Jesper Kyd stworzy muzykę do Assassin's Creed Valhalla

1 minuta czytania

Utytułowany i popularny kompozytor wraca do marki “Assassin’s Creed” po prawie 9 latach rozbratu z serią. Super!

jesper kyd

Ostatnim tytułem, przy którym maczał swoje utalentowane palce był “Revelations” z 2011 roku, lecz najbardziej znany jest ze swojej pracy nad “Assassin’s Creed II” a szczególnie utworu “Ezio’s Family”, który jest jednym z najchętniej odsłuchiwanych kawałków stworzonych z myślą o grach na różnorakich serwisach muzycznych. Zresztą nie jest on postacią anonimową również w naszym kraju, chociażby w zeszłym roku kompozytor odwiedził Wrocław, gdzie podczas koncertu Game Music Festival zagrano część jego szlagierowych dzieł.

Ubisoft dogadał się z Duńczykiem i to właśnie on będzie odpowiedzialny za stworzenie oprawy muzycznej do najnowszej części przygód o asasynach – “Valhalli”. W tej tytanicznej pracy ma mu dopomóc Sarah Schachner, której to również nie pierwsza taka styczność z marką, ponieważ wcześniej była zaangażowana w tworzenie utworów do “Assassin’s Creed: Unity” oraz “Assassin’s Creed: Origins”.

Natomiast o odpowiednio folkowy sznyt całości ma zadbać Einar Selvik, czyli frontman norweskiej grupy Warduna, specjalizującej się w muzyce dawnej, kultywującej tradycje nordyckich ludów. Twórczość tego pana mieliśmy okazję poznać niejednokrotnie podczas seansu serialu “Wikingowie”, gdzie początkowo wykorzystano gotowe kawałki grupy, aby w następnych sezonach razem z Trevorem Morrisem stworzyć kilka unikalnych dźwięków.

Wygląda to miodnie i oby tak było, gdy zaczniemy przemierzać niegościnne okolice Morza Północnego. Liczę na coś zdecydowanie lepszego i unikalnego niż w przypadku kompozycji, którą przygotowano z myślą o “pierwszej prezentacji rozgrywki”.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...