wampir_maskarada

Bogowie

4 minuty czytania

W każdym świecie muszą istnieć bogowie, by śmiertelnicy mieli w co wierzyć, komu składać dary oraz by ich życie nie było pasmem szczęścia i dobrobytu. Nie inaczej jest w Ankarii. Każdy z bohaterów musi wyznawać jedno z bóstw. Nie działa to jednak tylko w jedną stronę, gdyż za oddawanie czci dany bóg obdarowuje swego wiernego specjalnym błogosławieństwem.

Forens

forens

Forens to bogini filozofii i wiedzy, u której zwykły śmiertelnik może znaleźć odpowiedzi na swoje egzystencjalne pytania. Jest wszechobecna, potrafi przebywać jednocześnie w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Forens to dawczyni słowa jako symbolu rozwoju i mądrości. W boskich sporach zajmuje głównie stanowisko neutralne, bardziej interesując się rozdawaniem swych darów wiedzy niż bezsensownymi waśniami.

Elfy wyobrażają ją sobie jako czarnowłosą kobietę z jaśniejącymi oczyma i twarzą przepełnioną mądrością. Inne narody nie przypisują jej jakiejkolwiek postaci, uważając ją za lśniący obłok.

Jej świątynie znajdują się głównie w dużych ośrodkach miejskich, skupiających inteligencję. Uczeni szukający odpowiedzi i oświecenia często zwracają swoje modły właśnie do niej.

Atrybutem Forens jest świeca, symbolizująca blask wiedzy przedzierającej się przez mroki zabobonów.

Dar: Inspiracja – Boska mądrość wypełnia twoje ciało. Przez pewien czas obrażenia zadane twojemu ciału zostaną odbite w kierunku przeciwnika.

Ker

ker

Ker jest zwiastunką mroku i zniszczenia. Cechuje się chaotycznością oraz chęcią zemsty. Jako całkowite przeciwieństwo Lumena, toczy z nim odwieczną walkę.

Przedstawiana jest jako zniewalająca pięknem kobieta o płomiennych włosach oraz chłodnych i okrutnych oczach. Cechą charakterystyczną jej aparycji jest róg, wyrastający centralnie z czoła bogini.

Mimo licznych wyznawców, jej kaplice znajdują się w ukryciu. Składane ofiary są krwawe, a często nieodzownym obrzędem są tortury. Symbolem Ker jest przerwany łańcuch, oznaczający przerwany ład i harmonię.

Dar: Sakkar – Z głębi wymiarów na pomoc wyznawcy Ker przyzywany jest demon, który wspiera go w walce, póki nie zginie lub nie uwolni się z magicznych okowów i nie wyzwoli się spod kontroli.

Kuan

kuan

Kuan to bóstwo wojny i wszystkiego, co z nią związane. Przepełnia serca wojowników odwagą oraz zawziętością. Wojna w jego mniemaniu jest procesem eliminacji najsłabszego ogniwa. Wraz z przegraną wojownik traci sens życia i jedynym wyjściem, jakie mu pozostaje, jest śmierć. Chociaż może się wydawać, że to bóstwo sympatyzuje z Ker, jest jednak wręcz odwrotnie. Jest to istota promująca hedonizm i indywidualność.

Kuan to wysoki wojownik, noszący hełm zakrywający całą głowę, ciężką, czarną zbroję oraz sięgającą mu kostek pelerynę tej samej barwy. Mimo iż sylwetka Kuana jest monstrualna, nie sposób powiedzieć, jakiej jest on nacji.

Jego kult jest wszechobecny. Jako że bóg nie przywiązuje wagi do modlitw i ofiar, to jego wyznawcy walczą w jego imię. Symbolem Kuana jest miecz wbity w czaszkę.

Dar: Oddech Kuana – Wszystkie istoty na polu bitwy czują złowieszczy oddech Kuana. Ich przerażenie powoduje, że nie potrafią odróżnić przyjaciół od wrogów, w wyniku czego następuje ogromna rzeź.

Kybele

kybele

Bogini natury, płodności oraz macierzyństwa. Jej wyznawcy to głównie rolnicy i osoby mieszkające na wsiach. Jest wierną sojuszniczką Lumena i z dezaprobatą patrzy na działalność Kuana.

Choć Kybele przypisuje się wiele postaci, jej najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem jest uskrzydlona, wężowa istota o smutnym, ale przyjaźnie nastawionym wyrazie twarzy. Bogini ta potrafi zmieniać barwę swego mieniącego się blaskiem upierzenia.

Jej kaplice nie są zbytnio okazałe, gdyż jej wyznawcy są prostymi ludźmi, promującymi skromność i pokorę. Atrybutem Kybele jest kropla, gdyż wierzy się, iż gdyby łza bogini upadła na pustynną ziemię, ta od razu zazieleniłaby się.

Dar: Esencja – Uzdrawiająca moc Kybele zasklepia rany i uśmierza ból. Dodatkowo na wyznawców spływa błogosławieństwo w postaci chwilowej odporności na obrażenia.

Lumen

lumen

Zwany również Ojcem Światła. Lumen jest bogiem światła i wszystkiego, co z nim związane. Specjalizuje się w lecznictwie, ujawnianiu tego, co nieodkryte, oraz widzeniu tego, co było, jest i będzie. Jest typowym bogiem dobra, szlachetności, sprawiedliwości i miłosierdzia.

Jego odwiecznym wrogiem jest Ker. Istnieją oni w swoistej symbiozie i żadne z nich nie może być zwycięzcą.

Lumen wyobrażany jest głównie jako starszy mężczyzna z brodą o łagodnych rysach twarzy. Nieodzownym atrybutem jego postaci jest spowijająca go aura jasności.

Jego kult jest szeroko rozpowszechniony. Ponieważ jedną z jego domen jest leczenie, to świątynie czczące jego imię pełnią rolę szpitali.

Dar: Oślepienie – Boska błyskawica oślepia wszystkich w pobliżu. Zamroczeni przeciwnicy przez jakiś czas nie są w stanie się ruszać. Efekt jest mocniejszy przeciwko mocom zła. Złe istoty staną w płomieniach i spalą się w boskim ogniu.

Testa

testa

Bóg nauki i techniki. Wiele machin wprawiane jest w ruch z pomocą tego bóstwa. Chociaż preferuje podobną domenę co Forens, to jednak bardziej skupia się na technicznym odcieniu wiedzy. Bazuje on na konkretach, a nie mglistych wypowiedziach filozoficznych. W konfliktach bogów pozostaje neutralny.

Testa postrzegany jest powszechnie jako stalowy łeb psa, osadzony na urządzeniu mechanicznym, kształtem przypominając sylwetkę człowieka. Jego klatka piersiowa jest otwarta i można w niej dostrzec skomplikowane połączenie śrub, rurek, trybików i zębatek.

Kult Testa nasilony jest głównie w dużych ośrodkach miejskich. Uważany jest nie tylko za dawcę techniki i rozwoju, ale również jako natchnienie. Zamiast oddawać mu boską cześć, wyznawcy próbują go naśladować i przynajmniej w małej części dorównywać mu wiedzą.

Dar: Duszek – Twoją postać okrążą duchy sterowane przez Testę. Leczą one rany i wchłaniają obrażenia.

Źródło: sacredwiki.org

Komentarze

0
·
Nie polecam Kera. Ten wielki demon zaraz po przyzwaniu właściwie od razu przystąpił do gnębienia mojej postaci. A jak na takie dużo coś poruszał się całkiem szybko! Od tamtej pory bałam się go przyzwać..

Dodaj komentarz

Wczytywanie...