Sacred 2

Jeden z najbardziej rozbudowanych i, pomimo tych paru latek na karku, najładniejszych h&s doczekał się w końcu wydania w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki – czyli w budżetowej serii firmy Cenegi. Grę wraz z dodatkiem – "Władcy smoków" – można nabyć już za 34,99 złotych. Więcej o grze pisał swego czasu nasz eksarcyredator – Tokar. Zainteresowanych odsyłam do jego recenzji. Warto wspomnieć, że czas i masa łatek pozbawiły grę jednej z jej największych wad – kilku ton bugów... Może właśnie dlatego nastała ta pora w której Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, dadzą wreszcie "Sacredowi 2" szansę?

sacred 2, pomarańczowa kolekcja klasyki
Sacred 2

„Sacred 2: Władca Smoków” – premiera

Dodał: , · Komentarzy: 2

Informacja prasowa

sacred 2, władca smoków

Cenega, wyłączny partner firmy Koch Media w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech z przyjemnością ogłasza, że już dziś odbędzie się polska premiera dodatku do niezwykle udanej gry cRPG Sacred 2: Fallen Angel pod tytułem Sacred 2: Władca Smoków oraz pakietu Sacred 2 Złota Edycja, który poza wspomnianym dodatkiem zawiera podstawową wersję gry Sacred 2. Obydwie gry zostaną wydane w polskiej kinowej wersji językowej.

Sacred 2: Fallen Angel to zrealizowana z rozmachem i wielką dbałością o szczegóły gra z gatunku Action-RPG. Gracz wcieli się w jedną z 6 wyjątkowych postaci i przeżyje ekscytujące przygody w trakcie dwóch zawiłych kampanii, których ścieżki wiodą w kierunku Światła i Cienia. Sacred 2 umożliwia rozgrywkę zarówno dla jednego gracza jak i wieloosobową w rozległym, pozbawionym ograniczeń świecie, pełnym nierozwiązanych zagadek, postaci o bogatej osobowości i hord śmiertelnie niebezpiecznych przeciwników. Możliwość indywidualnego rozwoju postaci pozwala na stworzenie prawdziwie wyjątkowych bohaterów. Ancaria jest światem, w którym nie istnieją podziały na poszczególne poziomy, które gracze mogą przemierzać bez przerw na wczytywanie kolejnych lokacji.

Sacred 2

Dodatek do „Sacred 2” w końcu zawita do Polski

Dodał: , · Komentarzy: 0
sacred 2, władca smoków

Cenega kolejny raz pokazała, że posiada istny refleks szachisty, ale co tam! Już dawno przestałem sobie robić nadzieje, że oficjalny dodatek do „Sacred 2” zostanie wydany w naszym pięknym kraju, a tutaj taki szok i niedowierzanie. Jestem tak szczęśliwy, że już nawet mi się nie chcę zrzędzić na temat półtorarocznego poślizgu i bezsensownego przetłumaczenia tytułu „Ice & Blood” na „Władca smoków”. Tajemnice dlaczego zdecydowano się na tak nieprzemyślany przekład, ludzie za niego odpowiedzialni wezmą pewnie do grobu. Tym niemniej skoro przeżyłem „Dziórę”, tylko z minimalnym uszczerbkiem na zdrowiu psychicznym, to przetrwam wszystko.

Premiera planowana jest na tegoroczną jesień. Nieoficjalnie mówi się o 19 listopada, ale należy wziąć poprawkę, że z tym dystrybutorem to nigdy nic nie wiadomo. Cena? 69,99 zł., zdecydujcie więc sami czy warto.

Tym niemniej brawa za podjęcie męskiej i słusznej decyzji, gdyż wypuszczenie produkcji z takim poślizgiem, nie gwarantuje jakichś krociowych zysków. Ciekaw jestem tylko dlaczego tyle czasu to trwało, ale zapewne jak z tłumaczeniem – ta informacja zostanie tajemnicą po wsze czasy.

Sacred 2

Jestem pod nielichym wrażeniem. Mimo, iż studio Ascaron Entertainment w ciągu ostatnich miesięcy przechodziło ogromne perturbacje, a jego byt nie raz wisiał na włosku, to buńczuczne plany podbicia rynku gier hack'n'slash nie zostały odłożone na zakurzoną półkę. Ba, okazuje się nawet, że długo oczekiwany dodatek do niezbyt udanej drugiej części Sacreda, zatytułowany Ice & Blood, ukaże się we wcześniej planowanym okresie, którym jest tegoroczna jesień.

Jakby na potwierdzenie tego faktu, niemieckie studio zamieściło w sieci oficjalny zwiastun nadchodzącego rozszerzenia.

Sacred 2

Jak gołym okiem możemy zaobserwować, aktualna sytuacja ekonomiczna oraz niezadowalające wyniki finansowe niemieckiemu studiu Ascaron nie są straszne i nadal snuje ambitne plany (prace nad dodatkiem do Sacred 2 i zapowiedź tworzenia trzeciej części), które ułożyło sobie zapewne jeszcze w czasach, gdy na giełdzie panowała hossa, a gry sprzedawały się całkiem przyzwoicie. Godne pochwały, zważywszy na to, że jeszcze przed dwoma miesiącami sytuacja firmy była bardzo niepewna i aby uchronić się przed wierzycielami, musiała zgłosić się o ochronę do niemieckiego sądu. No, ale przecież to było dawno temu. Inwestorzy się znaleźli, Ascaron uniknął rozszarpania przez komorników, a firma zachowała prawa do marki Sacred. Niemcy mogli ponownie snuć plany podboju rynku gier hack'n'slash.

Do powrotu w wielkim stylu ma się przyczynić pierwszy oficjalny dodatek do Sacred 2, o szumnej nazwie Ice & Blood. Rozszerzenie ma pojawić się już tegorocznej jesieni i będzie wymagało podstawowej wersji gry. Czym twórcy zamierzają przykuć do monitora rządnych krwi graczy? Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się nowa klasa postaci – Dragonmage. Jegomość, którego możemy podziwiać na ujawnionych screenach, specjalizuje się w przywoływaniu wszelakiej maści tałatajstwa, czarach ofensywnych oraz potrafi przeistoczyć się w... smoka. No cóż twórcom wyobraźni nie sposób odmówić. Czy będzie to jedyny nowy heros? Trudno orzec, choć wydaje się prawie pewne, że dodatek, prócz Dragonmage'a, przyniesie nam jeszcze jednego bohatera. Wszystkiego dowiemy się najprawdopodobniej przed targami Gamescom, które rozpoczynają się dokładnie 19 sierpnia. Dla pozostałych klas postaci przygotowano nowe legendarne oraz setowe przedmioty. Rozpoczynając grę, będziemy mieli również możliwość delikatnej personalizacji naszego herosa, poprzez perspektywę zmiany jego wyglądu (twarz, fryzura, kolor włosów). Choć na nic, ponad to co proponował taki Dungeon Siege, raczej bym nie liczył.

Sacred 2

Nowe projekty Ascaron

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mimo że słowo "Kryzys" ostatnio ucichło i nie mówi się o nim już w każdych Wiadomościach, dalej można odczuć jego skutki na rynku gier. Niemiecka firma Ascaron, twórca znakomitych cRPGów "Sacred" oraz "Sacred 2: Fallen Angel" ma kłopoty finansowe, szuka więc nowego właściciela, by uchronić się przed upadkiem. Jednak oferty nie spadają z nieba, więc studio, aby zachęcić potencjalnych inwestorów ogłosiło, że pracuje nad dwoma produkcjami. Jedną z nich jest dodatek do drugiej części Sacred. Owo rozszerzenie jest przewidywane na lato tego roku. Drugą produkcją jest... Sacred 3.

Sacred 2

Darmowy e-book dla wszystkich miłośników

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firmy DV Software Entertainment i Ascaron Entertainment przygotowały niespodziankę dla fanów Sacred 2: Fallen Angel. Mowa tu o elektronicznym albumie przedstawiającym grę.

Art and Vision, bo taką otrzymał nazwę, jest dostępny do pobrania całkowicie za darmo z tej strony. Można dzięki niemu zdobyć garść informacji o postaciach oraz odwiedzanych przez nas miejscach.

Sacred 2

Sacred 2 – polska wersja łatki 2.34

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Cenega Polska, wyłączny dystrybutor Sacred 2: Fallen Angel na terenie kraju, z nieskrywaną radością poinformowała, iż dzisiejszego dnia udostępniła polską wersję łatki do tejże gry, oznaczoną numerkiem 2.34.0.0. Jak można się domyślić, patch mocno poprawia funkcjonalność i tak pełnej błędów produkcji. Poza tym jego zaimplementowanie jest wymagane do gry sieciowej. Pełną listę nowych elementów i zmian jakie wprowadza rzeczony plik znajdziecie tutaj.

Polska wersja łatki 2.34.0.0 (253,16 MB).

Sacred 2

Poświęcenia część druga.

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzięki poświęceniu naszego świeżo upieczonego recenzenta, Tokara, oddajemy w Wasze ręce cieplutką jeszcze recenzję gry Sacred 2: Fallen Angel. Długo wyczekiwana produkcja firmy Ascaron doczekała się w końcu swojej oceny na łamach naszego portalu. Jak pisze Tokar:

"Fani gatunku hack'n'slash w ostatnich latach nie byli rozpieszczani. Lwia część produkcji, próbujących dorównać żywej legendzie tej kategorii – Diablo, była, co tu dużo mówić, kiepska i niewarta czasu każdego zapracowanego gracza. Najświeższym dziełem, trzymającym wysoki poziom, był Titan Quest, który wyszedł bagatela dwa lata temu. Dlatego wyposzczeni entuzjaści z niecierpliwością odliczali godziny do premiery kontynuacji, jednej z nadziei gatunku i mocnego konkurenta do zrzucenia z tronu dzieła Blizzarda, gry Sacred 2: Fallen Angel. Teoretycznie twórcy drogę do sukcesu mieli niebywale łatwą. Wystarczyło wypuścić produkcję dopracowaną oraz delikatnie usprawnioną w stosunku do poprzedniej części i korona byłaby jak w banku. Czy Ascaron sprostał wyzwaniu i wykorzystał niebywałą szansę? Niestety tylko połowicznie. Wygląda na to, że na nowego króla przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wszak nic nie przychodzi w życiu łatwo."

Chcecie więcej? Zapraszamy do przeczytania całej recenzji.

Sacred 2

Hotfix 3 do Sacred 2 już niedługo!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Deweloperzy biorąc pod uwagę wskazówki graczy, starają się ze wszystkich sił, aby szybko usunąć najbardziej uciążliwe problemy. Dlatego właśnie firma Ascaron planuje w najbliższym czasie wypuszczenie kolejnego hotfixa. Jego zadaniem na być poprawienie kolejnej serii błędów wychwyconych przez graczy.

Data wydania Hotfixa 3 nie jest jeszcze znana, dlatego właśnie przypominamy wam o możliwościach jakie oferuje dostępny już od jakiegoś czasu Hotfix 2.

Oto lista najważniejszych poprawek jakie wprowadza numer 2:

Wczytywanie...