dziki_lad
Assassin's Creed Valhalla

Oficjalna wersja mówi, że Ashraf Ismail zrezygnował z powodów osobistych, aby w ciszy i spokoju na nowo poukładać sobie życie rodzinne. Eks-dyrektor kreatywny “Assassin’s Creed Valhalla” stwierdził, że on i jego najbliżsi zostali zniszczeni. Równocześnie przeprosił też wszystkich, których zranił, a także za to, iż nie będzie mógł doprowadzić projektu do szczęśliwego końca. Umotywował to ochroną ludzi zaangażowanych w pracę nad “Valhallą” – nie chce, aby byli oni w jakikolwiek sposób powiązani z jego problemami.

ashraf ismail

Natomiast nieoficjalnie mówi się o tym, że Ismail od roku zdradzał swoją żonę i ukrywał przed swoją kochanką, że jest w związku małżeńskim. Był w tym podobno tak cyniczny, iż nie wahał się wykorzystywać w tym celu swoich arabskich korzeni, rodziców czy zmarłego dziecka.

Tak czy owak, 12 lipca na wydarzeniu Ubisoft Forward zostanie zaprezentowane sporo konkretnych fragmentów i szczegółów związanych z “Assassin’s Creed Valhalla”. Jedno jest pewne – Ashrafa Ismaila tam nie będzie.

Assassin's Creed Valhalla

Utytułowany i popularny kompozytor wraca do marki “Assassin’s Creed” po prawie 9 latach rozbratu z serią. Super!

jesper kyd

Ostatnim tytułem, przy którym maczał swoje utalentowane palce był “Revelations” z 2011 roku, lecz najbardziej znany jest ze swojej pracy nad “Assassin’s Creed II” a szczególnie utworu “Ezio’s Family”, który jest jednym z najchętniej odsłuchiwanych kawałków stworzonych z myślą o grach na różnorakich serwisach muzycznych. Zresztą nie jest on postacią anonimową również w naszym kraju, chociażby w zeszłym roku kompozytor odwiedził Wrocław, gdzie podczas koncertu Game Music Festival zagrano część jego szlagierowych dzieł.

Assassin's Creed Valhalla

Złota Era branży elektronicznej rozrywki i jej standardy nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. Tym razem otrzymaliśmy wyciek (zapewne kontrolowany, skoro jego źródłem jest jeden z oddziałów Ubisoftu), który przedstawia szczegóły pierwszego DLC do “Assassin’s Creed Valhalla”. Niby spoko, ale wypadałoby najpierw pokazać coś więcej niż ładny filmowy zwiastun oraz “pierwsze spojrzenie na gameplay”, który zawiera same losowo pocięte cutscenki, ale jakoś tak zapomniano o umieszczeniu faktycznych fragmentów rozgrywki.

assassin's creed valhalla

W skrócie – chciałbym zobaczyć najpierw grę, choćby jej niewielki ułamek, a dopiero potem się zastanowić, czy warto wyłożyć pieniądze na sztucznie wykastrowaną zawartość.

Ale nie to tym! Wspomniany dodatek będzie dostępny w dniu premiery tylko wraz z nabyciem wersji Ultimate zawierającym Przepustkę Sezonową. Nie kupisz całego pakietu, nie zagrasz – przynajmniej od razu – proste. Pysznie.

Assassin's Creed Valhalla

Jeżeli ktoś oczekiwał szczegółów związanych z mechaniką, interfejsem lub mięsistych fragmentów rozgrywki prosto z “Assassin’s Creed Valhalla”, to najnowszy zwiastun produkcji należy oceniać jako srogie rozczarowanie. “Pierwsze spojrzenie na gameplay” to tak naprawdę kilka losowo wyciętych cut-scenek postawionych na silniku gry.

assassin's creed valhalla

Poza tym trudno mi zrozumieć, że posiadając tyle świetnych zespołów specjalizujących się w muzyce ludowej i całkiem niezgorszą bibliotekę nordyckich utworów, zdecydowano się na typowo sztampowe, bezduszne “epickie brzdąkanie”. Ktoś tu nie ogarnął albo osobiście powoli przestaję rozeznawać się w tych nowoczesnych branżowych standardach. No, nie pykło. Chyba Klocuch miał racje nawijając, że to “będzie trzeci raz to samo”.

Assassin's Creed Valhalla

Jak obiecali, tak uczynili. Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun filmowy nowego “Assassin’s Creeda”. Ten, jak sami wikingowie – jest krwawy, brutalny, kipiący od przemocy, lecz przy okazji widać w nim duszę eksploracji i szaleńczej odwagi.

assassin's creed valhalla

Gra przeniesie nas na skute lodem pustkowia Norwegii, mrożące w kościach czeluści morza norweskiego i północnego, jak również na tereny Anglii w okolicach IX wieku. Wcielimy się w skórę Eivora – wojownika i łupieżcy wychowanego na mitologicznych, a także bitewnych opowieściach. Twórcy potwierdzili możliwość wybrania płci bohatera, jak również spersonalizowania go wedle własnego widzimisię – od fryzury, poprzez barwy wojenne, a skończywszy na tatuażach.

Assassin's Creed Valhalla

Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że nowa gra z serii “Assassin’s Creed” zabierze nas do krainy wikingów i nordyckich bogów. Dzisiaj otrzymamy pełnoprawny zwiastun produkcji, a także pierwsze konkretne informacje. Wszystko wskazuje na to, że “Valhalla” będzie naprawdę masywnym tytułem i zdecydowanie największym projektem korporacji Ubisoft w historii.

assassin's creed valhalla

Choć to zespół z Montrealu jest mózgiem całej operacji i trzyma pieczę nad rozwojem gry, to praca nad różnymi elementami “Valhalli” została podzielona na 14 osobnych studiów rozrzuconych po całym świecie. Oznacza to tysiące osób, które przez lata w pocie czoła dłubały nad nowym “Assassin’s Creedem”. W dobitny sposób pokazuje to skalę, jakiej możemy się spodziewać. Dla porównania nad powstaniem "Odyssey" współpracowało ze sobą 8 zespołów, z kolei "Origins" – 9.

Oby nie było tak, jak w tym starym powiedzeniu, że gdzie kucharek… Cóż, przekonamy się niedługo.

Assassin's Creed Valhalla

Zapowiedziano Assassin's Creed Valhalla

Dodał: , · Komentarzy: 0

Huh… Jak widać moda na nordyckie klimaty wciąż ma się doskonale, a nawet powróciła z siłą zamieci śnieżnej.

assassin's creed valhalla

Generalnie potwierdzono to, o czym mówiło się głośno w kuluarach od wielu miesięcy. Nowy “Assassin’s Creed” zostanie umiejscowiony w brutalnym świecie wikingów, fiordów, drakkarów, srogich bogów oraz starej dobrej grabieży. Gra otrzyma podtytuł “Valhalla”, a bohaterowie produkcji “mając Odyna po swej stronie, mkną po morzu niczym wiatr”.

Cóż, to byłoby na tyle. Więcej informacji, jak również konkretny zwiastun produkcji, otrzymamy już jutro – dokładnie o godzinie 17:00, kiedy to odbędzie się oficjalna prezentacja “Valhalli”. Do tego czasu, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

  • 1 strona
Wczytywanie...