Diablo III

Diablo 3(7)

Dodał: , · Komentarzy: 14

Ach, dziesiątki lat wyczekiwania na ukochaną grę! Setki ciężko zarobionych złotych, wydanych jednym ruchem ręki na kupno upragnionego pudełka, poprzedzone iście piekielnym wyścigiem do półek i kas pośród spragnionej zdobyczy "konkurencji" w postaci innych fanów! Ale już teraz! Oto nareszcie, gdy Pan Grozy ponownie rzuca nam wyzwanie, siadamy do gry by...

... na wstępie pokonały nas błędy.

diablo 3, error, 37, blizzard, online, maintance, błąd, lag

Ci z Was, którzy jeszcze nie dostali w swe ręce nowego produktu Blizzarda i nie spędzili już kilkunastu upojnych godzin na mordowanie zastępów maszkaronów mogą nie wiedzieć, że od pierwszych godzin po premierze gra boryka się z serią errorów. "Error 3007", "Error 316921" – wszyscy gracze dobrze już znają uroki tych komunikatów. Właśnie ze względu na ich ilość oraz częstotliwość Blizzard poszedł po rozum do głowy – mniej więcej od godziny 14 wszystkie serwery zostały wyłączone do odwołania, by battle party Blizzarda mogło powalczyć z potworami, które sami nieuważnie przyzwali na ten świat. Nam wobec powyższego oraz wobec konieczności grania za pośrednictwem internetu, nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać, czekać i czekać...

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Jedną z atrakcji pudełkowego wydania gry Wiedźmin 2 były papierkowe figurki bohaterów, które można było następnie złożyć i postawić chociażby na oknie. Dla tych, którzy nie trafili losowo rozsyłanych postaci, przygotowano paczkę zawierającą wszystkie modele.

witcher 2, wiedźmin 2

Chociaż same figurki wywołały dość mieszane uczucia, od zachwytu po zwyczajne niedowierzanie, to jednak ten miły gest dystrybutora zasługiwał na szacunek. Przyznam szczerze, że sam byłem z początku zszokowany efektem, jednak udało mi się upolować upragnioną Triss, przez co czułem się lepiej od tych, których modele okazały się rozczarowaniem.

Właśnie dla takich osób przygotowano specjalną paczkę ze wszystkimi modelami, które można sobie wydrukować, wyciąć i rzecz jasna złożyć. Stosowny plik jest do pobrania spod tego adresu.

Może pochwalicie się efektem końcowym na naszym forum?

Diablo III

Premiera Diablo III już za nami, dlatego warto dowiedzieć się, czy po tylu latach warto zagrać w najnowszą część, która wydaje się być jednocześnie tą ostatnią. Z pomocą przychodzi Game Exe, gdyż od dziś możecie przeczytać nasze pierwsze wrażenia z gry.

diablo 3, diablo iii, diablo 3 zapowiedz, diablo 3 pierwsze wrazenia

Zagraniczne serwisy już przyszykowały pierwsze recenzje, ale na naszym portalu nie ulegamy presji nowości i nie prezentujemy recenzji gry tylko na podstawie jej najniższego poziomu trudności oraz po kilku godzinach rozgrywki, podczas gdy wiele mechanizmów rozgrywki wymaga jednak nieco czasu na rozruch.

Niemniej pełnokrwista recenzja wkrótce zagości na naszych łamach, więc póki co pozostaje wam lektura naszych pierwszych wrażeń z gry.

Inne gry RPG

Afterbomb – nowe postapokaliptyczne RPG!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Cyfrografia, które mieliśmy okazję poznać za sprawą nowego, "Robotica RPG" (naszą recenzję znajdziecie tutaj) nie zamierza osiadać na laurach, tylko wydaje nową pozycję dla miłośników gier wyobraźni pt. "Afterbomb". Będzie to postapo z szczyptą groteski, której akcja dzieje się w alternatywnych latach 50-tych XX wieku.

robotica

Twórcy zapewniają, że podręcznik zostanie wydany na przełomie 2012/2013 roku w formacie B5 z ilustracjami w kolorach czerni i bieli. Brzmi znajomo? Cóż, na razie pozostaje nam tylko czekać na nowe informacje, bo, jak pamiętamy, Neuroshima podobnie się zapowiadała, a dzisiaj możemy się cieszyć aż 20 dodatkami.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wydana ponad miesiąc temu "Edycja Rozszerzona" do drugiej części przygód Geralta nie tylko wzbogaciła grę o dodatkowe przerywniki filmowe i questy, ale również poprawiła bardziej uciążliwe błędy. Niestety, rzeczywistość w dzisiejszych czasach jest taka, że stworzenie gry idealnej, rozbudowanej i pozbawionej błędów jednocześnie graniczy z cudem.

witcher 2, wiedźmin 2, edycja rozszerzona, patch 3.1

Dlatego też 18 maja studio CD Projekt RED opublikowało patch oznaczony numerem 3.1. Nie wprowadza on wiele zmian i na pewno kilka mniejszych lub większych błędów będzie jeszcze do poprawy, ale osoby, które miały problemy z wyświetlaniem filmów na swoich monitorach, powinny być zadowolone. Wszystkie zmiany wraz z linkiem do pobrania znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

Książki fantastyczne

Nowa Ziemia na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lubicie książki apokaliptyczne? Takie jak Metro? Jeśli tak to powinniście przeczytać recenzję powieści Nowa Ziemia, która wpisuje się w ramy tego gatunku. Zniszczenia, mutanty, pustkowia... Tylko czy ten tytuł jest dobry? Zapraszam do zapoznania się z jego recenzją!

świat po wybuchu, nowa ziemia, książka fantastyczna, apokalipsa, julianna baggot

Nigdy nie pałałem miłością do powieści apokaliptycznych. Nie wydawały mi się one interesującymi pozycjami, lecz postanowiłem się przemóc i sięgnąłem po "Nową ziemię", będącą pierwszym tomem trylogii "Świat po wybuchu". Autorka, Julianna Baggot ma na swoim koncie siedemnaście innych powieści, więc jest już doświadczoną pisarką i można było oczekiwać, że "Nowa ziemia" będzie dobrą książką.

Na świat przedstawiony w tej powieści, składa się Ziemia obrazująca zniszczenia dokonane przez nas – ludzi. Cały proces zagłady dopełniło zrzuceniem bomb atomowych, wydarzenie to nazywane przez ludzi "Wybuchem". Część populacji przeżyła tę katastrofę poprzez schronienie się w miejscu zwanym Kopułą. Przetrwała ona ataki, a jej mieszkańcy do dzisiaj wiodą spokojne życie pełne wygód. Jednak schronienie to boryka się ze swoimi problemami, w Kopule brakuje żywności, ludzie odżywiają się wyłącznie pewnymi pigułkami. W powieści pojawiają się także udoskonalenia człowieka, nazywane kodowaniem. Każdy osobnik płci męskiej przez to przechodzi (kobiety także mogą, ale w takim wypadku stają się bezpłodne). Dzięki kodowaniu człowiek staje się szybszy, silniejszy, a nawet można zmienić jego zachowanie. A co z nieszczęśnikami, którzy podczas zrzucania bomb byli poza Kopułą? Jedni zginęli na miejscu, inni zostali zniekształceni. Z powodu Wybuchu, niemal wszystko się ze sobą stopiło. Każde ciało znaczą oparzenia, blizny i zniekształcenia. Ludzi żyjących poza schronem łączy ich jedno – zazdrość o Czystych, mieszkających w Kopule.

Czytaj dalej...

Dungeon Gate

Oryginalny RPG – Dungeon Gate

Dodał: , · Komentarzy: 5

W dzisiejszych czasach trudno o coś oryginalnego. Firma Lace Mamba Global uważa, że wydawana przez nich nowa produkcja coś takiego posiada. Prawda to czy fałsz?

dungeon gate, gra rpg, nowość

Prawda! Prawda! Lace Mamba Global nasz brat! Oryginalność Dungeon Gate polega na możliwości przybierania ciał postaci niezależnych i przeciwników. Ciekawy pomysł, ale to nie wszystkie informacje, napawające nadzieją na zagranie w porządnego RPG-a.

Akcja gry będzie się rozgrywała w świecie Barrilian, które pustoszy horda smoków. Fabuła rozpoczyna się sceną, przedstawiającą spaloną wioską, z której przeżyje dwoje dzieci – jedno zabiorą smoki, drugie weźmie tajemniczy czarodziej. Dwadzieścia lat po tych wydarzeniach, pewien tyran, posiadający władzę nad potężnymi stworami zionącymi ogniem, bierze mieszkańców Barrilian do niewoli i zmusza ich do wydobywania kamieni, zwiększających jego magiczną moc.

Dragon Age: Inkwizycja

Bioware powraca w łaski graczy

Dodał: , · Komentarzy: 4

Bioware w obecnej chwili tworzy DLC poprawiające zakończenie Mass Effect 3, a teraz będzie, co tydzień zadawało fanom pytania, dotyczące ich gier, książek i komiksów. Wszystko po to, aby znów powrócić w łaski graczy i... tworzyć pozycje, z których twórcy będą mieli duże zyski.

dragon age 3, gra akcji rpg

Myślę, że nie będę miał poczucia bycia oszukanym przez Bioware w trakcie przechodzenia ich gry (tak było przy Dragon Age 2), bo jeśli faktycznie posłuchają się fanów, to ich produkcje mogą być bardzo dobre. I nie tylko, bo przecież pytania będą dotyczyły także książek i komiksów!

Trzynasty Schron

PROJEKT '13'

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wiele miesięcy temu przyszło mi za zadanie napisać wieści o konkursie organizowanym przez naszych sprzymierzeńców – Trzynasty Schron. Polegał on na napisaniu opowiadania rozgrywającego się w postapokaliptycznej Polsce. Z czasem, jak się okazało, do Trzynastego Schronu trafiło tak wiele oryginalnych opowiadań, że można było stworzyć coś, czego polska ziemia jeszcze nigdy nie widziała.

trzynasty schron, projekt 13

Tak więc oto 13 maja Trzynasty Schron wystartował z projektem '13'. Tak wiele trzynastek w jednym zdaniu i żadna z nich nie jest pechowa. Projekt ten to, cytując, pierwsze polskie fanowskie literackie uniwersum postapokaliptyczne. I, szczerze mówiąc, nie wiem, co jeszcze mogę na ten temat powiedzieć, ponieważ znacznie więcej przydatnych informacji znajdziecie na stronie projektu.

Naprawdę wielkie brawa dla tych, którzy przyczynili się do powstania tego projektu. Mamy również nadzieję, że '13' nigdy nie przestanie się rozwijać, a fanów potrafiących pisać nie zabraknie.

South Park: Kijek Prawdy

Wiadomość o tworzeniu RPG-a na podstawie popularnego serialu South Park, tworzonego przez Obsidian, gracze przyjęli różnie. Ja jestem nastawiony dosyć pesymistycznie do tej produkcji, także ze względu na studio, które zawiodło mnie swoją ostatnią pozycją – Dungeon Siege 3. Niemniej dowiedzieliśmy się, że gra trafi pod nasze strzechy dopiero w 2013.

south park the game, gra, crpg

Premiera South Park: The Game początkowo była wyznaczona na drugą połowę 2012 roku, ale THQ ogłosiło, że w nową produkcję Obsidiana będzie można zagrać dopiero w pierwszym kwartale 2013 roku. Twórcy dzięki temu będą mogli lepiej dopracować swoją grę, więc jestem zadowolony z tej decyzji.

Wczytywanie...