Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #115 – Honor i sława

Dodał: , · Komentarzy: 2

Iron Man. Co za klasa! Ale czy faktycznie można go nazwać superbohaterem? Widzicie, typowy student weterynarii właśnie takimi dylematami zajmuje się podczas sesji. Zamiast uczyć się wielkiej mapy wykazującej pasożyty wewnętrzne przeżuwaczy, zastanawia się czy siebie samą może nazwać superbohaterką?

Tłusty czwartek
Pathfinder
okładka, rpg, cover, pathfinder, society, scenario, aspis, pagoda of the rat

Niespełna miesiąc temu wyszła pierwsza część przygód dotyczącą Okrągłej Góry – "The Rats of Round Mountain, Part I: The Sundered path", a od dziś do pobrania udostępniono kolejny ich etap.

"The Rats of Round Mountain, Part II: Pagoda of the Rat" kontynuuje wydarzenia, których czynnymi podmiotami są poszukiwacze przygód. Wewnątrz wspomnianego wzgórza znajduje się tytułowa pagoda, zasiedlona przez szczurzy naród. Dla przypomnienia, Konsorcjum Aspis, potężna organizacja handlowa, jest w trakcie zawiązywania sojuszu ze szczuroludźmi, a zadaniem bohaterów jest zapobiegnięcie temu. Utrzymanie wpływów w tym regionie przez poszukiwaczy jest uzależnione od powodzenia misji, więc stawka jest wysoka.

Scenariusz został opracowany przez Russa Taylor dla 7-11-poziomowych postaci. Jest to ostatnia część dotycząca Okrągłej Góry.

A dla początkujących bohaterów Ron Lundeen przygotował "The Temple of Empyreal Enlightenment".

Filmy fantastyczne

Umbrella Corporation w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0

Potwierdziły się doniesienia, jakby nad Wisłą miała pojawić się, póki co ruchoma, placówka Umbrella Corporation. Jak się okazuje, odwiedzić ją będziemy mogli już wkrótce i to całkowicie za darmo.

resident evil retribution

Nie obawiajcie się jednak, bowiem wirus T nie jest na tyle złośliwy, by atakować w czasie Euro 2012. Pojazd korporacji nafaszerowany jest nowoczesną technologią i stanowi część kampanii promocyjnej nadchodzącego filmu Resident Evil: Retrybucja.

W środku czekać nas mają tematyczne pokoje, które, jak obiecuje organizator w osobie Sony Pictures Entertainment oraz polskiego dystrybutor filmu, mają zapewnić niespotykane dotąd doznania wizualne. Każdy odwiedzający ma wyjść z niespodzianką, lecz jak to z niespodziankami bywa, nie wiemy, cóż to takiego ma być.

Najważniejsze to rzecz jasna czas, miejsce i cena. Okazje będą dwie: 8 czerwca w Poznaniu, ul. 27 grudnia (parking przy Okrąglaku), w godz. od 11.00 do 19.00 oraz dwa dni później w Warszawie, Plac Konstytucji, w godz. od 11.00 do 19.00. Wstęp całkowicie wolny dla każdego.

Film na polskie ekrany zawita 14 września. Szkoda, że nie będą rozdawać wirusa.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Czy tylko ja czuję mocny przesyt motywem wampiryzmu? Coś ostatnio tematyka krwiopijców zbyt często wykorzystywana jest w szeroko pojętej kulturze i tak po prawdzie mamy tutaj do czynienia raczej z powielaniem wyświechtanych schematów, a nie próbą ugryzienia kwestii od świeższej oraz ciekawszej strony. Pierwszy oficjalny dodatek do „The Elder Scrolls V: Skyrim” raczej nie zmieni tego smutnego stanu rzeczy, choć nie skreślajmy od razu wspomnianego tytułu, gdyż całość zapowiada się na niezłą gratkę dla fanów przygód w ojczyźnie Nordów.

skyrim, dawnguard

Obok zupełnie świeżego wątku fabularnego, który będzie skupiał się na odwiecznym konflikcie klanu wampirów z organizacją łowców określających się mianem „Straży świtu” (czy coś w ten deseń), dodatek wniesie do gry szereg intrygujących nowości. Między innymi wyczekiwaną i wybłaganą przez graczy możliwość walki podczas jazdy konnej czy perspektywę przemiany we władcę wampirów. Choć akurat tego drugiego pomysłu nie określiłbym jako szczególnie wspaniałego, bo jest to według mnie kolejne poważne zagrożenie dla balansu rozgrywki, ale pożyjemy – zobaczymy. Ach... no i do arsenału uzbrojenia Dovahkiina zostaną dołączone włócznie oraz kusze, aczkolwiek każdy dobrze wie, iż prawdziwy bohater korzysta jedynie z łuku, o!

Game Exe

Strażniczka na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasze zasoby recenzji książek powiększają się dziś o kolejną pozycję. Tym razem padło na Strażniczkę duetu autorów ukrywających się pod wspólnym pseudonimem Lee Carroll.

lee carroll, strazniczka, game exe, courun yauntyrr

Strażniczka to drugi tom serii, którego główną bohaterką ponownie jest jedna ze Strażnic imieniem Garet James. Kobieta wyrusza do Paryża za sprawą wskazówki, jaką pozostawia dla niej jej ukochany Will. Będący wampirem od ponad 400 lat w końcu odnalazł miłość i pragnie wyzbyć się nieśmiertelności. Zadanie to zmusi go do odszukania Letniej Krainy i jej mieszkańców, którzy przeniknęli także do naszego świata.

Czy ta historia skończy się dobrze? Tego dowiecie się z samej książki, jednak czy warto po nią sięgnąć sprawdziłem na własnej skórze i przygotowałem dla was recenzję.

Inne

W przeciwieństwie do Wiosennej Konferencji CD Projekt, która odbyła się niespełna dwa miesiące temu (czas jednak nie leci tak szybko, jak się człowiekowi wydaje), „letni” odpowiednik tej imprezy miał zelektryzować całą branżę wzdłuż i wszerz, a także obfitować w masę przełomowych informacji związanych z planami warszawskiego studia. Takie były przynajmniej zapowiedzi, a jak powszechnie wiadomo, te lubią być podkolorowane cwaną marketingową retoryką i przesadnym robieniem szumu. Jednak tym razem dało się wyczuć w kościach, że z tej chmury spadnie niemały deszcz. Podsumowanie wyników sprzedaży konsolowej wersji „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”, kolejne smakowite nowinki prosto z GOG.com oraz zapowiedź nowej gry CD Projekt RED, będąca swoistą wisienką na torcie… Oczekiwania były spore.

cd projekt, cyberpunk

Niestety, żadnej nawałnicy soczystych informacji tym razem nie uświadczyliśmy i trudno mówić o jakimś trzęsieniu ziemi – na nie przyjdzie pora zapewne za kilka miesięcy, gdy twórcy postanowią odkryć pierwsze karty. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto poświęcić trochę czasu i pochylić się nad tym, co przygotował dla nas Marcin Iwiński oraz spółka.

Star Wars

Powrót Jedi dziś na TVP

Dodał: , · Komentarzy: 1

Telewizja Polska na dziś przygotowała emisję ostatniej części filmowej sagi Gwiezdne Wojny, czyli Powrotu Jedi. Tym samym poznamy zakończenie całej serii i ostatecznie rozprawimy się z Vaderem oraz Imperatorem.

return of the jedi

Film ma już swoje lata, bowiem nakręcono go jako trzeci, w 1983 roku. Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w Nowej Nadziei. Na drugą, jeszcze nieukończoną, bojową stację Gwiazda Śmierci przybywa Vader, którego posłał tam niezadowolony z postępu prac Imperator. W tym samym czasie grupka przyjaciół pragnie wyzwolić Hana Solo z rak Hutta Jabby. Każdy ma swój pomysł na przedostanie się do pałacu.

Czeka nas rozwiązanie tajemnicy ojca Skywalkera oraz ostateczny pojedynek z Imperatorem. Film będzie emitowany dziś o godzinie 21:55 na drugim kanale Telewizji Publicznej oraz na TVP HD jako część cyklu "Kino na maksa".

Spóźnialscy będą mieli jeszcze jedną okazję go obejrzeć o 2:40 w nocy z środy, ale jedynie na łamach TVP2. Prawdopodobnie film będzie opatrzony polskim lektorem i wyświetlany w formacie obrazu 4:3 na TVP2 i 16:9 na TVP HD.

Guild Wars 2

ArenaNet za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga zdradza termin kolejnej weekendowej bety Guild Wars 2. Tyria ponownie ugości tysiące śmiałków już na początku czerwca.

guild wars 2

Co prawda każdy z nas cieszyłby się jak dziecko, gdyby okazało, że 1 czerwca będziemy mogli ponownie przemierzać Tyrię, jednak tak dobrze nie ma. Oficjalne ogłoszenie mówi bowiem o dacie 8-10 czerwca. Na otarcie łez pozostaje informacja, iż uprzednio stworzone postacie nie zostały skasowane, dzięki czemu będą mogły dalej się rozwijać i w końcu na poważnie zmierzyć z niebezpieczeństwami Ascalonian Catacombs.

Beta testy to także okazja do przetestowania kilku wprowadzonych rozwiązań, które pojawiły się w odpowiedzi na zgłaszane przez graczy problemy. Chodzi m.in o kłopoty z chatem, wydajnością gry czy logowaniem się. Zostanie poprawione bindowanie klawiszy oraz pojawi się opcja gry drużynowej na overflow shard.

Wszystkim nabywcom wersji pre purchase, która gwarantuje dostęp do bety, szczerze współczuję wyników z matur czy egzaminów w sesji, bowiem pokusa może się okazać nie do odparcia.

Divinity: Grzech Pierworodny

Docierają do nas dobre informacje na temat kolejnej odsłony cyklu Divinity. Początkowe domysły fanów opierały się na jedynej udostępnionej grafice, jednak w końcu znamy więcej szczegółów.

divinity orogin sin

Komunikat prasowy CD Projektu jednoznacznie podkreśla, iż właśnie ta firma będzie polskim dystrybutorem nowej części Divinity, której pełna nazwa brzmi Divinity: Pierwotny Grzech. Jak też czytamy, fabuła gry opierać się będzie na próbie obrony ras Rivellonu przed Orkami z Tanoroth. Zagładzie zapobiec ma dwójka bohaterów – skazaniec uwolniony z łańcuchów oraz przywrócona do świata żywych mistyczna bohaterka. Brzmi całkiem znajomo, prawda?

Star Wars

Doniesienia o tym, jakoby George Lucas, czyli ojciec filmowej sagi Star Wars, pragnął przejścia na swoistą emeryturę i rozłąkę ze wszystkim, co powiązane jest z Gwiezdnymi Wojnami, mają zostać potwierdzone w najnowszym numerze Empire.

george lucas, star wars

Rozstanie ojca sagi Gwiezdnych Wojen z wielkim kinem, czyli odejście ze stanowiska szefa Lucasfilm nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, bowiem sam zainteresowany od pewnego czasu nie krył się z takim rozwiązaniem. Oficjalne potwierdzenie mamy uzyskać w wywiadzie, który zostanie zamieszczony w najnowszym numerze Empire. Póki co zapowiedź czasopisma zawiera cytat z wypowiedzi Lucasa: "Odsuwam się od mojej firmy, od wszystkich moich biznesów, kończę wszystkie swoje zobowiązania i odejdę do swojego garażu, gdzie z piłą i młotkiem będę tworzył własne filmu hobbistyczne. Zawsze chciałem tworzyć filmy bardziej eksperymentalne z natury, bez potrzeby martwienia się o wyświetlanie ich w salach kinowych".

Wygląda więc na to, że w końcu Lucas uznał, że pora zająć się czymś innym. Nie wiadomo, czy tworzone przez niego filmy będą pokazane szerszej publiczności. Co się stanie z Lucasfilm? Wizję przewodnią nadal będą kontynuować osoby na najwyższych stanowiskach pokroju icheline Chau, Howarda Roffmana, Jennifer Heddle czy Dave'a Filoniego.

Czy stary mistrz zasłużył w końcu na emeryturę czy też skończyły mu się pomysły na nowe filmy, których nie pokazuje od lat?

Wczytywanie...