Divinity II: Ego Draconis

Bardzo mi miło poinformować, że dzisiejszego dnia zbiór artykułów na GameExe wzbogacił się o kolejną sztukę. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Thorina, który, dzięki uprzejmości firmy Cenega Poland, miał ostatnio okazję wcielić się w smoka i zrecenzować specjalnie dla Was grę "Divinity 2: Ego Draconis". Jeśli więc chcecie przekonać się, czy warto poświęcić swój czas, by dokładnie zapoznać się z tą grą, przeczytajcie świeżutką recenzję. Gorąco polecam!

okładka, divinity ii

Divinity 2: Ego Draconis jest kontynuacją świetnego, aczkolwiek niedocenionego Divine Divinity. Pierwsza część cyklu była wręcz wzorowym przykładem klasycznego erpega – gra oferowała ogromny świat do eksploracji, mnóstwo ciekawych zadań oraz znakomity, bezklasowy system rozwoju postaci, który dawał graczom dużo swobody. Pomimo szkaradnej, jak na tamte czasy, dwuwymiarowej grafiki (premiera odbyła się w 2002 roku), produkcja mało znanego, belgijskiego Larian Studios zyskała wielu fanów i wzbudziła spore zainteresowanie. Po 7 latach dostajemy Divinity 2, które jest pierwszą próbą przeniesienia magii świata Rivellonu do pełnego 3D. Od początku było wiadomo, że nie będzie to proste zadanie – protoplasta Divinity 2 ustawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Czy twórcom udało się spełnić wysokie oczekiwania graczy?

Divinity II: Ego Draconis

Premiera Divinity II: Ego Draconis!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Uwaga, uwaga dla wszystkich fanów serii Divine Divinity, bo oto premiera trzeciej części gry, która nosi dumny tytuł "Divinity II: Ego Draconis", nadeszła! Grę można nabyć za 79,90 zł. Choć przyszło na nią trochę czekać, bo pierwsza część została wydana w 2002 roku, a druga w 2004, to fanom nie powinno przeszkadzać. Dotychczas gra została wydana tylko w Polsce oraz Niemczech.

Jedną z głównych atrakcji jest to, że wcielamy się w potężnego bohatera, który może... uwaga, uwaga... przeistaczać się w smoka! Istnieje możliwość zbierania przedmiotów dla obydwu form naszej postaci, zarówno ludzkiej, jak i smoczej. Jedną z kolejnych dość nietypowych umiejętności, którą możemy nabyć, to czytanie w myślach, czego wcześniej raczej w gatunku RPG nie było, a przynajmniej niezbyt często.

Zaciekawieni? To śmigajcie do sklepu!

Divinity II: Ego Draconis

Zapowiedź "Divinity II: Ego Draconis"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło poinformować, że dzisiejszego wieczora na GameExe pojawił się kolejny tekst. Mowa tu o napisanej przez naszego redaktora, Lionela, zapowiedzi gry pt. "Divinity II: Ego Draconis", która za kilka dni powinna pojawić się na sklepowych półkach. Jak widać, czasu pozostało niewiele, więc nie marnujcie go i przeczytajcie tę gorącą jeszcze zapowiedź, by przekonać się, czy warto wydać pieniążki na nadchodzący tytuł. Serdecznie polecam!

okładka

Czy wielu z was pamięta jeszcze Divine Divinity, firmy Larian Studios, z roku 2002? Chociaż ten Action RPG nie był zbyt zaawansowany w stopniu graficznym i wymagał karty graficznej 8 MB RAM (!), to cieszył się niezłą popularnością. Wtedy też nadszedł Beyond Divinity, posiadający oddzielna historię, prawie całkowicie niezwiązaną z pierwszą odsłoną, który poważnie nadszarpnął splendor tytułu. Po długim okresie milczenia, produkt pokryła warstwa kurzu, aż nadszedł czas, gdy Belgowie postanowili ponownie wprowadzić nas do boskiego świata w ramach Divnity II: Ego Draconis, skrzętnie wprowadzając oznaczenie sequela, by zamazać pamięć o wpadce z Beyond Divinity.

Divinity II: Ego Draconis

Rivellon powraca coraz większymi krokami, tym razem z nowym tytułem Divinity 2: Ego Draconis. W grze wcielimy się w postać Pogromcy Smoków, którego misją jest przemierzanie świata w poszukiwaniu krain zamieszkałych przez smoki. W miarę rozwoju postaci będziemy odkrywać nowe umiejętności by wreszcie przerodzić się w legendarnego Lorda Smoków. Fabuła gry będzie nieliniowa, całkowicie zależna od naszych umiejętności i wyborów. Twórcy oferują również możliwość dwóch ras: człowieka i... smoka! Oprócz tego kraina obfitować będzie w bronie, które będzie można dodatkowo łączyć, osobno dla obu ras.

divine 2

Poznaliśmy już wymagania sprzętowe nowego kąska Cenegi. Można je znaleźć również na oficjalnej stronie wydawcy.


Minimalne wymagania:

  • Procesor: 1.8 GHz Dual Core
  • Pamięć RAM: 1GB RAM (XP), 2GB RAM (Vista)
  • Karta graficzna: 256MB NVIDIA Geforce 7600 / ATI Radeon 1600
  • Dysk twardy: 9 GB miejsca na dysku

Wymagania zalecane:

  • Procesor: 2.6 GHz Dual Core
  • Pamięć RAM: 2GB RAM
  • Karta graficzna: 512MB NVIDIA Geforce 8800 lub ATI Radeon 3800
  • Dysk twardy: 9 GB miejsca na dysku
Divinity II: Ego Draconis

Richard z Aleroth

Dodał: , · Komentarzy: 0

Strona główna nadchodzącego Divnity II: Ego Draconis została wzbogacona o kolejny opis.

W dziale "Creatures & NPCs" pojawił się opis Richarda – jednego z czempionów Aleroth. W przeciwieństwie jednak do pozostałych, rozwiązuje problemy w nieco bardziej... macchiaweliczny sposób. Więcej o nim przeczytacie na stronie głównej gry. Na niej znajdziecie także nowy, minutowy podcast z gry.

Screen
Divinity II: Ego Draconis

Ruszyły pre-ordery Divinity II

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Cenega Poland poinformowała, iż możliwe jest zamawianie pre-orderów gry Divnity II: Ego Draconis.

Kontynuacja ciepło przyjętego Divine Divinity ponownie przeniesie nas do krainy Rivellonu, gdzie czas stanął w miejscu. Jednak nad tymi spokojnymi ziemiami zawisa niebezpieczeństwo – groźny demon ponownie powraca. Wcielimy się w Pogromcę Smoków – łowcę przemierzającego świat w poszukiwaniu krain zamieszkałych przez te latające stworzenia.

Grę można zamówić w ramach pre-orderu w sklepie internetowym Cenegi. Przewidywana data premiery – lipiec 2009.

Pudełko
Divinity II: Ego Draconis

Strona główna gry Divnity II: Ego Draconis została zaktualizowana o nowe potwory i tapety.

Wśród nowości znajdziemy m.in duchy. Poza tym pojawiły się aż cztery nowe tapety (w tym dwie ekskluzywne), kilka screenshotów, jak też filmik prezentujący grę z niedawnych targów E3 w Los Angeles. Opisy nowych potworów znajdują się tutaj, zaś pod tym adresem należy szukać nowych tapet.

Screenshoty niezmiennie znajdują się w tym miejscu.

Divinity II: Ego Draconis

Strona gry Divnity 2: Ego Draconis, następczyni ciepło przyjętej u nas Divine Divinity, została zaktualizowana.

W zakładce "Potwory" pojawiły się opisy oraz rendery demonów, goblinów szamanów i wielu innych. Co więcej w nowym podcaście pojawia się Koen Van Mierlo, Dyrektor Artystyczny Larian Studios, który opowiada o stylu grafiki, jaki zostanie zaprezentowany w grze.

Wszystkie nowości znajdziecie na stronie głównej gry.

Divinity II: Ego Draconis

Jedno z niemieckich czasopism branżowych miesiąc temu opublikowało nowe informacje dotyczące Divinity 2: Ego Draconis. Jest to kontynuacja belgijskiego Divine Divinity, które mimo słabej reklamy i kiepskiej grafiki, zostało przyjęte na całym świecie bardzo ciepło. Więcej informacji ma zostać ujawnionych podczas Games Convention w Lipsku, które odbędą się pod koniec sierpnia.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

  • 1 strona
Wczytywanie...