Games Workshop nie ustaje w wysiłkach zrobienia czterdziestu tysięcy gier w uniwersum Warhammera 40k. Z internetowego sklepu Microsoftu wyciekły informacje o nowej growej adaptacji taktycznej planszówki Necromunda. Mowa o "Necromunda: Hired Gun", która będzie pełnokrwistą strzelanką FPP dla pojedynczego gracza. Wcielimy się w rolę cyngla do wynajęcia i będziemy eksterminować mutantów, gangusów oraz innych nieciekawych osobników w odmętach najsłynniejszego miasta-kopca Imperium.
Po trzech tomach "Daredevila" Franka Millera o ciągłości fabularnej, przyszedł czas na ostatnie wydanie zbiorcze, tym razem składające się z paru niepowiązanych historii napisanych lub narysowanych przez słynnego twórcę.
Album otwierają zeszyty #27–28 serii "Peter Parker: Spektakularny Spider–Man", które narysował Miller do scenariusza Billa Mantlo. Akcent położony został na postać Człowieka–Pająka, po tym jak utracił wzrok i naturalnym przewodnikiem po miejskiej dżungli oraz w walce z przestępczością stał się dla niego niewidomy – lecz posiadający wyostrzone pozostałe zmysły – Daredevil. To przede wszystkim ciekawostka, pokazująca pierwsze kroki Millera z postacią mściciela z Hell's Kitchen jeszcze w roli rysownika.
Jakiś czas temu pisaliśmy o rozpoczęciu prac nad “Farathanem”, czyli duchowym spadkobiercą klasycznego “Gothica” prosto z Polski, a więc kraju, który chyba najbardziej ukochał sagę. Rodzime małżeństwo pracujące nad grą niedawno uruchomiło zbiórkę na Kickstarterze, aby w pełni udźwiękowić tytuł (zebrano ponad 40 tys. złotych z około 70 tys. wymaganych), a w ramach zachęty do wpłacania datków opublikowano nowy, prawie 10-minutowy fragment rozgrywki.
Dmitry Glukhovsky znany jest najbardziej jako twórca legendarnego „Metra 2033”, powieści, która rozwinęła się w trylogię (jej kolejne tomy to „Metro 2034” i „Metro 2035”) i dała początek otwartym projektom pisarskim („Uniwersum Metro 2033” i „Uniwersum Metro 2035”). Można by zatem rzec, że domeną Glukhovsky'ego jest postapokalipsa i że to w takich klimatach pisarz czuje się najlepiej. Nic bardziej mylnego: Glukhovsky ma za sobą bardzo udany wypad na teren fantastycznej satyry politycznej („Witajcie w Rosji”), przejmującą i napisaną z olbrzymim rozmachem dystopijną powieść fantastycznonaukową („Futu.re”) oraz powieść realistyczną na styku kryminału, thrillera i dramatu obyczajowego, na podstawie której powstał poruszający film fabularny („Tekst”). Glukhovsky jest też autorem scenariuszy filmowych – jego najnowsze dokonania w tej domenie to scenariusz do filmu krótkometrażowego „Siarka” (wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2020 roku) oraz do serialu telewizyjnego „Bagno”.
Informacja prasowa
Po chwilowym oddaleniu od książek, Focon ponownie ogłasza bardzo mocny skład literackich gości. Jak wiadomo poniedziałki są ciężkie, więc organizatorzy Foconu postanowili umilić ten dzień ogłoszeniem nazwisk autorów którzy przyjęli ich zaproszenie. Kto dołączy do ogłoszonych już wcześniej Eugeniusza Dębskiego, Matta Ruffa, Reginy Kanyu Wang, Michaela Mammay'a, Michała Gołkowskiego, Arkadego Saulskiego i pozostałych gości?
Polscy fani Gartha Ennisa nie mają ostatnio powodów do narzekań. Kiedy Egmont zakończył publikację wydań zbiorczych "Kaznodziei", jego bodaj najbardziej znanego dzieła, nie trzeba było długo czekać na ukazanie się "Hellblazera" również pisanego przez Irlandczyka. Na opowieści o Johnie Constantinie się nie skończyło i do Polski zawitał także Tommy Monaghan, lepiej znany jako "Hitman".
Po zabawnej współpracy Tommy'ego – płatnego zabójcy z zasadami i supermocami – z puszącym się Green Lanternem oraz miłosnych wojażach tego pierwszego w trzecim tomie "Hitmana" zmianie ulega nastrój opowieści. Owszem, dalej są to historie pełne szemranych barów, ciętych i niewybrednych dowcipów, ton wystrzeliwanego ołowiu i ogólnie rozwałki prowadzonej na wiele sposobów. Tym razem Ennis jednak wpada też w poważniejsze tony.
W drugim sezonie serialowego “Wiedźmina” znalazło się miejsce dla Filippy Eilhart. Dla jednych utalentowany polityk i jedna z najpotężniejszych czarodziejek na Północy, dla innych po prostu “wredna stara rura”. Nie da się jednak ukryć, że jej wpływ na istotne wydarzenia w wiedźmińskim uniwersum jest nie do przecenienia, więc nie może dziwić, że bohaterka pojawi się już w kolejnych odcinkach produkcji.
Wcieli się w nią Cassie Clare, początkowo piosenkarka i tancerka musicalowa, obecnie aktorka, która coraz śmielej poczyna sobie na małym, jak również dużym ekranie.
Świadczy o tym oficjalna karta gry na platformie Steam, gdzie potwierdzono, że produkcja oprócz odpowiedniego przekładu na nasz język, otrzyma także rodzime głosy. To doskonała wiadomość dla wszystkich oddanych fanów marki, ponieważ to profesjonalna polska wersja językowa mocno przyczyniła się do popularności, a potem kultowości produkcji w naszym kraju.
Niestety, trudno powiedzieć, czy aktorzy, którzy użyczali swojego głosu dwadzieścia lat temu, powrócą do swoich ról w odświeżonej wersji historii – tym bardziej, że część z nich jest już na zasłużonej emeryturze. To jednak ból głowy Koch Media Poland, który jest dystrybutorem produkcji na nasz kraj, aby nowa lokalizacja trzymała co najmniej tak wysoki poziom jak w przypadku klasycznego “Gothica”. Oby, inaczej fani im tego nie wybaczą.
Jedną z ujawnionych “siedmiu lub ośmiu gier komputerowych” osadzonych w świecie Dungeons & Dragons, obok szumnego “Baldur's Gate 3”, jest nastawiony na akcję i kooperację RPG – “Dark Alliance”. W grze poprowadzimy drużynę legendarnych bohaterów uniwersum – Drizzta Do'Urdena, Catti-Brie, Wulfgara i Bruenora Battlehammera – przeciwko pradawnemu złu, które kolejny raz nawiedziło Zapomniane Krainy. Dotarcie do szczęśliwego zakończenia nie będzie łatwe, gdyż będziemy musieli przebić się przez prawdziwe morze potworów.
Dzisiaj twórcy okazali się nad wyraz wylewni, gdyż oprócz poznania konkretnej daty premiery tytułu, otrzymaliśmy możliwość wglądu w jego specjalną edycję, a także do sieci trafił kolejny zwiastun produkcji i ponad 20-minutowy fragment rozgrywki.
- 16 stron
- « Pierwsza
- ←
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- →
- Ostatnia »