Kroniki Abaranu

2 minuty czytania

Historia Abaranu i powstania Imperium Szarakańskiego

Rozdział I: Starożytny Abaran

Abaran, świat starożytny, nawet według bogów. Abaran, kraina pełna najróżniejszych, dziwnych i cudownych stworzeń. Abaran, którego historia jest tak rozległa i zróżnicowana, jak rasy, które ją zamieszkiwały.

W Starożytnym Języku Abaran oznacza „Klejnot Bogów”. Legenda głosi, że powstał przed innymi światami jako przepiękny klejnot, na który bogowie mogli spoglądać z zadziwieniem. Być może było to prawdą… ale w Abaranie nastąpiły mroczne czasy i wielu wierzy, że bogowie przeklęli nas w tym burzliwym świecie. Historycy twierdzą, że w zamierzchłych czasach Abaran był łaskawie rządzony przez królestwo Ghaaris, wspaniałe Złote Królestwo pokoju i dobrobytu. Ale jak to bywa z wszelką materią, Ghaaris przestało istnieć z nieznanych powodów. Abaran zanurzyło się w długich wiekach mroku, starożytne cuda zostały zagubione i zapomniane w kolejach wojny. Prowadzono rządy twardej ręki, niszcząc każdego, który się sprzeciwiał. Wszyscy żyli w strachu i niewielu udało się ujrzeć koniec tyrani takich władców jak Kagrim…

Rozdział II: Nadejście Rakhy

W roku 1300 po upadku Ghaaris, tajemniczy czarodziej wyszedł z pustkowia Arn. Był to wrażliwy mężczyzna nazywający siebie Rakha, „Wielki Zbawca”. Wysoki, swą okrutnie poparzoną twarz skrywał za maską. Rakha kontynuował swą podróż przez stargane wojną ziemie, nauczając pokoju i nadziei. Wielu uwierzyło jego słowom, szukając końca wieku destrukcji i śmierci.

Rozdział III: Rakha obala Stary Reżim

Z czasem sława Rakhy rosła. Plotki głosiły, że bogowie wreszcie usłyszeli błaganie swoich śmiertelnych dzieci i zesłali zbawcę, by ich ocalił. Ci, którzy tak długo cierpieli, śpiewali modlitwy w imię Rakhy, natomiast tyrani tych ziem widzieli w Wielkim Zbawcy zagrożenie dla ich rządów. Gdy Rakha zdetronizował tyranów tej ziemi, ludzie wielbili go i podążali za nim. Niedługo później wszystkie południowe ziemie Abaranu stały za Rakhą.

Rozdział IV: Cesarski Abaran

Tak narodziło się Cesarstwo Szarakan, które miało sprowadzić pokój i nadzieję na cały świat. Pod dowództwem cesarza Rakhy Szarakan rosło w siłę, sprowadzając nadzieję Wielkiego Zbawcy poprzez całe Abaran. Wielu miało nadzieję, że panowanie Rakhy odtworzy Złoty Wiek i rzeczywiście na to się zanosiło…

Rozdział V: Szkarłatny Prorok

Nasze obecne czasy nie są wolne od konfliktów i kłopotów. W Północnym Dorzeczu, dzikiej granicy Szarakan, straszny czarownik o wielkiej mocy, znany jako Szkarłatny Prorok, zaczął prowadzić bunt przeciwko cesarzowi Raksze. Nawoływał do wybrania Szkarłatnej Ścieżki, odebrania tego, co im się należy.

Szkarłatny Prorok, siejąc słowa zdrady i zniszczenia, zwrócił wiele lojalnych kobiet i mężczyzn przeciwko Raksze…

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...