie ją w całości przeczytać tu.

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #7

Dodał: , · Komentarzy: 0

Witamy serdecznie w kolejnej odsłonie Filozofii Dnia Siódmego!

felietony, filozofia dnia siódmego

Jeśli zabieracie się właśnie do kolejnej podróży po telewizyjnych kanałach, by pośród pływającego tam niedzielnego badziewia znaleźć coś godnego Waszego czasu, porzućcie ten próżny trud. Dziś, w kolejnej odsłonie naszego nieregularnego cyklu, możecie zająć się znacznie ciekawszymi rzeczami. Na początek Bielu opowie Wam o "6ciu Grzechach graczy cRPG". Być może dzięki temu dowiecie się, w którym miejscu popełniacie błąd? Ponieważ niedziela to dzień wyjątkowo związany z duchowością, pozostaniemy w tej tematyce. Charon wyjaśni Wam na czym polega "Fenomen Inkwizytora", znanego bardzo wielu fanom fantastyki. Zapraszamy!

Książki fantastyczne

Tron Półksiężyca – Patronat i premiera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

18 października trafiła do sprzedaży książka, która powinna zainteresować czytelników. Raz, że jej cena jest bardzo atrakcyjna – tylko 19,90 zł!, a dwa, że niewiele jest powieści, które by przypominały świat baśni "Tysiąca i jednej nocy". Oto ona – "Tron Półksiężyca", nad którym Game Exe objęło patronat!

tron półksiężyca

Świat z Baśni z tysiąca i jednej nocy ożywa na kartach opowieści o łowcy demonów.

Królestwa Półksiężyca stoją na skraju rebelii. Krainą ghuli i dżinów, świętych wojowników i heretyków wstrząsa konflikt pomiędzy rządzącym żelazną ręką kalifem a mistrzem złodziei, Księciem Sokołów. Jakby tego było mało, ludzie zaczynają ginąć w dziwnych, nienaturalnych okolicznościach. Ktoś musi powstrzymać mordercę. Tym kimś ma być doktor Adulla Machslud.

Sęk w tym, że ostatni prawdziwy łowca ghuli w wielkim mieście Dhamsawaat jest już zmęczony polowaniem na stwory, najchętniej przeszedłby na emeryturę. Gdy jednak ofiarami mordercy padają członkowie rodziny jego byłej kochanki, sprawa staje osobista. Wraz z młodym pomocnikiem Raseedem bas Raseedem i obdarzoną niezwykłą mocą Zamią odkrywają, że coś łączy tajemnicze zabójstwa z rodzącą się rebelią – ktoś próbuje zdobyć Tron Półksiężyca.

Czytajcie tę książkę.

Scott Lynch, autor „Kłamstw Locke’a Lamory”

Ahmed jest mistrzem opowiadania epickich historii.

N.K. Jemisin, autorka „Stu tysięcy królestw”

Powalający i ekscytujący.

Fantasy Book Critic

Wciągający, wspaniały i w pełni satysfakcjonujący.

Kirkus Review

BioShock Infinite

Coś mi mówi, że to będzie hit. "BioShock: Infinite" zapowiada się doprawdy świetnie, a przeniesienie akcji z czeluści oceanu do miasta w chmurach może wyjść na dobre tej produkcji, co widać na najnowszym zwiastunie okraszonym akcją i przyjemną dla ucha muzyką. Zapraszam do oglądania! Przypomnę tylko, że "BioShock: Infinite" ukaże się w przyszłym roku, 26 lutego, na PC, PS3 i Xbox 360 w polskiej wersji językowej (napisy) za sprawą Cenegi.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Inne

Niestety, projekt "Old School Role Playing Games", o którym pisaliśmy tutaj, został anulowany – albo nie cieszył się odpowiednio dużą popularnością, albo gracze włożyli swoje pieniądze w grę Obsidianu, która pobiła rekord na Kickstarterze – zebrała 3 miliony 986 tysięcy i 929 dolarów (do tego można dodać 140 tysięcy dolarów zebranych za pośrednictwem PayPala).

old school rpg

Do realizacji projektu potrzeba było przynajmniej miliona dolarów, do końca zbiórki zostało 14 dni, a zebrano zaledwie niecałe 250 tysięcy dolarów. Dlatego twórcy gry, Tom Hall i Brendy Brathwaite, zdecydowali się ją anulować. W swoim wpisie napisali, że doszli do wniosku, iż "Old School Role Playing Games" nie zwrócił uwagę graczy, więc nie widzieli sensu w "wywalczaniu" sobie drogi do jego zakończenia. Obiecali też, że powrócą z czymś lepszym i podziękowali mediom, które poinformowały o ich projekcie, a także tym, którzy na niego wpłacili.

No cóż, szkoda. Gra zapowiadała się bardzo interesująco (miała łączyć w sobie elementy science fiction i fantasy) i kto wie, czy nie byłaby lepsza od "Project Eternity".

Pathfinder

PAP: Shattered Star: The Asylum Stone

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, pathfinder

Kolejne ślady poszukiwanego reliktu prowadzą do Kaer Maga, zwanego również Azylowy Kamień [ang. Asylum Stone], gdyż przez wieki uchodzili do niego banici, wygnańcy oraz inni niechciani społecznie osobnicy. Ponadto mówi się, że można tam kupić i sprzedać dosłownie wszystko.

Zobowiązując się do uratowania trollowego proroka z rąk szalonego rzemieślnika, poszukiwacze przygód trafiają do Podmiasta, gdzie czeka ich długa walka w zapomnianych laboratoriach panów run, zanim ostatecznie dotrą do Mrocznego Lasu, gdzie wiekowe zło przez eony strzegło poszukiwanego fragmentu reliktu.

Książki fantastyczne

Spadkobiercy ostrza na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dobra książka na wieczór to coś, co doceniamy przede wszystkim w chłodnych, zwiastujących zimę, miesiącach. Warto wtedy sięgnąć po znane nazwisko, gwarantujące solidną pozycję. Czy Adrian Tchaikovsky i kolejny tom jego serii Cienie Pojętnych nadają się na długie wieczory?

spadkobiercy, ostrza

Pełen nadziei, zasiadłem do lektury Spadkobierców ostrza. Szukająca samej siebie Tynisa trafia do wspólnoty, gdzie ma nadzieję odnaleźć rodzinę Salmy. Dziewczyna zmaga się ze zjawami utraconych bliskich, coraz mocniej popadając w obłęd. Jej śladem wyrusza Che w towarzystwie Thalryka. Młoda Makerówna chce ocalić Tynisę przed złym duchem, który dręczy jej każdej nocy. Jakby tego było mało, powracające do sił Imperium wyrusza do starożytnego miasta, gdzie imperatorowa os ma nadzieję znaleźć resztki pradawnej magii.

Jak widać, autor przygotował kilka wątków, jednak czy siódmy tom okazuje się być tym najszczęśliwszym? Czy też może autorowi kończą się dobre pomysły i powinien całą serię zakończyć wcześniej? Odpowiedzi jak zawsze szukajcie w naszej recenzji, którą przygotowaliśmy dla wszystkich pojętnych i niepojętnych.

Pathfinder

PM: Murder's Mark

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, pathfinder

Mała rybacka mieścina, Ilsurian, nie posiada wiele rozrywek, więc gdy do miasta dociera Karnawał Umbra, mieszkańcy są uradowani. Egzotyczne bestie, zadziwiające występy, hazard i inne rozrywki z pewnością rozerwą nieco śniętą osadę.

Jeszcze większe przebudzenie nastąpi, gdy do zabawy dołączy tutejsza gildia złodziei ze swoją krwawą kampanią, planując obarczyć winą przyjezdnych. Zadaniem poszukiwaczy przygód jest dowiedzieć się, kto dokładnie stoi za licznymi morderstwami zanim cierpliwość lokalnych rybaków się skończy, a cały gniew spadnie na podróżny Karnawał Umbra.

Pathfinder

PT: Queen of Thorns

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, pathfinder

Kyonin, niegdyś prawie opuszczone elfickie królestwo, ponownie przeżywa swój rozkwit. W Lesie Fierani elfy mogą spokojnie żyć pośród swoich, bez wścibskiego spojrzenia obcych ras. Wstęp do kniei mają tylko pełnokrwiste elfy, chociaż zdarza się, że granice królestwa zamieszkują pojedynczy mieszańcy. Jednym z nich jest hrabia Varian Jeggare, któremu pozwolono zostać w tej krainie, wraz ze swym demonicznym strażnikiem Radovanem.

Niestety, odbudowywane królestwo nękane jest przez demoniczne istoty zamieszkujące ciemne zakątki gaju. Natomiast lokalni politycy z dużym zapałem próbują uwikłać nowoprzybyłego mieszańca w swoje intrygi. Momentem przełomowym okaże się wyprawa poszukiwawcza, podczas której Varian pozna przeszłość przodków.

"Queen of Thorns" to książka autorstwa Dave'a Gross, który już wcześniej miał styczność z opowieściami fabularnymi w świecie Golarion. Opowiadanie można zakupić w wersji PDF za $6.99 od 31.10.2012.

Wczytywanie...