outpost2

Wikingowie (serial)

Wikingowie
Ocena użytkowników
6,31 Średnia z 8 ocen
Twoja ocena

"Wikingowie" opowiadają o ambicjach Ragnara, który pragnie odkryć cywilizacje po drugiej stronie wielkiego oceanu, na zachodzie, co nieuchronnie wywołuje rozmaite konflikty. Dzięki pomocy jego przyjaciela, uwielbiającego żarty Flokiego, powstaje nowa generacja statków – szybszych, smuklejszych i piękniej wykonanych niż wszystko, co dotąd pływało po morzu.

Serial pokazuje też, jak wikingowie – ostatni poganie – czcili prastarych bogów: Odyna, Thora, Freja i Lokiego. Ragnar uważa się za potomka nordyckiego Odyna, patrona wojowników poległych w walce, ale także boga ciekawości.

Ale prócz tych wszystkich wojen i rozlewu krwi „Wikingowie” to również historia rodziny i braterstwa, miłości i przywiązania Ragnara do jego żony Lagerthy (Katheryn Winnick), także szanowanej wojowniczki. To opowieść o bracie Ragnara Rollo (Clive Standen), okrutnym wojowniku chorym z zazdrości, o żonie jarla Haraldsona Siggy (Jessalyn Gilsig), pięknej, acz niekoniecznie wiernej, oraz o mnichu Athelstanie (George Blagden), którego chrześcijańska moralność zderza się z pogańskimi obyczajami wikingów. Kiedy ambicje i innowacje wstrząsają fundamentami społeczności, wszyscy zostaną wystawieni na próbę – a ich styl życia już nigdy nie będzie taki sam.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Wikingowie z pewnością stanowią jeden z najbardziej popularnych i najbardziej utartych tematów we współczesnej popkulturze, przewijają się z coraz większą intensywnością w filmach czy w grach. Odpowiedź na pytanie, dlaczego tak jest, zdaje się oczywista; dla tych kilku niezaznajomionych z tematem śpieszę wyjaśniać – "because vikings are awesome"! Tak, bardziej od piratów, space marinesów, a już na pewno mocniej od spiczastouchych panów poprzebieranych w aksamitne sukienki. W mitologii... czytaj dalej...

Newsy Zobacz więcej »

Obsada

Travis Fimmel
Ragnar Lothbrok
Katheryn Winnick
Lagertha Lothbrok
Jessalyn Gilsig
Siggy Haraldson
Nathan O'Toole
Młody Bjørn Lothbrok
Donal Logue
Król Horik
Elinor Crawley
Thyri Haraldson
John Kavanagh
Wieszcz / Papież Leon X
Gabriel Byrne
Jarl Haraldson
Moe Dunford
Aethelwulf
Alyssa Sutherland
Królowa / Księżniczka Aslaug
Alexander Ludwig
Bjørn (Żelaznoboki) Lothbrok
Jennie Jacques
Judith, matka Alfreda Wielkiego
Lothaire Bluteau
Król Karol II Łysy
Morgane Polański
Księżniczka Gisela, córka Karola II Łysego
Linus Roache
Król Egbert z Wesseksu
Edvin Endre
Erlendur
Ivan Kaye
Król Ella z Nortumbrii
Owen Roe
Hrabia Odo
Biskup Edmund
Amy Bailey
Księżniczka Kwenthrith
Kevin Durand
Wędrowiec Harbard (gościnnie)
Vladimir Kulich
Eric (gościnnie)
Sarah Greene
Judith (gościnnie)
Matt Ryan
Wieśniak (gościnnie)
Starszy Wiking (gościnnie)
Ronan Summers
Herigar (gościnnie)
Wczytywanie...