dziki_lad

Baldur's Gate: Enhanced Edition – Sprzedaż wstrzymana!

1 minuta czytania

Informujemy, że Baldur's Gate: Enhanced Edition został wycofany ze sprzedaży w Apple App Store oraz sklepie Beamdog. Trent Oster, prezes Beamdog i studia Overhaul Games, przybliżył nam powody tej decyzji.

baldur's gate, edycja rozszerzona

Zdradził, że takie kroki polecił im partner wydawniczy, który próbuje teraz rozwiązać pewne problemy kontraktowe. Przez to, na czas nieokreślony, twórcy mają związane ręce – nie mogą udostępnić nową aktualizację do gry oraz wydać jej wersję na Androida. To jednak nie wszystko, bo zagrożona jest także premiera Baldur's Gate II: Enhanced Edition. Oster uspokaja też graczy, którzy zakupili już ich produkcję za pomocą obecnie niedostępnych środków – spokojnie mogą ją pobrać i cieszyć się rozgrywką. Zaś reszta może ją nabyć w inny sposób – np. kupić na Steamie.

Czekamy na dalszy rozwój wypadków i rozwiązanie całej sprawy. Niestety, na razie prezes Beamdog nie chce za dużo zdradzać.

Komentarze

0
·
Oczywiście w tytule ta dwójka ("II") jest zbędna

Nie powiem, żebym się jakoś strasznie smucił z tego powodu, inna sprawa, że wygląda to trochę szemranie... czy kogoś wzięła większa chętka na kasę i się przyczepił, czy może czegoś nie dopilnowali przy wydawaniu? Swoją drogą ktoś się ocknął dość późno, skoro BG:EE jest już w sprzedaży od iluś tam miesięcy...
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik porfirion dnia czwartek, 20 czerwca 2013, 21:23 napisał

Oczywiście w tytule ta dwójka ("II") jest zbędna

No tak, bo sprawa dotyczy obu części, ale z naciskiem na jedynkę, której sprzedaż wstrzymano
0
·
Pusty śmiech mnie ogarnia.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...