Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Nowy wywiad na GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0
adam badowski
Fot. "Aula Polska"

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się nowy artykuł. Kilka dni temu nasz skromny oddział szturmowy miał okazję i przyjemność wziąć udział w konferencji prasowej CD Projektu. Taka szansa nie mogła pozostać niewykorzystana, dlatego też przedstawiciele GameExe postali zdobyć pamiątkowe trofea. Jednym z nich, a jednocześnie zapowiedzianym artykułem, jest wywiad z Adamem Badowskim, Szefem Projektu "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów". Cóż tu więcej mówić, zachęcam do przeczytania!

Inne
reakcja bioware community

Miał być szampan i wielkie święto dla całego community, otaczającego kanadyjską firmę BioWare już od piętnastu lat. Odliczanie rozpoczęło się kilka dni temu, a gracze spekulowali jakie wydarzenie może nastąpić, gdy licznik dobije do zera. Pierwsze informacje na temat „Dragon Age 2”? Odtajnienie jakiegoś nowego projektu? A może jakieś darmowe DLC? Oj… słodka naiwności.

Cóż, jeżeli i Ty liczyłeś na coś podobnie wystrzałowego, to dałeś się ponownie wessać w marketingowe szambo, przygotowane przez specjalistów z BioWare. Każdego dnia zastanawiam się kiedy w końcu zmądrzeje i przestanę łapać haczyk z pozłacaną przynętą, zastawiany przez Raya Muzykę oraz Grega Zeschuka? Skoro ta pokusa zazwyczaj prowadzi nas do plastikowego i cuchnącego wiadra?

Dungeons&Dragons

Plane Above: Githyanki

Dodał: , · Komentarzy: 1
plane above, dungeons

Dziś na stronie Wizards of the Coast pojawiła się kolejna zapowiedź podręcznika Plane Above do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons. Dane nam będzie nieco bliżej poznać przerażającą rasę piratów, która sieje postrach na Morzu Astralnym.

W zapowiedzi możemy zapoznać się ze skróconą historią rasy. Niegdyś githyanki, nazywające siebie tak na cześć przywódczyni imieniem Gith, były niewolnikami illithidów. W końcu doszło jednak do buntu, który przyniósł ludowi gith wolność. Wtedy też doszło do rozłamu – część nadal chciała walczyć, lecz niektórzy zwrócili się w stronę Zerthimona, który odrzucał walkę. Wierne Gith oddziały nazwano githyankami. Zbudowali oni bazę na wyspie, która jest tak naprawdę ciałem zmarłego boga imieniem Tu'narath. Z tego miejsca dokonują licznych grabieży, obawiając się tylko tego, iż kiedyś nie będzie czego już zabierać.

W zapowiedzi znalazło się także miejsce na opis świętego ostrza oraz przykładowego dzierżącego go githyanki.

Zainteresowanych zapraszam pod ten adres. Tekst w języku angielskim.

Mass Effect 2

Mini aktualizacja działu o Mass Effect 2 #10

Dodał: , · Komentarzy: 0

Witam Was serdecznie! Dzisiejsze spotkanie muszę rozpocząć przykrą nowiną – mianowicie, jest to dziesiąta, a tym samym ostatnia mini aktualizacja naszego działu o Mass Effect 2. Głęboko wierzymy, że przygotowywane przez nas materiały nie tylko niejednokrotnie pomogły Wam podczas rozgrywki, ale również dostarczyły nieznanych wcześniej informacji. W końcu nie ma nic wspanialszego niż usatysfakcjonowani czytelnicy.

Dzisiejszego dnia pragnę oddać na Wasze ręce dwanaście artykułów, w tym dwa poradniki, które powinny być uzupełnieniem naszego działu.

Mass Effect 2:

Poradniki:

Życzę Wam nie tylko miłego czytania, ale również wszystkiego kosmicznego! Ambitnych czytelników zapraszam do rozwinięcia newsa. Bez odbioru.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gorąca relacja z CD Pojekt Conference 2010

Dodał: , · Komentarzy: 0

Drodzy czytelnicy! Jak sami dobrze wiecie, ostatnie dni upływają nam pod znakiem medialnego szumu na temat gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. GameExe nie pozostaje obojętne sytuacji i uroczyście pragnie dorzucić swoje trzy grosze. Nie będzie to nic innego, jak ekskluzywna relacja z CD Pojekt Conference 2010, dzięki której będziecie mogli poznać kilka smaczków i ciekawostek tyczących się oczekiwanej przez wielu gry. Serdecznie zachęcam do przeczytania!

Pokaz zaczął się od wyświetlenia filmiku, który pojawił się w sieci dwa dni wcześniej. Widzimy na nim między innymi tajemniczego elfa z przepaską na oku, rozmawiającego z potężnym, łysym jegomościem. Dowiadujemy się, że rozpoczęło się polowanie na głowy królów, władających północnymi ziemiami. Można snuć przypuszczenia, że elfem tym jest słynny przywódca najbrutalniejszego komanda Wiewiórek – Isengrim Faoiltiarna.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Bardzo mi miło poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem nasz redaktor, Thorin, wcielił się w Szarego Strażnika i specjalnie dla Was zrecenzował grę "Dragon Age: Początek – Przebudzenie". Zastanawiacie się, jakie zrobiła na nim wrażenie? Przeczytajcie recenzję i przekonajcie się!

"Przebudzenie" to pierwszy oficjalny dodatek do osławionego Dragon Age’a – zdobywcy tytułu najlepszej gry cRPG roku 2009. Historia opowiedziana w rozszerzeniu rozpoczyna się kilka miesięcy po śmierci Arcydemona, w okolicach miasta Amarant. Co ciekawe, w wir przygody możemy się rzucić na dwa różne sposoby. Pierwszym rozwiązaniem jest importowanie naszego bohatera z Dragon Age: Początek, który dzięki temu zabiegowi, zachowa wszystkie umiejętności i przedmioty. Drugi sposób to stworzenie zupełnie nowej postaci orlesjańskiego Szarego Strażnika, który rozpocznie przygodę na 18 poziomie doświadczenia ze standardowym ekwipunkiem.

Jednocześnie pragnę przypomnieć i zachęcić do udziału w trwającym aktualnie konkursie, w którym do wygrania są dwa egzemplarze "Przebudzenia".

ArcaniA: Gothic 4

Pogoda i środowisko Arcanii

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już od trzech lat trwają prace nad Arcania: A Gothic Tale, zwaną popularnie Gothic 4, i wielu z fanów serii o Bezimiennym nie może się doczekać premiery, która ma nastąpić we wrześniu, tylko po to, by ocenić, czy naprawiono irytujące błędy z trzeciej odsłony i czy cała saga zakończy się smutnym upadkiem legendarnego gotyckiego świata.

Tymczasem skupmy swój wzrok na nowo wypuszczonych dwóch filmach przedstawiających środowisko naturalne oraz anomalia pogodowe w samej grze. Uprzedzam, że nie uświadczymy tam żadnych interakcji czy walki.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Dragon Age: Początek - Przebudzenie
dragon age: przebudzenie, okładka

Drodzy czytelnicy! Pragnę uroczyście ogłosić, że parę chwil temu na GameExe rozpoczął się następny konkurs. W jego puli nagród, dzięki uprzejmości firmy Vitos.pl., znajdują się dwa egzemplarze gry "Dragon Age: Początek – Przebudzenie". Co należy zrobić, by stać się właścicielem jednego z nich? Wystarczy odpowiedzieć na pięć pytań i liczyć na szczęście. Zachęcam do wzięcia udziału i życzę powodzenia!

Wczytywanie...