Zmarł Christopher Plummer

1 minuta czytania

christopher plummer

Z nieukrywanym smutkiem informujemy, że w wieku 91 lat zmarł Christopher Plummer. O jego śmierci poinformowała jego rodzina, która potwierdziła, że aktor odszedł w spokoju, w swoim rodzinnym domu w Connecticut, a do ostatnich minut jego życia towarzyszyła mu jego długoletnia żona, a także najbliższe mu osoby.

Plummer, oprócz tytułu “najstarszego zdobywcy Oscara” (otrzymał go dopiero w wieku 82 lat, w 2011 roku za rolę drugoplanową w “Debiutantach”), może poszczycić się naprawdę potężną filmografią i aktywnością teatralną. Widzowie pokochali go za rolę w “Dźwiękach muzyki”, “Pięknym umyśle”, “Na noże” czy “Informatorze”. Z kolei fanom fantastyki mógł wryć się w pamięć w “Parnassusie”, “12 małpach” czy “Star Trek VI: Wojna o pokój”.

Aktor nie wzdrygał się także od ról dubbingowych. Pasjonaci komputerowych gier fabularnych doskonale kojarzą jego charakterystyczny głos z “The Elder Scrolls V: Skyrim”, gdzie wcielił się w rolę Arngeira, członka zakonu Siwobrodych. Z kolei fani animacji mogą kojarzyć jego występ w “9”.

Spoczywaj w pokoju, dziękujemy za wszystko!

Komentarze

0
·
Długo się trzymał, szkoda, szkoda.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...