Dlaczego w Mass Effect: Andromeda były tylko dwie nowe rasy?

1 minuta czytania

mass effect: andromeda

Jednym z bardziej rzucających się w oczy mankamentów “Mass Effect: Andromeda” była wtórność i niewielka różnorodność światów, które odkrywaliśmy jako Pionier. Sztandarowym zarzutem pojawiającym się często w komentarzach społeczności były tylko dwie nowe rasy (no, teoretycznie trzy – jedna jest wymarła i poznajemy ją tylko za pośrednictwem dialogów), które zamieszkiwały – bądź co bądź – ogromną połać zupełnie nieznanej, tajemniczej galaktyki.

Po latach, przy okazji zbliżającej się premiery “Mass Effect: Legendary Edition”, redakcja TheGamer postanowiła poruszyć ten temat z przedstawicielami BioWare.

Twórcy zdradzili, że początkowo planowali wprowadzenie do gry 5-6 nowych gatunków, które mieliśmy napotkać na swojej drodze, lecz w trakcie prac byli zmuszeni do wykonania niezbędnych cięć. Dlaczego? Stara śpiewka – chodzi o ograniczony czas i budżet. Developerzy w pewnym momencie byli zmuszeni do zrezygnowania z wprowadzenia nowych ras i wrzucenia do gry tylko Kettów, jak również Angarów. Były to bowiem najlepiej przygotowane, najbezpieczniejsze gatunki, które zostały zaprojektowane z myślą o cosplayerach i twórcach fan artów.

Developerzy przyznali również, że większość krytyki, jaka spotkała “Andromedę” była w pełni zasłużona, a gra rozminęła się z oczekiwaniami – zarówno graczy, jak i twórców.

Źródło: www.gameinformer.com

Komentarze

0
·
Ta jasne. XD

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...