wampir_maskarada
System Shock 3
system shock 3

Mimo trudności wynikających z zerwania przez Starbreeze umowy wydawniczej oraz porażki "Underworld Ascendant" Otherside Entertainment kontynuuje pracę nad "System Shock 3" i twierdzi, że gra jest w ponad 50% ukończona. Podczas odbywającego się w San Francisco Unity Keynote at GDC 2019 producent gry Warren Spector zaprezentował najnowsze informacje dotyczące gry. Były to głównie kwestie techniczne, ale nie zabrakło miejsca dla trailera wraz z porcją świeżutkich screenów.

Seriale

Do tej pory Netflix kusił bezpłatnym próbnym miesiącem na korzystanie ze swoich zasobów. Dziś sieć obiegła informacja, że w Polsce ta możliwość została wycofana.

netflix

Mówi się, że powodem ma być handel kontami. Ludzie zakładali nowe konta bankowe, podawali je przy swoich danych, zyskiwali tym samym darmowy miesiąc na Netfliksie, po czym sprzedawali konto po niższej cenie niż kosztuje abonament. Dane mówią o 50 tysięcy takich kontach. Oczywiście i bez handlowania cały proceder jest krętactwem, na którym Netflix tylko tracił – a niektórzy cieszyli się kontem za darmo.

Inkub

Inkub – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
inkub

Dwie powieści i dwie Nagrody polskiej literatury grozy im. Stefana Grabińskiego – to dotychczasowy dorobek Artura Urbanowicza. Młody pisarz chwalony jest przede wszystkim za umiejętne budowanie klimatu i zaskakiwanie czytelnika, a także promowanie na kartach swoich książek rodzimej Suwalszczyzny. Czy i najnowszy tytuł, "Inkub", doczeka się uznania?

1971 rok. W Jodoziorach, małej wiosce na Suwalszczyźnie, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Klęska nieurodzaju czy dziwne zachowanie zwierząt budzą niepokój, ale blady strach pada na mieszkańców dopiero, gdy nieszczęścia dotykają bezpośrednio ich samych. Czy to możliwe, by jakiś związek z tymi wydarzeniami miała tajemnicza staruszka, która niedawno się tu przeprowadziła? Przeszło czterdzieści lat później do Jodozior przyjeżdża młody policjant, Vytautas Česnauskis. Ma pomagać w ewakuacji wioski. Kiedy w tajemniczych okolicznościach samobójstwo popełnia inny funkcjonariusz przydzielony do zadania, wydawałoby się prosta misja Vytautasa przeistacza się w skomplikowane i niebezpieczne śledztwo, w trakcie którego protagoniście przyjdzie zweryfikować swoje poglądy na temat zjawisk paranormalnych.

Filmy fantastyczne

Ostatnie lata przyniosły trochę produkcji uznawanych przynajmniej za bardzo dobre – "Blade Runner 2049", "Anihilacja", "Interstellar", "Nowy początek"... Tymczasem szykuje się kolejny mocny hit z tego gatunku.

lucy in the sky

Pomińmy na chwilę zwiastun, który zobaczycie w rozszerzeniu newsa. "Lucy in the Sky" to filmowy debiut Noaha Hawleya odpowiadającego za dwie serialowe perełki: "Fargo" i "Legion". To wystarcza do zainteresowania.

World of Warcraft: Przez Mroczny Portal
przez mroczny portal

Każdy szanujący się fan gier musiał coś słyszeć o "World of Warcraft". Ogromny świat Azeroth zawiera mnóstwo historii, które nieustannie rozpalają serca i umysły milionów. To właśnie z myślą o tych ludziach Blizzard Entertainment stworzyło Blizzard Legends – serię książkowych bestsellerów w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Jedną z tych legendarnych opowieści jest "World of Warcraft. Przez Mroczny Portal", napisane przez duet Christie Golden i Aarona Rosenberga.

Od końca Drugiej Wojny minęły dwa lata. Horda przepędzona, jej niedobitki rozbite bądź pojmane, a Mroczny Portal, który niegdyś łączył Draenor i Azeroth, zniszczony. To jednak nie oznacza spokoju. Stary szaman Ner'zhul ponownie jednoczy orcze klany i wysyła je przez portal. Przymierzu udaje się zatrzymać główną armię zielonoskórych dzięki wzniesionej w tym celu Twierdzy Otchłani. Z czasem jednak okazuje się, że najeźdźcom i ich sojusznikom przyświeca inny cel. Specjalne oddziały Hordy z pomocą czarnych smoków przemierzają Azeroth w poszukiwaniu artefaktów niezbędnych do przeprowadzenia ich nowego planu. W końcu Khadgar, ludzki arcymag i dawny uczeń Medivha, zdaje sobie sprawę, że on i jego przyjaciele muszą się podjąć niemal samobójczej misji – przebić się na Draenor i powstrzymać knowania Ner'zhula raz na zawsze.

The Batman

W dalszym ciągu czekamy na więcej wieści o solowym filmie z Batmanem. Na razie wiemy, że z projektu odszedł Ben Affleck (nie zagra już głównej roli), a reżyserował będzie Matt Reeves.

the batman

Nowe informacje, od anonimowego źródła, ma portal Discussing Film. "The Batman" miałby pokazać Mrocznego Rycerza jako najlepszego detektywa. Widzowie mieliby się przekonać, że sława Batmana w rozwiązywaniu intryg i zagadek jest jak najbardziej słuszna. Poza tym akcja produkcji miałaby dziać się w latach 90.

Płomień i krzyż. Tom III

Jacek Piekara dwoi się i troi, aby "Czarnej Śmierci" nie napisać, stąd też nie zdziwiła mnie premiera trzeciego tomu serii "Płomień i krzyż", będącej w istocie zapisem wydarzeń poprzedzających błyskotliwą karierę Mordimera Madderdina. Jak na razie muszą nam wystarczyć dalsze losy inkwizytora Arnola Löwefella, który wciąż próbuje odzyskać utraconą pamięć, zaś droga do tego celu rzecz jasna musi być długa i pełna zakrętów. Czy trzeci tom jest takim zakrętem, czy powoli odczuwamy zmęczenie całą drogą?

piekara,płomień i krzyż
Filmy fantastyczne

J.K. Rowling w ostatnich latach wciąż dodaje nowe informacje o świecie HP i jego bohaterach. Robi to jednak nie za pomocą nowych książek – choć do nowego kanonu dodała fatalny scenariusz teatralny, "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Robi to za pomocą swoich wypowiedzi pozaliterackich.

fantastyczne zwierzęta: zbrodnie grindelwalda

Dlatego o tym, że Dumbledore jest postacią homoseksualną, poinformowała nie w powieściach, lecz na spotkaniu z fanami w 2007 roku. Okazją do przedstawienia jego związku był film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", jednak była to okazja zmarnowana. W zamian Rowling odsłania kulisy w specjalnych materiałach do wydania Blu-ray.

Komiksy

Mort Cinder – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
mort cinder

Klasyki, czy to kina, czy książki, czy komiksu, często wywołują pewien dystans. Trzeba spojrzeć na nie z innej perspektywy, a i mogą okazać się reliktem, który ma wartość głównie historyczną. Na szczęście "Mort Cinder", choć z odkrywaniem historii ma wiele wspólnego, nie należy do tej kategorii dzieł.

Mort Cinder po każdej swojej śmierci ponownie wraca do życia. Dzięki temu był świadkiem wielu ważnych wydarzeń i jest skarbnicą wiedzy, dotyczącą nawet najdawniejszych i najbardziej niejasnych faktów. Jego losy łączą się z antykwariuszem Ezrą Winstonem, który zostaje wplątany w dziwną intrygę, ale w zamian będzie miał okazję poznać wielką historię – a nawet jej doświadczyć.

Komiks można podzielić na dwie części. Pierwsza to prolog i geneza poznania się dwójki bohaterów, a druga przedstawia już różne epizody, które przeważnie opierają się na opowieściach Morta Cindera. Czytelnik wraz z nim trafia na statek z niewolnikami czy do czasów, gdy powstawała legendarna Wieża Babel.

Filmy fantastyczne

Ezra Miller chce mrocznego Flasha

Dodał: , · Komentarzy: 0

Najbliższe tygodnie zadecydują o artystycznym kształcie filmowego "Flasha".

flash

Jak wiadomo, Warner Bros. próbował uczynić swoje uniwersum mrocznym, ale efekt nie był zadowalający (weźcie jednak pod uwagę, że piszący te słowa uważa BvS i "Legion samobójców" za produkcje chaotyczne, lecz nawet dobre). Ostatecznie nastąpiła zmiana w charakterze świata DC – miało to być lekkie kino na wzór konkurencji.

Wczytywanie...