Postacie i Stwory

6 minut czytania

Smoczy Elf

postacie i stwory

Smoczy Elf to sztucznie zaprojektowana krzyżówka ras, łącząca w sobie siłę i przebiegłość smoka oraz kocią chyżość elfa. Stworzeni jako obrońcy Smoczej Wyspy, byli dumą dla ich mistrzów, zapewniając na setki lat bezpieczeństwo największemu źródłu magii w Rivellon.

Jednak kiedy czarodziej Maxos, który zbudował potężną Wieżę Bitewną na wybrzeżu wyspy, zniknął pewnego dnia, a wiele lat później podły nekromanta Laiken przejął ów budowlę, niegdyś dumne Smocze Elfy zostały zapomniane razem z Wyspą Strażnika – kiedyś bujną, teraz jałową. Były kiedyś szlachetne, stały się prostackie; kiedyś były odważne, stały się podłe i brutalne. Dziś są niczym więcej niż okrutnymi bestiami, które przypominają tylko jedną rasę z dwóch, z których powstały.

Latający Demon

postacie i stwory

Tam, gdzie latają, niebo ciemnieje, a piekło podąża w ślad za nimi. Z otchłani tortur Tartarus zostały przywołane lub przywędrowały, aby nieść ze sobą okrutne spustoszenie ziemi, gdyż są to całkowicie chaotyczne stworzenia żyjące tylko dla rzezi i udręki. Dusze tak groźne, że wydają się być koszmarem na jawie łagodnych bogów, i snem, w który chciałyby się wcielić zdeprawowane bóstwa.

Gdzie uderzają, szybka śmierć to jedyne, o co można się modlić, nawet jeśli pójdzie to na marne, ponieważ praktycznie nikt nie może stanąć na drodze tym złośliwym, bezlitosnym demonom z otchłani... prawdopodobnie tylko Smok.

Wielki Szaman Goblinów

postacie i stwory

Ten wielki przywódca plemienia goblinów góruje nad swymi poddanymi i może nawet zagrozić niebiosom, jeśli walka w powietrzu będzie konieczna. Sami mogą spustoszyć całą wioskę, razem ze swoją armią mogą kontrolować całe regiony, chyba że zostaną powstrzymani przez ich jedynego odwiecznego wroga: człowieka.

Wspomagani przez swoje święte totemy, ci brutalni plemienni dowódcy byliby w stanie umieścić całe Rivellon między młotem a kowadłem, gdyby nie połączone wysiłki ludzkich organizacji wojskowych, które trzymają ich z dala.

Pustoszyciel

postacie i stwory

Jest to ostateczna forma nieumarłego wojownika, połączenie martwego mięsa oraz żyjącej stali, która służy jednemu celowi: zabić wszystko, co spotka na swojej drodze, ze śmiertelną precyzją.

Gdyby ktoś rzucił okiem na niektóre wcześniejsze notatki z badań, zapisane przez demonicznego nekromantę Laikena, mógłby łatwo zrozumieć, dlaczego te stworzenia są takie zdeprawowane i stały się psychotycznymi mordercami, pozbawionymi rozumu i łaski: "Bardzo interesujący jest fakt, że zdrowy obiekt badań, wystawiony na intensywny ból fizyczny, ciągle cierpi po transformacji w istotę nieumarłą. Kiedy, na przykład, ramiona zostają usunięte i zastąpione ostrzami – jest to intensywny proces cięcia, mocowania i szycia. Zrozumiałem, że podmiot, który jest żywy oraz przytomny podczas tego procesu, staje się jeszcze bardziej bezlitosnym nieumarłym wojownikiem. Nie trzeba dodawać, że proces będę praktykować regularnie – być może nawet inne eksperymenty okażą się równie wielkim powodzeniem jak ten".

Latający Nieumarli

postacie i stwory

Te przerażające konstrukty wyjaśniają, dlaczego nekromancja nie jest niczym innym niż tylko prawdziwym horrorem. Składają się z części ciał wywerny i smoka, metalowych przewodów oraz wyszczerbionych ostrzy. Groza szerzy się gdziekolwiek słychać odgłos ich postrzępionych skrzydeł. Zostawiają śmierć, zniszczenie i rozkład, zanim znowu się udają w poszukiwaniu innych żywotów do zabicia oraz innych piękności do wypaczenia.

Bandyci

postacie i stwory

Bandyci i rozbójnicy są jak szczury: jest ich mnóstwo, są uciążliwi, często zabójczy oraz trudni do wybicia. Jednak w odróżnieniu od tych małych gryzoni, nie mają swojej roli w cyklu życia. Tylko zakłócają, tworzą nieład i być może kończą żywoty podróżujących kupców, poszukiwaczy przygód, żołnierskich patroli i, szczerze mówiąc, wszystkich, którzy mają skłonność do ryzyka na drogach Rivellon. Jedyną dobra wiadomością jest to, że mają oni skłonność do walki między sobą, zupełnie jak wściekłe psy, co w sumie jest okrutną okazją dla naturalnej selekcji.

Wywerna

postacie i stwory

Wywerny zazwyczaj polują i podróżują w stadach, skupiając się wokół swojej królowej, na której ciąży odpowiedzialność rodzenia potomstwa. Agresywne, ciągle głodne i zawsze śmiercionośne, wywerny są prawdziwymi zmorami. Zagarniają sobie całe stada hodowlane, jak również żywoty wielu niefortunnych podróżników, którzy zapuścili się w ich tereny łowne bez odpowiedniej ochrony lub zbrojnej eskorty.

Pożeracz Pamięci

postacie i stwory

Są łowcami z Sali Echa, a dusze zmarłych są ich zdobyczą. W złudnym miejscu, krainie umarłych, wspomnienia ich mieszkańców są pożerane, tak aby mogły doznać prawdziwego życia po śmierci, bez żadnej pamięci o niedoskonałym i trudnym życiu, którego doświadczyły w Rivellon.

Pożeracze Pamięci pełnią ponadto funkcję opiekunów Sali i zaciekle atakują wszystko żywe, a więc mające zakaz wstępu, które ośmiela się sprofanować ich posępną sferę.

Szkielet

postacie i stwory

Najbardziej podstawowy twór nekromancji. Szkielety to podstawowa broń, najczęściej nieskażone wrażliwością czy siłą woli inną niż tą, którą dostały od swojego mistrza i która zwykle składa się z niewiele więcej niż z prostego polecenia: "Jeśli się porusza, zabij".

Nie należy jednak ich lekceważyć – nie daj się nabrać, ponieważ szkielety zabijają nadzwyczaj dobrze.

Ygerna

postacie i stwory

Jest młoda i piękna, lecz tylko wyostrzony umysłu potrafi dostrzec tlącą się ciemność w jej kocich oczach. Niczym posłaniec zmierzchu przybyła do młodego Damiana, by ogłosić zamysł Diabła, który począł rosnąć w jego duszy. Obudziła jego gniew oraz chciwość; jego żądzę i miłość, ale ich zachwyt nie mógł przetrwać.

Zdemaskowana jako posłaniec Czarnego Pierścienia, Ygerna została aresztowana i stracona.

Biedronka

postacie i stwory

Biedronka to bardzo urocze stworzenie, ale w Divinity II jest czymś więcej: symbolem niemal aroganckiego zwycięstwa lub zawstydzającej porażki.

Kiedy użyjesz zaklęcia zmiennokształtności, możesz przemienić wroga w jedno z tych łagodnych istot, czyniąc go całkowicie nieszkodliwym. A gdy z kolei ty jesteś tym, który znalazł się na celu zaklęcia, będziesz musiał znieść drwiny swojego przeciwnika, gdy będziesz latać sobie w około.

Duch

postacie i stwory

Dusze umarłych tworzą nieuchwytny gatunek, złapany między światem fizycznym, gdzie kiedyś żyły, a pierwszą krainą po śmierci: Sali Echa. Ciągle błądzą po świecie, posiadają silną wolę, determinację, by nie iść dalej, ponieważ sprawa wielkiej wagi, która była bliska niegdyś bijącemu sercu, nie została ukończona. W rzadkich przypadkach jednak, dzięki potępieniu lub klątwie, duchy są skazane na nawiedzanie swych dawnych domów.

Takim sławnym przypadkiem jest Lord Lovis, Smoczy Rycerz, którego złe widmo nachodzi rozkładającą się już cytadelę górująca nad Złamaną Doliną. Niewidzialne dla gołego oka duchy mogą zostać tylko zaobserwowane przez tych, którzy noszą na oczach srebro: Smoczych Zabójców i Smoczych Wojowników.

Czempion Aleroth

postacie i stwory

Czempioni to obrońcy Aleroth – Miasta Uzdrowicieli – sławnego dzięki magom, doktorom oraz zielarzom, ale przede wszystkim, dzięki Źródle, które tryska tak czystą wodą, że leczy nawet najcięższe rany i szkodliwe choroby. Pomimo swojego uroku i odmienności, Aleroth było świadkiem już wielu nieszczęść. Zostało splądrowane zarówno przez żołnierzy Czarnego Pierścienia, jak i Paladynów, którym wyprano mózgi, oraz było ofiarą masowej rzezi podczas Wielkiej Wojny. Po tej ostatniej katastrofie uformowała się milicja, z której wyrosła obecna armia Czempionów, elitarny pułk, zażarcie rywalizujący jedynie ze Smoczymi Zabójcami.

Nowy Zakon

postacie i stwory

Członkowie Nowego Zakonu zwani są Szukaczami, ponieważ ich życie wypełnia misja mająca na celu doskonalenie ich ciągle niedoskonałego "wcielenia idealnego", które pragną imitować najlepiej jak potrafią: Boskiego. Pochodzą z najbardziej pobożnych kręgów teraz rozwiązanego Zakonu Boskiego. Jest to grupa rycerzy kościelnych, mających dom w cytadeli miasta Rivertown, uważających się za kompas moralny w świecie, który wciąż dryfuje na krawędzi wojny. Nowy Zakon akceptuje rekrutów ze wszystkich warstw społecznych, które choć nie całkiem uczciwe i idealistyczne, mają pewne nikczemne cele, zwłaszcza wśród nizin społecznych (zupełnie jak Zakon jest czasem związany z pijakami, którzy są członkami tylko dla pieniędzy).

Richard

postacie i stwory

Czempioni Aleroth są znani ze swego odważnego i niezmordowanego ducha, jak i wielkiego męstwa na polu bitwy. Richard z Aleroth nie jest inny. Jednak podczas gdy większość obrońców Miasta Uzdrowicieli przestrzega rygorystycznych zasad honoru i obowiązku, Richard zwykle rozwiązuje problemy według swojej nieco brutalnej, ale ciągle pozytywnej interpretacji przebiegłych standardów Mistrzów. Znajdź się po jego stronie, a zyskasz zuchwałego, ale dzielnego kompana. Jak wejdziesz mu w drogę, miej nadzieję, że jest wystarczająco świadków w około. Nie żeby naprawdę miało go to powstrzymać...

Smoczy Rycerz

postacie i stwory

Ulubieni przez Smoki, Smoczy Rycerze są agentami Starej Rasy, którzy zostali pobłogosławieni straszną umiejętnością – przybieraniem postaci ich legendarnych mistrzów.

W mniej burzliwych dziejach rządzili Rivellon we względnym pokoju: obraz równie ulotny jak dominacja samych Smoczych Rycerzy. Faktem jest, że całkowicie wyginą, ponieważ prędzej czy później Smoczy Zabójcy odnajdą i zabiją wszystkich pozostałych Zdrajców, tym samym pomszczą upadłego Boga.

Rhode

postacie i stwory

Żaden wojownik nie jest tak bezkompromisowy, bezwzględny, pracowity oraz szaleńczo żądny krwi w polowaniu na wszystkie Smocze pomioty jak Rhode, Dowódca Zakonu Zabójców Smoków.

Kilku Smoczych Rycerzy miało tę wyjątkową nieprzyjemność zostać wyśledzonym przez sławnego Zabójcę, tylko po to, by zostać całkowicie wymazanym ze świata, pozostać zapamiętanym tylko jako kolejne wyszczerbienie na jej ulubionym ostrzu.

Talana

postacie i stwory

Niegdyś znany Smoczy Rycerz, Talana zostaje w ukryciu od kiedy zakończyła się Wielka Wojna, a zaczęło wielkie polowanie. Żaden człowiek nie widział jej przez wiele lat, a pogłoska mówi, że jest ostatnią ze swego rodzaju.

Nie potrzeba wspominać, że jest na celowniku niestrudzonych pościgiem Smoczych Zabójców, z których zarówno weterani, jak i rekruci mają nadzieję przynieść jej głowę do fortecy Zabójców i osiągnąć w ten sposób wieczną chwałę.

Źródło: divinity2.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...