Mass Effect 3

Miło mi poinformować, że nasz dział o grze Mass Effect 3 powiększa się o nowe zasoby. Czekają na was nowi przeciwnicy oraz... rybki. Spokojnie, znany także z poprzedniej części chomik nie zaginął w akcji.

mass effect 3

Pewnie część z was ma za sobą główną kampanię dla pojedynczego gracza, jednak i tak docenicie nowe artykuły, gdzie znajdują się cenne porady taktyczne. Dzięki temu łatwiej będzie się wam zmierzyć chociażby z taką banshee w trybie multiplayer. A na deser coś dla oderwania się od panującej wokół wojny, czyli artykuł krzyslewego o rybach, jakie nasz drogi Shepard dokarmia na pokładzie Normandii. Nawet jakiś chomik się załapał!

Stosowne linki znajdziecie poniżej. Kolejne aktualizacje już wkrótce!

Tłusty Czwartek

Jeśli do tej pory nikt nie ostrzegał was, że niebezpiecznie jest przychodzić do matki, gdy ta ogląda telenowelę, to czas najwyższy, by to uczynić. Jeśli jednak wydarzy wam się coś takiego, to nie liczcie na Eirin, bowiem nasza redakcyjna koleżanka ratuje teraz inne światy i mnie przypadło w udziale przygotować czwartkową aktualizację, która nosi znamiona iście atomowej.

Tłusty czwartek

Nie wolno zostawiać was z pytaniami bez odpowiedzi, ale wszystkie lenie znajdą je dopiero w rozszerzeniu newsa. I nie świecić mi tu (oczami rzecz jasna), bo taryfy ulgowej nie będzie!

Mass Effect 3

Odtrąbić zwycięstwo mogą ci fani, którzy głośno protestowali przeciwko dość enigmatycznemu zakończeniu Mass Effect 3. Dopiero latem, ale spodziewać się możemy darmowego DLC, mającemu rozwiać nasze wątpliwości.

mass effect, masss effect 3, shepard, bioware, ea

Sam zastanawiałem się nad ostatnimi minutami spędzonymi z grą i spodziewałem, że pojawi się coś więcej. Kiedy ujrzałem napisy końcowe byłem totalnie zaskoczony, jednak szybko uświadomiłem sobie, że to tylko kwestia czasu, aż powstanie DLC, w którym pewne sprawy zostaną dopięte na ostatni guzik. Obawiałem się jednak, że za tę przyjemność przyjdzie mi dodatkowo zapłacić, jednak dobrze jest się czasem pomylić.

Filmy fantastyczne

"Mumia" – będzie nowa/stara część

Dodał: , · Komentarzy: 2

Z chęcią bym się wybrał do kina na kontynuację "Mumii". Tylko wykonaną porządnie, dorównującą dwóm pierwszym częściom. Zostałem zbity z nóg, gdy okazało się, że moje życzenie się spełniło. Ale czy do końca?

mumia, film, przygodowy, brendan fraser

Niestety nie. Nowa "Mumia" ma być reebotem starej, czyli widzowie powinni oczekiwać tej samej historii, z niewielkimi zmianami i nową obsadą.

Scenarzystą tej produkcji jest John Spaits, który taką samą funkcję pełnił przy "Promoteuszu" i "Najczarniejszej godzinie". Producentem z kolei jest Sean Daniel, który nadzorował wszystkie części "Mumii" z Brendanem Fraserem.

Taniec ze smokami część 2

"Taniec ze Smokami" cz. 2 na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na HBO nowa seria "Gry o Tron" pochłania już nasze serca i umysły, ukazując kolejne wydarzenia ze świata przedstawionego nam przez George'a R. R. Martina. Tymczasem w księgarniach od miesiąca czeka na fanów najnowsza zwrotka "Pieśni Lodu i Ognia", której recenzję właśnie Wam przedstawiamy. Moje własne tańce z rozmaitymi smokami nie pozwoliły mi zrobić tego od razu po premierze, jednak na pewno wielu z Was wciąż zastanawia się, czy i tym razem Martin stworzył coś wyjątkowego. Zapraszamy!

taniec ze smokami

W wypadku recenzowania ósmej z kolei części książkowej sagi, nie sposób uciec przed pytaniem o sens takiej recenzji. Komu miałaby służyć? Na pewno nie "nowym" czytelnikom, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z rzeczoną sagą, bo przecież nie zrobią tego, sięgając po jej ostatnią, najnowszą odsłonę. Co zatem z tymi, którzy mają za sobą ponad cztery tysiące stron powieści i raczej nie potrzebują zachęty do zakupu kolejnych siedmiuset?(...)

Czytaj dalej...

RPGi tekstowe

Jak też poinformował nas Hasturn, gra Kroniki Fallathanu postanowiła zmienić adres strony, pod którym będzie dostępna. Poprzednia domena nadal funkcjonuje, jednak stopniowo ma być spychana na dalszy plan.

kroniki fallathanu

Przed laty KF nosiły nazwę Gild Wars. Fakt ten został szybko dostrzeżony przez Google, które w wynikach wyszukiwania adres gry umieszczało na odległej stronie, gdyż był bardzo podobny do popularnej gry MMO Guild Wars.

Od teraz gra jest dostępna pod tym adresem. Nowa domena została uwzględniona także w naszym dziale o grze, który wkrótce przejdzie wiosenne porządki i uaktualnienia.

Książki fantastyczne

Już dziś w sieci sklepów Empik można zaopatrzyć się w pierwszy tom Pomnika cesarzowej Achai, czyli książki będącej niejako kontynuacją ciepło przyjętej trylogii Andrzeja Ziemiańskiego o księżniczce Troy.

pomnik cesarzowej achai, ziemiański, empik, achaja

Jest to teoretycznie czwarty tom, jednak nie ukazuje wciąż tej samej historii z zupełnie nowej perspektywy, choć oglądanej oczami niespotykanych dotąd bohaterów. Autor obiecuje, że nie jest to tylko próba podczepienia się w znany cykl, lecz pełnoprawne dzieło, nie ustępujące poziomem swoim poprzedniczkom. Wrócimy do znanych królestw, jednak tym razem ujrzymy ich skrywane dotąd oblicze, ujawniane dzięki nowym realiom powieści.

Cena na miękkiej okładce pierwszego tomu Pomnika cesarzowej Achai wynosi 49,90 PLN. Z fragmentami książki można się zapoznać na stronie internetowej wydawcy.

W przygotowaniu jeszcze dwie kolejne części, ale czy skusicie się na tę "Achaję 4"?

Final Fantasy XIII-2

Zgodnie z tytułem znanej książki, jak też filmu, to zwykle Diabeł ubiera się u Prady. Tym razem jednak wszystkich fanów Final Fantasy XIII-2 czeka niemałe zaskoczenie. 25-lecie serii postanowiono uczcić specjalną sesją zdjęciową, na której najważniejsze postacie z gry prezentują kolekcję ubrań Prady.

final fantasy xiii-2

Ćwierć wieku to kawał czasu dla serii gier, więc taki ładny wynik warto jakoś uczcić. Square Enix postawiło na dość nietypowe obchody. Najnowszy numer Arena Homme+ zawiera bowiem specjalnie przygotowaną sesję piątki bohaterów z ostatniej odsłony gry, którzy prezentują kolekcję Prady wiosna/lato 2012. Lightning, Joel, Snow, Sazh oraz Hope w ubraniach tak znanej marki to efekt współpracy Square Enix's Visual Works oraz japońskich designerów tworzących serię.

Książki fantastyczne

Odrodzenie Ziemi fragment po fragmencie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od niedawna możemy cieszyć się kolejną świeżynką spod pióra Orsona Scotta Carda, autora hitowych opowieści jak choćby z Serii Endera czy Opowieści o Alvinie Stwórcy. Jednak przeszło tydzień temu miało miejsce oficjalne wydanie czwartego tomu z kosmicznej sagi, "Powrót do domu" – mowa tu o opowieści "Odrodzenie Ziemi".

odrodzenie ziemi

Tutaj zamieszczamy fragment owej powieści. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Wczytywanie...