FAQ

3 minuty czytania

Czym jest Divinity II?

Divinity II – Ego Draconis to innowacyjna gra typu Action RPG, która posiada naprawdę olśniewający, gotowy do eksploracji świat, połączony z walką w powietrzu i na ziemi.

Dlaczego właśnie Ego Draconis?

Ego Draconis odnosi się do alternatywnej formy, jaką posiadamy dzięki zmiennokształtności – zdolności umożliwiającej zamianę z człowieka w smoka i na odwrót!

Na jakie platformy zostanie wydany?

Divinity II zostanie wydany na PC oraz Xbox 360.

Co oznacza pojęcie “wielowymiarowe zadania”?

Divinity II daje nam unikalny system zadań, który szczyci się wieloma drogami, prowadzącymi do rozwiązania misji. Wybory moralne, jakie podejmiemy, spowodują dalszy rozwój akcji, w wyniku czego poznamy konsekwencje swoich czynów. Korzyści materialne z każdego zadania będą zależne od naszych poczynań – odgrywanie dobrej postaci nie zawsze przynosi wielkie profity.

Ile godzin zajmie nam ukończenie Divinity II?

To zależy, jak dużo czasu poświęcamy grze, ale w przybliżeniu będzie to od 40 do 60 godzin.

Jak działa zmiennokształtoność?

Kiedy gracze wreszcie w pełni odblokują swoje smocze moce, będą mogli przybrać formę smoka w miejscach pasujących dla tej potężnej istoty, np. na zewnątrz lub w dużych jaskiniach.

Czy będziemy mogli jako smok dotrzeć do lokacji, do których dostępu nie moglibyśmy mieć jako ludzie?

Tak, jest wiele interesujących miejsc, które mogą zostać odkryte wyłącznie dzięki drodze powietrznej, a co za tym idzie latanie pozwala na eksplorację świata z innej perspektywy i z większą szybkością niż pieszo. Jednakże bycie taką ogromną istotą pociąga za sobą swoiste wady…

Co może robić człowiek, czego nie potrafi smok?

Eksplorować lochy oczywiście! Smocza forma jest o wiele za duża, by zmieścić się w mrocznych katakumbach, więc wszystko zależy od nas i naszych dwóch nóg, aby móc spotkać mieszkańców mroku i zabrać ich ukryte skarby.

W jaki sposób Divinity II powiązane jest z poprzednią częścią? Czy wymagana jest jej znajomość?

Divinity II kontynuuje historię z poprzedniej odsłony i istnieje kilka smaczków dla oddanych fanów serii, ale nie musicie grać w żadną wersję Divinity, by móc cieszyć się Ego Draconis!

Świat jest nieograniczony, czy istnieją pewne limity do wytyczenia drogi?

Świat Divinity II jest bezkresny, jednakże chwilami jesteśmy ograniczeni do kilku lokacji, z powodu wymagań fabularnych, ale w większości czasu mamy wolną rękę.

Czy możemy ulepszać zarówno naszą postać jak i naszego smoka?

Tak, zarówno człowiek jak i smocza forma zyskują poziomy i umiejętności dzięki punktom doświadczenia.

Z jakiej specjalnej taktyki powinniśmy skorzystać walcząc smokami?

Każdy gracz stworzy własną smoczą taktykę, ale opowiemy o tym już wkrótce.

Jak działa system walki smokiem?

Więcej szczegółów poznacie później, jednak wyobraźcie sobie, że będziecie panować nad żywą istotą, która wywołuje strach wśród wrogów. Będziecie musieli zmierzyć się zarówno ze statycznymi obiektami jak i istotami latającymi.

Jakie zdolności może posiadać nasz smok?

Smocza forma otrzymuje poziom tak samo, jak ludzka postać i również otrzymuje punkty umiejętności, ale jej zdolność są całkiem inne.

Czy istnieją różne ścieżki rozwoju smoka?

Tak, wybierając różne zdolności mamy inne podejście do smoczej walki. Wszystko zależy od gracza, która ze ścieżek będzie mu pasowała.

Czym są Latające Fortece?

Latające Fortece to ogromne narzędzia oblężnicze używane przez armię Czarnego Kręgu, dowodzoną przez Damiana. Składają się z unoszących się wysp, gdzieznajdują się balisty, wieże błyskawic oraz siedliska, z których wyłaniają się nieskończone hordy nieumarłych i demonów. Wystarczy tylko jedna taka forteca, by zniszczyć całe miasto!

Jak Latające Fortece wpływają na rozgrywkę?

Są wielkim testem dla twojego smoka oraz ogromnym placem do powietrznych walk. Będziemy musieli stosować uniki, podpalać i niszczyć najsłabsze punkty twierdzy oraz wykorzystywać zarówno ludzką jak i smocza formę, by pokonać kontrolujących je dowódców.

Źródło: divinity2.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...