Filmy fantastyczne

Przyznam, że im więcej widzę materiałów promocyjnych związanych z Królewną Śnieżką i łowcą, tym coraz bardziej chcę zobaczyć ten film. Dobrym sposobem na promocję jest wykorzystanie utworu nagranego przez jakąś gwiazdę.

Dobrze się składa, bowiem Florence and The Machine przygotowało utwór Breath of life, który posłuży do promocji filmu z racji nagranego specjalnie klipu. Florence przyznaje, że przy powstaniu piosenki jej inspiracją była Zła Królowa, w którą wcieli się Charlize Theron.

Trzeba przyznać, że klip dość klimatyczny. Tylko czy będziemy w stanie wytrzymać styl macho Łowcy i jedną minę Śnieżki? Odpowiedź poznamy 1 czerwca tego roku wraz z polską i światową premierą filmu.

Star Wars

Wydawnictwo Galakta ogłosiło, że jeszcze w tym roku będziemy mogli nabyć X-Wing: Grę figurkową, dzięki której usiądziemy za sterami rebelianckich maszyn aby pozbyć się wrogich myśliwców TIE.

x-wing

Galakta szykuje niespodziankę dla fanów Gwiezdnych Wojen. Późnym latem do sprzedaży trafi X-Wing: Gra figurkowa, w której wcielimy się w pilotów tytułowych statków walczących z imperialnymi maszynami. Oczywiście, pojazdy nie latają same, dlatego będziemy mogli zagrać jako Luke Skywalker po stronie Rebelii lub imperialny pilot, bowiem dostępne będą obie wrogie sobie frakcje.

Poza zestawem podstawowym, Galakta w dniu premiery obiecuje wydanie zestawów wsparcia, czyli dodatkowych statków. W walkach wezmą udział X-Wingi albo Y-Wingów oraz imperialne myśliwce TIE oraz TIE Advanced.

Wydawca obiecuje, że wszystkie statki zostaną wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Cena? Póki co jej nie znamy, jednak nie łudzę się, że cokolwiek ze znaczkiem Star Wars może być wydane w naszym kraju w bardzo przystępnej cenie.

Seriale

Zwiastun piątego sezonu True Blood

Dodał: , · Komentarzy: 0

Twórcy True Blood, czyli serialu znanego nad Wisłą jako Czysta Krew, w końcu uraczyli nas pełnoprawnym trailerem nadchodzącego sezonu.

Do tej pory nas nie rozpieszczano, bowiem pojawiała się cała masa króciutkich teaserów. Na pełnoprawny zwiastun trzeba było poczekać, ale warto, bowiem pokazano wreszcie rolę Christophera Meloniego oraz potężne Zwierzchnictwo, które sprawuje niepodzielną władzę nad wampirami.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Przypominamy, że premiera najnowszego, czyli piątego, sezonu True Blood w Stanach Zjednoczonych została zaplanowana na 10 czerwca. Czy po tym zwiastunie jeszcze bardziej nie możecie się doczekać?

Dungeons&Dragons

Galeria z Dungeon Survival Handbook

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z racji jutrzejszej premiery podręcznika Into the Uknown: The Dungeon Survival Handbook Wizards of the Coast opublikowało galerię grafik.

dungeon survival handbookdungeon survival handbookdungeon survival handbook

Aż 65 prac zawiera galeria, jaka dzisiaj pojawiła się odnośnie podręcznika, który pozwoli graczom jeszcze lepiej tworzyć podziemia, korzystając z potworów i gotowych obszarów pokroju złowieszczego Podmroku. Nad częścią graficzną podręcznika czuwał niezawodny Jon Schindehette.

News pokazuje trzy z dziś udostępnionych grafik. Cała galeria, w pełnym rozmiarze dostępna dla subskrybentów, jest do obejrzenia pod tym adresem.

Pathfinder

PCS: Giants Revisited

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, cover, rpg, campaign setting, kampania podręcznik, pathfinder, giants revisited, giants, olbrzymy, giganci, cyklopy, jesse benner, ryan costello, brian r. james, jason nelson, russ taylor oraz ray vallese

Świat oczywiście najlepiej oglądać z góry, gdzie nikt nie zabiera powietrza i rozpycha się łokciami. A któż inny ma o tym lepsze pojęcie niż olbrzymy, których humanoialny wygląd i ogromna krzepa wzbudzają strach i przerażenie. Mniejsze rasy nie są w stanie pojąc tej pierwotnej mocy, która wstrząsa ziemią, kształtuje chmury i wzburza fale.

"Giants Revisited" to 64-stronicowy podręcznik badający dogłębnie zachowania i kulturę największych i najgroźniejszych humanoidów stąpających dotychczas po globie. Ich motywy i sposoby bycia są tak liczne jak ich odmiany i unikalne zdolności. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że wyłącznie wzrost i siła odróżniają je od typowego człowieka.

Pathfinder

PM: No Response from Deepmar

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, cover, rpg, opowiadanie, pathfinder, module, moduł, no response from deepmar, cheliax, demony, deamons, stephen greer, d&d

Setki mil morskich od wybrzeży Cheliax, demonicznego królestwa w południowo-zachodnim Avistan, położona jest wyspa Deepmar, na którą obecnie panujący Ród Thrune, zsyła więźniów, by tam resztę życia spędzili w kopalniach kryształu, cennego magicznego specyfiku. Jednakże od jakiegoś czasu nie odnotowano żadnych wieści z kolonii karnej, co wielce zaniepokoiło demony z powodu braku dostaw wartościowego surowca będącego źródłem pokaźnych zysków krainy.

Wysłani na wyspę poszukiwacze przygód zastali platformę pracowniczą opustoszałą, natomiast lokalne zwierzęta zostały okaleczone w dziwny sposób. Jak się okazuje, miejscowe dzikie bestie wpadły w szał z niewiadomych powodów, a głuche, rozbudowane tunele kopalń – nazwanych na część każdego poziomu piekieł – prowadzą do niewyobrażalnych zagrożeń czyhających na każdego, kto odważy się wejść w nieodpowiednią jamę.

Pathfinder

PT: City of the Fallen Sky

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, rpg, cover, okładka, novel, tale, opowiadanie, city of the fallen sky, technic league, silver mount, numeria, tim pratt

Tim Pratt, młody autor SF i fantasy, będący laureatem nagrody Hugo za krótkie opowiadanie "Impossible Dreams" w 2007 roku, nawiązał współpracę z Paizo Publishing, której zakończenie stała się niespełna 400 stronicowa historia rozgrywająca się w świecie Golarion.

"City of the Fallen Sky" opowiada o Alaeronie, alchemiku, który opuścił Techniczną Ligę wraz z kilkoma dziwnymi urządzeniami o niewiadomych funkcjach. Owe bractwo, znane z obsesji nad tajemnicą Srebrzystej Góry, metalowego szczytu, który spadł na Numerię podczas legendarnego Deszczu Gwiazd, nie łatwo daje za wygraną i wysłało za nim zabójcę z misją odzyskania maszynerii i zgładzenia zdrajcy. Z tego powodu badacz ukrył się w odległej mieścinie, gdzie tworzył eliksiry i inne specyfiki, aż do czasu napotkania Jayi, która pakuje go w poważne kłopoty z tamtejszym półświatkiem. By uratować skórę, bohaterowie muszą przemierzyć morzę i wilgotną dżunglę w poszukiwaniu starożytnego latającego miasta, gdzie znajduje się artefakt mogący zapewnić im wolność.

Książki fantastyczne

Konkurs "Cień przeznaczenia"

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, cień przeznaczenia

GameExe, ku waszej nieskrywanej radości, ogłasza kolejny konkurs! Tym razem do wygrania są cztery egzemplarze książki "Cień przeznaczenia" Josepha Delaneya, ufundowane przez wydawnictwo Jaguar. To, że warto powalczyć o nią, przekazał wam już Tamc. w swojej recenzji.

Zmuszeni do ucieczki z ogarniętego wojną Hrabstwa, Stracharz, Tom i Alice płyną do Irlandii. Gdy jednak lądują wreszcie na suchym lądzie, okazuje się, że Zielona Wyspa nie jest przyjaznym im miejscem. Grupa ogarniętych pragnieniem zdobycia potęgi złych magów chce za wszelką cenę pozbyć się niewygodnych gości.

W trakcie ryzykownej misji przeciwko czarnoksiężnikom Tom odnajduje niezwykły artefakt – Ostrze Przeznaczenie, łaknący krwi miecz ciemności, broń zdolną pokonać Złego.

Jest jednak pewien problem – by przetrwać starcie z arcydiabłem, chłopak potrzebuje kogoś, kto nauczy go posługiwać się śmiertelnie niebezpiecznym orężem. Na całym świecie jest tylko jedna osoba, która zna wszystkie sztuczki ciemności i jest w stanie wykształcić ucznia stracharza tak, by stał się wprawnym zabójcą. Grimalkin. Jedna z najbardziej okrutnych wiedźm.

Ciemność przeciwko ciemności.

Zainteresowani? Zapraszam was więc pod ten adres, gdzie wystarczy, że odpowiecie na 4 pytania, a książki być może trafią do was!

Diablo III

Premiera Pana Terroru tuż tuż, a w internecie aż huczy od wieści, nowinek, newsów etc. Jak wiadomo, na najnowsze dziecko Blizzarda w utęsknieniu czekają hordy spragnionych krwi graczy na cały świecie. Co jak nietrudno się domyślić, sprawi że w dniu premiery serwery Blizzarda przejdą przez istną mordownię. Nie trzeba być Nostradamusem żeby domyślić się że w początkowych dniach logowanie się do gry będzie utrudnione.

A więc co zrobić żeby choćby trochę zminimalizować czas logowania/rozpoczęcia przygody?

Oto kilka porad:

fun, diablo, premiera, komiks
Pathfinder

Ucieczka spod władzy straszliwego Barnabusa Harrigana oraz wejście w posiadanie własnego okrętu, pozwala na rozpoczęcie morskiej przygody. Jednak przed załogą jeszcze długa droga, zanim będzie mogła otrzymać tytuł Wolnych Kapitanów z Kajdan, archipelagu wysp w zachodniej części Garund.

Druga część kampanii – "Raiders of the Fever Sea" – tyczy poszukiwania skarbu, do którego drogę pozwala odkryć pewna dziwaczna mapa, gdzie typowy X nie musi oznaczać miejsca docelowego.

rpg, pathfinder, przygoda, adventure, raiders of the fever sea
Wczytywanie...