W Assassin's Creed Valhalla zmienisz płeć jak skarpety – w dowolnym momencie

1 minuta czytania

assassin's creed valhalla

Wybór płci głównego bohatera, szczególnie w grach RPG stawiających na otwarty świat, nie jest niczym wyjątkowym, a wręcz jest opcją oczekiwaną i naturalną jak oddychanie. Doskonały wybór, który pozwala na zwiększenie immersji z wydarzeniami na ekranie i wczucie się w sytuację kierowanej przez nas postaci.

Ubisoft postanowił jednak pójść o krok dalej, jeżeli chodzi o elastyczność w tym aspekcie i płeć herosa będziemy mogli wybrać nie tylko na początku rozgrywki, ale także zmienić ją w dowolnym jej momencie. Jak fryzurę, uzbrojenie czy tatuaż. Wygląda na to, że perypetie Eivora w kwestii narracyjnej mają przywodzić na myśl mity przekazywane sobie z ust do ust. No, a te mają do siebie, że często różnią się istotnymi szczegółami dodawanymi przez poszczególnych autorów i są zależne od osobistych interpretacji.

W każdej chwili gracz będzie mógł zmienić płeć głównego bohatera – z męskiej na żeńską i na odwrót. Wszystkie wybory, jakich dokona – od tych narracyjnych, a zakończywszy na romantycznych – będą zależeć wyłącznie od jego podejścia.

Chcieliśmy dać większe pole do eksperymentowania. Zdecydowanie, musisz podejmować decyzje, ale nie zmienia to faktu, że masz dużą dowolność. Poziom trudności, rozwój osady, drzewko umiejętności czy nawet wybór płci.

komentują przedstawiciele Ubisoftu

Idealnie obrazuje to najświeższy fragment rozgrywki, który oprócz zapowiadanej wcześniej mini-gry opartej na alkoholowym pojedynku (nic wystrzałowego, proste QTE), ukazuje opcje romansowania z osobami tej samej płci.

Źródło: stevivor.com

Komentarze

1
·
Najważniejsze. XD
0
·
eee... ok, po co? Wychodzi na to że twoja płeć nie ma w ogóle wpływu na potrzeganie cię i dialogi. Informacja o płynnym menu opcji jakoś nie wydaje się najważniejsza xd
1
·
Eee... OK. Ale nie wygląda mi to na dobry pomysł. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że miałbym się zidentyfikować z taką postacią. Lubię wczuć się w prowadzonego bohatera, a w takim przypadku chyba wolałbym granie wymiennie dwoma postaciami, np. bratem i siostrą, co w ewentualnym multi mogłoby skutkować ciekawym trybem kooperacji.
1
·
Totalna głupota

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...