Książki fantastyczne

"Gambit" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dobrej literatury na całe szczęście mamy do dyspozycji coraz więcej, ale nigdy za wiele. Ponieważ nasi redaktorzy pozostają niezłomni w wyszukiwaniu dla Was lektur, które najbardziej zasługują na Wasz czas i uwagę, także tym razem przed trzeźwe oko naszej krytyki literackiej trafia pozycja reklamowana i oczekiwana – "Gambit", autorstwa Michała Cholewy.

gambit

Przyznam od razu, że sam jestem bardziej niż ciekaw. W opisie "Gambita" wydawca wspomina coś o "klimacie Obcego" i Philipie K. Dicku. No cóż, szczyt bezczelności...

...A może właśnie wręcz przeciwnie? Zapraszamy do recenzji!

RPGi tekstowe

Wieści z Cyrodiil

Dodał: , · Komentarzy: 0

Rihad rzadko stawało się tematem plotek. Ostatnio jednak niczym grom z jasnego nieba gruchnęła wieść, że Księżna Rihad szwankuje na umyśle. Samo w sobie nie było to niczym niezwykłym, księżna miała już swoje lata, ale okoliczności temu towarzyszące zakrawały na sensację, a nawet skandal.

cyrodiil

Wszystko zaczęło się od tego, że na terenie księstwa zakazano polowań. W rezultacie dzikie zwierzęta rozbestwiły się niemiłosiernie i nie minęło wiele czasu, jak zaczęły grasować w najlepsze nie tylko w leśnych ostępach, ale i na ulicach miasta. Nikt nie śmiał tknąć ich nawet małym palcem. W Rihad zrobiło się niebezpiecznie, co nie sprzyjało interesom lokalnych kupców. W dodatku coraz częstsze były opinie, że księżna nie panuje nad sytuacją, a faktyczna władza spoczywa w rękach jej doradców. Sprawy przybrały na tyle poważny obrót, że przebywająca w mieście Yokeda Ira Aeg Sesnit poinformowała o wszystkim kogo trzeba. Tak oto wypadkami w Rihad zainteresowała się sama Królowa. Z jej rozkazu, celem zbadania sytuacji, do Rihad wyruszył służący w Pieśniarzach Miecza Tigius Deiba z niewielkim oddziałem, Effendi Silimaure z Elinhir oraz jej medyk Callidus, a także łowczy Elinhir, Saron Erverli.

GameExe View

Mocne akcenty na GameExe View

Dodał: , · Komentarzy: 1
gothic, okładka

Dzięki nawiązanej współpracy z GameScannerTV na naszym kanale YouTube – GameExe View – pojawia się wiele ciekawych filmików. Dzięki Hoxleyowi znalazły się już tam dwa "Let's Playe" z pierwszej części "Gothica" (nie ma jak solidna retrospekcja przy ulubionych bohaterach dzieciństwa) oraz "Gameplay" z "Two Worlds 2". Mam nadzieję, że jesteście zainteresowani, a same materiały wideo przypadną wam do gustu, gdyż to na pewno nie jest koniec!

Wymienione filmiki znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

Zły anioł

Wyniki konkursu "Zły anioł"

Dodał: , · Komentarzy: 3
okładka, zły anioł

Konkurs o "Złym aniele" zakończony. Z małym opóźnieniem, za które serdecznie przepraszamy, prezentuję wam prawidłowe odpowiedzi oraz oczywiście zwycięzców – tym z kolei serdecznie gratulujemy!

Odpowiedzi:

  • Autor cyklu "Wielka wojna diabłów", Kenneth B. Andersen, pochodzi z Danii,
  • Lucyfaks to kot Lucyfera,
  • Leniwy pomocnik Ravine nazywa się Galkrog,
  • Archanioł Michał swego czasu uciął Lucyferowi skrzydła.

Zwycięzcy:

  • Barbara B. z Góry
  • Ewa W. z Legionowa
  • Marek Dz. z Ustki
  • Wioletta B. ze Skierniewic

Dziękujemy wydawnictwu Jaguar za ufundowanie nagrody.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #113 – Coup d'état

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dawno, dawno temu, w magicznej krainie zwanej GameExe śliczna królewna zamiast siedzieć w swojej wieży i w samotności hodować złociste loki, po których mogliby się wspinać rycerze w lśniących zbrojach wolała inne, bardziej przyziemne zabawy. Ganiała za świnkami morskimi, czesała krowy, przyczepiała redaktorom śmieszne kokardki. Nawet nie zauważyła jak w wieży ktoś podkradł jej stołek. Doszło do przejęcia urzędu i nastała nowa utopia. Niech żyje król!

Tlusty czwartek
Czasopisma

Nowa Fantastyka 05/2012 – Zapowiedź numeru

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

nowa fantastyka, 05/2012, okładka

Szybkimi krokami zbliża się jubileusz 30-lecia „Nowej Fantastyki”. To już w październiku. Tyle lat płynięcia z nurtem, a czasem pod prąd światowych trendów i mód, tyle debiutów, odkryć, a także – cóż by to było za pismo, gdyby tego nie było – kilka wpadek. Tak, będzie co wspominać. Już jest.

I mogłoby się wydawać, że nastrój z tej okazji szampański. Że, jak mówi klasyk, serce wysoko. Niestety, trudno o większą, niczym niezakłóconą radość w obecnych okolicznościach. Trudno o bezrefleksyjne – a takie jest może najprzyjemniejsze – fetowanie własnego sukcesu, gdy dwa inne, naprawdę znakomite pisma skończyły działalność. A mówiąc mniej eufemistycznie: padły. Mowa o „Science Fiction, Fantasy i Horror” wydawanym przez Fabrykę Słów oraz „Fantasy & Science Fiction” wspieranym przez Powergraph.

Książki fantastyczne

Nigdziebądź

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Nigdziebądź” to niepokojąca powieść o przeznaczeniu.

Richard Mayhew, główny bohater, prowadzi życie podobne do każdego z nas – pracuje w firmie, ma przyjaciół, a także piękną narzeczoną Jessikę, z którą planuje wspólną przyszłość. Jednak pewnego dnia bohater, na skutek splotu przypadków, zmuszony jest do wędrówki przez Londyn Pod – zwiedza widmowe podziemia i kompletnie różne w nocy miejsca niby znane (Muzeum Brytyjskie, Harrods).

nigdziebądź, neil gaiman

Poznaje miasto zaludnione przez nieśmiertelne postacie z jego rzymsko-elżbietańskiej przeszłości, koczuje na zamurowanych przed laty stacjach metra. Jego dotychczasowe życie ulega diametralnej przemianie, staje się mieszkańcem Londynu Pod, leżącego w kanałach i podziemnych przejściach Londynu Nad. Poprzez tę „małą” zmianę staje się niewidoczny dla normalnych ludzi. Nie mając zbyt wielkiego wyboru, Richard postanawia towarzyszyć pewnej dziewczynie o imieniu Drzwi, która jest ścigana przez okrutnych morderców: Pana Croup'a i Pana Vandemara. W międzyczasie dołącza do nich tajemnicza Łowczyni i jeszcze bardziej tajemniczy Markiz de Carabas. Razem postanawiają odnaleźć legendarnego anioła Islingtona, który jako jedyny może im pomóc: Richardowi wrócić do jego świata – Londynu Nad, a Drzwi odkryć sekret związany z tragiczną śmiercią całej jej rodziny.

Runes of Magic

Runes of Magic w przeglądarce

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Fantasy MMORPG Runes of Magic jest od teraz dostępne w wersji przeglądarkowej. Dzięki zastosowaniu technologii „streamingu” Kalydo, holenderskiego specjalisty w dziedzinie gier Elixion, każdy gracz będzie mógł wybrać pomiędzy grą z wykorzystaniem standardowego klienta, a wersją w przeglądarce. Korzystanie z wersji przeglądarkowej nie prowadzi do spadku jakości, a dostęp do niej jest możliwy z każdego komputera, który spełnia wymagania gry.

Przy uruchomieniu wersji przeglądarkowej, pobrany zostanie mały pakiet danych, który umożliwi graczom natychmiastowe rozpoczęcie rozgrywki. Proces ten zajmuje przeciętnie ok. 30 sekund i kończy się przejściem do menu głównego i ekranu tworzenia postaci. Gracze, którzy posiadają już postać na wysokim poziomie, będą musieli poczekać chwilę dłużej. Wynika to z konieczności pobrania odpowiedniej strefy, w której postać się w danym momencie znajduje.

Two Worlds 2

Informacja prasowa

Cenega, oficjalny partner firmy Topware w Polsce, z przyjemnością informuje o dodaniu gry Two Worlds II: Game of the Year Edition do planu wydawniczego firmy. To rozszerzone wydanie gry, zawierające dodatek Pirates of the Flying Fortress, będzie dostępne w sklepach w maju w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Przypominamy, że wersja cyfrowa gry jest już dostępna na platformie MUVE Digital w rewelacyjnej cenie 89,99 PLN.

screen, two worlds, rpg, e3, two worlds 2

Two Worlds II: Game of the Year Edition to kompletne wydanie drugiej części bardzo popularnej gry RPG polskiego studia developerskiego Reality Pump. W ciągu tylko trzech miesięcy od premiery sprzedano ponad 2 miliony kopii na wszystkie platformy sprzętowe! Wielka popularność tytułu zaowocowała stworzeniem dodatku Pirates of the Flying Fortress, rozszerzającego Two Worlds II o nową kampanię fabularną, postacie, przedmioty oraz mapy do gry w trybie wieloosobowym.

Książki fantastyczne

Zakochani na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tytuł newsa mógłby sugerować, że otwieramy jakąś poradnię matrymonialną, ale nic z tych rzeczy. Zakochani to tytuł książki, której recenzja od dziś dostępna jest na łamach Game Exe.

zakochani, fallen in love, lauren kate

Najnowszy tom serii Upadli to tak naprawdę cztery opowiadania, które łączy jedno – miłość. Szkoda, że książka nie ukazała się na 14 lutego, ale coraz mocniej grzejące słońce to znak, że idą cieplejsze dni, a więc doskonały czas, by się zakochać.

Czy autor dodanego dziś tekstu żywi względem Zakochanych ciepłe uczucia? Odpowiedź zdradza nasza recenzja.

Wczytywanie...