Glorious Companions niedługo trafi do usługi Wczesnego Dostępu

3 minuty czytania

W "Glorious Companions" przyjdzie nam się wcielić w dość ciekawą rolę kapitana kompanii najemników. Z możliwościami, jakie przynosi zarządzanie zgrają krwiożerczych podrzynaczy gardeł, możemy poświęcić się wielu interesującym projektom. Może wykroimy sobie własne królestwo z otaczających nas ziem? Rozwiążemy zagadkę tajemniczych Starożytnych Strażników? Albo po prostu zbijemy fortunę na byciu liderem karawany i szefem ochrony w jednym?

glorious companions

Akcja gry dzieje się w mrocznym świecie Navaroth, który autorzy zbudowali od samych podstaw. Co ciekawe początkowo gra rozpoczęła żywot jako papierowy system RPG stworzony w 2009 roku. To co kiedyś było papierową grą z kartami reprezentującymi bohaterów przez wiele lat ewoluowało i wzrastało w objętość, żeby w końcu trafić na ekrany komputerów, a wiele schematów, modeli i przemyśleń zostanie zaimplementowanych do gry.

glorious companions

Nasze początki w świecie Navaroth nie będą łatwe. Zamiast armii weteranów dzierżących dwuręczne miecze i okutych w pełne zbroje płytowe, przyjdzie nam zacząć z zrzędliwym sługa i zardzewiałym ostrzem. Naszymi pierwszymi rekrutami nie będą doświadczenie wojacy, ale banda chuderlawych łamag, którzy nie wiedzą, z której strony trzymać włócznię. Pieniądze będą wiecznym problemem. Wyżywienie, wyszkolenie, wyposażenie i leczenie to wszystko przetrzebię naszą sakiewka, a ludzie nie chcą walczyć pod kimś komu brakuje złota. Pierwsze walki również nie będą łatwe. Przecież nikt nie nauczy się walczyć patrząc jak to robią inni. Oczywiście zawsze możesz wysłać swoich ludzi na szkolenie pod okiem specjalistów lub do pobliskiej świątyni. Aby zagrzać swoich ludzie będziesz mógł stanąć do boju na pierwszej linii walki. Ale uważaj, gdyż jeżeli za mocno oberwiesz, albo spanikujesz przeniesie się to na twoich ludzi. Chyba, że twoje pochodzenie daje ci umiejętność niwelowania strachu u żołnierzy. Albo zwiększa ich obronę. Lub atak. Możliwości jest wiele.

glorious companions

"Glorious Companioons" zaoferuje nam:

  • Spersonalizowaną i brutalną walkę – nikt nie jest niezniszczalny, jedno dobrze wymierzone uderzenie może powalić nieuważnego wojownika.
  • Koniec każdej bitwy może nadejść nie spodziewanie – zabij wrogiego kapitana, aby natychmiastowo wygrać bitwę, ale uważaj gdyż przeciwnicy mogą zrobić to samo.
  • Wypróbowana i sprawdzona formuła – świata Navaroth został stworzony na potrzeby papierowego RPGa, gdzie magia jest dyscypliną naukową.
  • Wybierz stronę – zawiąż sojusz z żadnymi zemsty Szramami lub wstąp do rozsądnej milicji Valrenajaskiej. Nowe frakcje pojawią się wraz z kolejnymi etapami produkcji.
  • Zadbaj o swoich ludzi – nie pozwól, aby ich morale upadły poprzez serwowanie im luksusowego jedzenia i drogiego alkoholu, gdy zdobędą dość doświadczenia wyszkól ich w specjalnych placówkach i najważniejsze nie pozwól im się wykrwawić po kilku bitwach.
  • Nie ma dwóch takich samych żołnierzy – wykorzystaj unikalne predyspozycje twoich wojaków, trenuj i zbrój według twojego uznania.
  • Nowy świat dla każdej nowej gry – kontynent i sytuacja polityczna na nim panująca jest losowo generowana na początku nowej gry.
  • Grosz do grosza, a będzie kokosza – skup się na zdobyciu sławy i uznania jako lord wygrywający drobne potyczki lub jako założyciel prosperującej gildii kupieckiej.
  • Im wyższa pozycja tym cięższe obowiązki – światły lider nie jest tylko dowódcą armii, będziesz musiał sprostać przeróżnym politycznym i ekonomicznym wyzwaniom jakie spadną na twoje imperium.
  • Niebezpieczeństwo z przeszłości – nie przywiązuj się zbytnio do swojego bogactwa, gdyż pewnego dnia Starożytni Strażnicy przebudzą się i zaczną siać zniszczenie.

Gra trafi do usługi Wczesnego Dostępu w pierwszym kwartale 2019 roku.

glorious companions glorious companions glorious companions glorious companions glorious companions glorious companions

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...