Assassin's Creed Valhalla – oficjalny zwiastun i pierwsze konkretne informacje

1 minuta czytania

Jak obiecali, tak uczynili. Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun filmowy nowego “Assassin’s Creeda”. Ten, jak sami wikingowie – jest krwawy, brutalny, kipiący od przemocy, lecz przy okazji widać w nim duszę eksploracji i szaleńczej odwagi.

assassin's creed valhalla

Gra przeniesie nas na skute lodem pustkowia Norwegii, mrożące w kościach czeluści morza norweskiego i północnego, jak również na tereny Anglii w okolicach IX wieku. Wcielimy się w skórę Eivora – wojownika i łupieżcy wychowanego na mitologicznych, a także bitewnych opowieściach. Twórcy potwierdzili możliwość wybrania płci bohatera, jak również spersonalizowania go wedle własnego widzimisię – od fryzury, poprzez barwy wojenne, a skończywszy na tatuażach.

Developerzy obiecują rozbudowaną mechanikę RPG i intuicyjny system walki, który pozwoli uczestniczyć w zażartych bitwach, przeprowadzać bezkompromisowe grabieże, jak również wykorzystać polityczne sojusze i przyjaźnie do strategicznych celów. Jednym z istotnych zadań będzie ochrona naszej osady i zapewnienie przyszłości dla klanu. Siedzibę będzie można również rozbudowywać o nowe budowle czy obiekty ochronne, które otworzą przed nami nowe opcje oraz zadania, m.in. karczmę, warsztat tatuatora, kuźnie czy koszary.

Obiecano też wiele rozlicznych pobocznych aktywności, takich jak polowania, konkursy picia miodu czy też turnieje w tradycyjne nordyckie pyskówki, które są średniowiecznym odpowiednikiem raperskich freestylowych bitew.

Tytuł ma trafić pod koniec roku na platformę PC (Epic Games Store, UPlay), Google Stadia, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X. Więcej informacji o grze znajdziecie na oficjalnej stronie.

Komentarze

0
·
Będziemy wspinać się po fiordach?
0
·
Jakoś nigdy nie interesowałem się tą serią, a przez lata namnożyło się jej kolejnych odsłon. Muszę jednak przyznać, że takie Orgins, czy Odyssey kusi mnie dość mocno ze względu na umiejscowienie akcji w starożytności.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...