Icewind Dale

Aktualizacja działu Icewind Dale #4

Dodał: , · Komentarzy: 0
icewind dale

Nasz dział “Icewind Dale” powoli nabiera kształtów i nie da się ukryć, że to zasługa drużyny poszukiwaczy przygód, na którą składa się Medivh, jego talent, kreatywność, zaangażowanie oraz upór. Głodny nowych wyzwań i zleceń, facet nie zamierza przestawać – nie straszne mu katastrofalne opady śniegu czy temperatura grubo poniżej zera.

Nowa paczka artykułów skupia się na magii. Możecie poczytać o czarach Maga, Kapłana i Druida, a także o zwojach podręcznych, jakie można znaleźć w grze.

Mass Effect: Andromeda
mass effect: andromeda

Jednym z bardziej rzucających się w oczy mankamentów “Mass Effect: Andromeda” była wtórność i niewielka różnorodność światów, które odkrywaliśmy jako Pionier. Sztandarowym zarzutem pojawiającym się często w komentarzach społeczności były tylko dwie nowe rasy (no, teoretycznie trzy – jedna jest wymarła i poznajemy ją tylko za pośrednictwem dialogów), które zamieszkiwały – bądź co bądź – ogromną połać zupełnie nieznanej, tajemniczej galaktyki.

Po latach, przy okazji zbliżającej się premiery “Mass Effect: Legendary Edition”, redakcja TheGamer postanowiła poruszyć ten temat z przedstawicielami BioWare.

Icewind Dale

Aktualizacja działu Icewind Dale #3

Dodał: , · Komentarzy: 1
icewind dale

Po przerwie spowodowanej zasypaniem traktów handlowych i nieprzyjaznymi warunkami pogodowymi, powracają nasze cykliczne aktualizacje działu jednego z największych klasyków wśród cRPG – "Icewind Dale". Medivh zdradził, że niestraszne mu minusowe temperatury, katastrofalne zjawiska pogodowe i potwory czające się w leśnych głuszach, przy okazji solennie deklarując, iż kolejne materiały będą pojawiać się nieprzerwalnie, z siłą górskiego potoku zaraz po roztopach. No, a że jego słowo jest pewniejsze niż najszlachetniejsza stal, to macie prawo oczekiwać kolejnych tekstów.

Kolejna aktualizacja skupia się więc na atrybutach, cechach, rasach i klasach – czyli aksjomatach, bez których wszakże nie można wyruszyć w bezpieczną podróż. Więcej – w rozszerzeniu wieści.

Diablo IV
diablo iv

Przy okazji publikacji wyników finansowych spółki Activision Blizzard szefostwo zapowiedziało, że w tym roku niestety nie ukażą się sequele Diablo i Overwatch. Możemy za to spodziewać się większej aktywności w segmencie gier mobilnych w postaci Diablo Immortal oraz wielu enigmatycznie brzmiących "mobilnych doświadczeń ze świata Warcrafta" z rodzaju free-to-play, które są na zaawansowanym etapie produkcji. Jednym z owych "doświadczeń" może być gra w stylu Pokemon Go, o której chodzą słuchy od 2018 roku. Fani gry "World of Warcraft" mogą za to liczyć na większą ilość rozbudowanych aktualizacji.

Mass Effect
mass effect 2

Jak widać nie tylko grafika ulegnie zmianie w odświeżonej wersji trylogii “Mass Effect”. Developerzy zdradzili, że wzięli na warsztat poszczególne sceny dialogowe w serii i po krótkiej dyskusji zdecydowali, że część z nich zostanie przemontowanych. Chodzi tutaj głównie o te niezbyt dojrzałe momenty, przez które saga doczekała się od społeczności graczy przydomka “Ass Effect”.

Filmy fantastyczne

Zmarł Christopher Plummer

Dodał: , · Komentarzy: 1
christopher plummer

Z nieukrywanym smutkiem informujemy, że w wieku 91 lat zmarł Christopher Plummer. O jego śmierci poinformowała jego rodzina, która potwierdziła, że aktor odszedł w spokoju, w swoim rodzinnym domu w Connecticut, a do ostatnich minut jego życia towarzyszyła mu jego długoletnia żona, a także najbliższe mu osoby.

Filmy fantastyczne
kino

Dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów i wielbicieli obcowania z X Muzą poza domem. Decyzją Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, wszystkie kina będą mogły wznowić swoją działalność od 12 lutego. Obok nich do pracy będą mogli wrócić także pracownicy teatrów, filharmonii i oper. Przypomnijmy, że wszystkie te przybytki zostały ponownie zamknięte w listopadzie zeszłego roku, gdy w Polsce codziennie padały rekordy nowych zakażeń koronawirusem.

Superman: Amerykański obcy
superman: amerykański obcy

Czy po kilkudziesięciu latach od powołania do życia najpotężniejszego z superherosów, na dodatek obdarzonego nieskazitelnym charakterem, da się opisać jego początki w świeży sposób? Max Landis ("Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego", "Bright") udowadnia, że jak najbardziej.

"Superman. Amerykański obcy" składa się z siedmiu rozdziałów, traktujących o różnych okresach życia tytułowego herosa – ułożonych chronologicznie, acz niejednokrotnie przedzielonych miesiącami lub latami. Pierwszy z nich przenosi nas do Smallville, gdzie młody Clark dopiero odkrywa moce, potem obserwujemy, jak przypadkowo trafia na imprezę organizowaną przez Bruce'a Wayne'a oraz rozpoczyna pracę w redakcji Daily Planet. Przewodnim tematem wszystkich części jest zaś adaptacja Kal–Ela – niewiedzącego jeszcze o Kryptonie i losie rodzimej planety – na Ziemi.

Mass Effect
mass effect: legendary edition

Stało się to, o czym plotkowano już od dobrych kilku miesięcy – remaster shepardowskiej trylogii BioWare trafi już niedługo w ręce graczy. Większość społeczności zareagowała euforycznie i patrzy z zadowoleniem na powrót do nostalgicznego kosmosu z ulepszoną grafiką. Znaleźli się jednak też tacy, którzy słusznie zwracają uwagę, że płacenie około 300 złotych za lifting i garść nowości to trochę przesada.

Tak czy owak, nie oszukujmy się – prędzej czy później wszyscy w to zagramy. Choćby dlatego, aby sprawdzić o co tyle szumu. Stąd też warto przekonać się, czy tytuł w ogóle pójdzie na naszym sprzęcie, a także jakie smakołyki przygotowali Kanadyjczycy dla kolekcjonerów.

Wczytywanie...