Inne

W "Glorious Companions" przyjdzie nam się wcielić w dość ciekawą rolę kapitana kompanii najemników. Z możliwościami, jakie przynosi zarządzanie zgrają krwiożerczych podrzynaczy gardeł, możemy poświęcić się wielu interesującym projektom. Może wykroimy sobie własne królestwo z otaczających nas ziem? Rozwiążemy zagadkę tajemniczych Starożytnych Strażników? Albo po prostu zbijemy fortunę na byciu liderem karawany i szefem ochrony w jednym?

glorious companions
The Outer Worlds

Podczas tegorocznego PAX East fanom Obsidian Entertainment sprezentowano niesamowity prezent. Bo co może być lepszego niż 20 minut czystej rozgrywki z komentarzem twórców, wśród których znajdują się takie legendy jak Tim Cain i Leonard Boyarsky? W filmie zaprezentowano małe zadanie, gdzie z głównym bohaterem współpracuje dwóch towarzyszy. Oczywiście znalazło się tam ukazanie spektrum możliwości dialogowych, systemu tworzenia postaci, dostępnych bronii i wiele, wiele innych.

the outer worlds
Wolcen: Lords of Mayhem

"Wolcen: Lords of Mayhem" dwa lata temu trafił do usługi Wczesny Dostęp na Steamie. I nie był to czas zmarnowany. Wykorzystując dane zebrane z parowych statystyk, twórcy łatali i ulepszali grę. Teraz prezentujemy wam trailer zawierający zupełnie nowy model rozgrywki będący wynikiem tej intensywnej współpracy twórców i graczy. Zanurzmy się w mrocznym świecie Wolcen.

wolcen: lords of mayhem
Conan Unconquered

Przy marce tak popularnej jak Conan Barbarzyńca aż trudno uwierzyć, jak mało jest gier w świecie Ery Hyboryjskiej. Kiedy przejrzy się dostępne gry okazuje się, że nie ma wśród nich strategii, ani jednej malusiej strategii. A przecież twórca tego bogatego świata Robert E. Howard zapełnił go przeróżnymi nacjami, miastami oraz państwami. Nic tylko zrobić z tego jakąś wciągającą strategię.

conan unconquered

Panowie z Petroglyph (twórcy m.in. "Star Wars: Empire" i serii "Command&Conquer") oraz z posiadającego prawa do gier Funcomu mieli podobne przemyślenia, dlatego postanowili pobłogosławić graczy pierwszą grą strategiczną w świecie Conana. Przed wami "Conan Unconquered".

Heroes of Might & Magic III

I znając popularność tej gry, trudno uwierzyć, że to dopiero drugie mistrzostwa. W zorganizowanych w zeszłym roku mistrzostwach wzięło udział 500 graczy, a finał odbywający się w warszawskim studio oglądało w szczytowym momencie 7000 widzów, zaś pośrednio przez YouTube obejrzało go łącznie 400 000 widzów. Podczas tegorocznych mistrzostw oprócz meczu finałowego będzie transmitowana walka o trzecie miejsce, a wszystko będzie się odbywało w krakowskim studiu Nervarien. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

heroes 3,heroes of might and magic 3
Komiksy
jessica jones: puls

Przed lekturą komiksu "Puls" można było mieć obawy, czy Brian Michael Bendis dorównał swojej poprzedniej serii o Jessice Jones – "Alias". Albo inaczej: czy chociaż zdołał zachować ducha swoich wcześniejszych historii o superbohaterce działającej w roli detektywa?

W albumie znalazły się trzy sprawy, które łączy praca Jessiki w gazecie Daily Bugle i okres ciąży. Pierwsza dotyczy zbadania zniknięć, druga zaczyna się tajemniczym atakiem na Luke'a Cage'a i Jessicę, a trzecia to w zasadzie śledztwo Bena Ulricha przeplatane scenami z rodzącą Jessicą.

Początki są trudnawe, ale może to kwestia przeskoku z pełnej cynizmu, wulgaryzmów i sarkastycznego humoru opowieści do bardziej obyczajowych rejonów. Jessica Jones nie jest już detektywem, ma ustabilizowane życie i też nie zawsze gra pierwsze skrzypce. To postać po przemianie, u której odzywają się matczyne instynkty, postać sympatyczniejsza dla otoczenia, a jednak równie ciekawa, co dawniej. To w końcu nasza Jessica Jones, w interpretacji Bendisa. Towarzyszyliśmy jej na etapie, gdy było bardzo źle, towarzyszymy też, gdy jest lepiej.

Inne

Premiery dnia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzisiaj na półkach Steama pojawiły się dwie interesujące gry. Pierwszą z nich jest "Grave Keeper" wesoły krewniak "Diablo", w którym wcielamy się w śmiałego poszukiwacza skarbów próbującego wykraść złoto straszliwego Króla Szkieletów. Drugą jest kuzyn "Dark Messiah of Might & Magic" zatytułowany "The Morrigan", gdzie jako wojownik ratujemy królewnę z rąk tytułowej Morrigan. A wszystko to przy wykorzystaniu technologii VR, więc każdy cios i uderzenie czujemy osobiście.

grave keeper
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Ten godzinny wywiad zawiera wiele interesujących informacji dotyczących nadchodzącego produkcji Paradox Interactive i Hardsuit Labs, które z pewnością zainteresują wielu z was. Począwszy od wspomnień Briana Mitsody z prac nad pierwszą częścią "Bloodlines", wrażeń z pracy nad kontynuacją tak kultowej gry prezesa Hardsuit Labs, rozmowy z pisarzami i projektantami gry dotyczące założeń fabularnych, stworzonych na potrzeby gry dyscyplin, możliwości interakcji z światem gry i wpływu na fabułę naszych decyzji i wiele innych.

vampire the masquerade: bloodlines 2
Inne

Coś, co rozpoczęło się pięć lat temu, w dniu czwartego września, zmierza ku swojemu końcowi. Nadchodzi premiera "Pathologic 2", remake'u oryginalnej, inteligentnej i zapadającej w pamięć gry "Pathologic". Dwudziestego trzeciego maja bieżącego roku gra stanie się dostępna na wirtualnych półkach Steama, a Gearbox Software zajmie się dystrybucją gry w sklepach.

pathologic 2
Borderlands 3

Oficjalny trailer Borderlands 3!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wypuszczony wcześniej teaser "Mask of Mayhem" był tylko zapowiedzią. Zapowiedzią czegoś na co wielu czekało od dawna. I nie tylko tego, czegoś więcej. Podczas PAX East 2019 "Borderlands 3" zostało zapowiedziane i obdarzone oficjalnym trailerem! I to nie koniec. Wszystkie wcześniejsze gry uzyskają nowe edycje specjalne, a w nich wszystkie DLC i ulepszoną szatę graficzną. I co jest dodatkowo słodkie dla naszych serc (i portfeli) to to, że te zacne nowości będą darmowe dla posiadaczy oryginalnych gier.

borderlands 3
Wczytywanie...